پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سناریوی عجیب و دقیقه نودی، پیش روی انتخابات تکواندو

صدور حکم معاونت رئیس، 2 روز بعد از انتخابات؟

صدور حکم معاونت رئیس، 2 روز بعد از انتخابات؟
آزاده پیراکوه
آزاده پیراکوه خبرنگار

انتخابات فدراسیون تکواندو 15 دی ماه برگزار می‌شود و همه شواهد نشان می‌دهد که محمد پولادگر شانس اول این رقابت‌ است و او بدون کوچکترین مانعی با یک رأی خوب رئیس فدراسیون‌ می‌‌شود. او در حالی شانس اول رقابت است که هادی ساعی را پیش روی خود می‌بیند اما هادی در این مدت نتوانسته نظر اعضای مجمع را به سمت خود جلب کند و نشان داده که در این زمینه چندان تبحری ندارد.

ایران ورزشی -  انتخابات فدراسیون تکواندو 15 دی ماه برگزار می‌شود و همه شواهد نشان می‌دهد که محمد پولادگر شانس اول این رقابت‌ است و او بدون کوچکترین مانعی با یک رأی خوب رئیس فدراسیون‌ می‌‌شود. او در حالی شانس اول رقابت است که هادی ساعی را پیش روی خود می‌بیند اما هادی در این مدت نتوانسته نظر اعضای مجمع را به سمت خود جلب کند و نشان داده که در این زمینه چندان تبحری ندارد. اعضای مجمع که بخش قابل توجهی از آنها را هیأت‌ها تشکیل می‌دهند، سال‌هاست که به جز پولادگر به کاندیدای دیگر رأی نمی‌دهند، مگر اینکه در آینده اتفاق‌های دیگری بیفتد.
با اعلام نام کاندیداهای تأیید صلاحیت شده در روز دوازدهم دی ماه، مسجل شد که مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو، روز پانزدهم دی ماه برگزار می‌شود اما دیروز زمزمه‌ای به گوش رسید که بسیار عجیب است ولی چند منبع نزدیک به وزارت ورزش این موضوع را تأیید می‌کنند.
از مدت‌ها قبل و در حالی که مهدی علی‌نژاد، هنوز معاون قهرمانی وزیر ورزش بود، نام پولادگر به‌عنوان گزینه معاونت قهرمانی مطرح بود اما همزمان این مسأله هم شنیده می‌شد که پولادگر گزینه دلخواه سجادی نیست و دوستان وزیر از پولادگر حمایت می‌کنند. مدتی بعد و همزمان با استعفای علی‌نژاد، گفته شد که پولادگر از لیست گزینه‌های معاونت خارج شده اما در فاصله دو روز مانده به انتخابات کمیته، جریانی راه افتاده که اگرچه عجیب است اما انگار خیلی هم بعید نیست.
سناریویی که برخی دنبالش هستند و سعی در مجاب کردن وزیر دارند، این است که مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو روز پانزدهم دی ماه برگزار شود و پولادگر با یک رأی خوب نشان دهد که چه موقعیت خوبی در جمع اهالی تکواندو دارد. چند روز بعد از مجمع، حکم سرپرستی معاونت قهرمانی برای پولادگر صادر می‌شود و او برای چند ماه (حداکثر سه ماه)، به طور همزمان هم سرپرست معاونت قهرمانی باشد، هم رئیس فدراسیون تکواندو. با این کار علاوه بر اینکه پولادگر محبوبیت‌اش در جمع اعضای مجمع را یک بار دیگر ثابت می‌کند، هادی ساعی را هم از میدان به در می‌کند و در زمان سرپرستی که بعد از او منصوب می‌شود، فرصت است تا شرایط برای گزینه بعدی که احتمالاً گزینه مورد نظر پولادگر است، فراهم شود.
در این مدت سه ماه هم موانع برای صدور حکم قطعی معاونت رفع می‌شود که اگر این اتفاق بیفتد، پولادگر از ریاست فدراسیون تکواندو استعفا می‌دهد.
این برنامه‌ای است که در چند روز گذشته بررسی شده و به نظر می‌رسد که اجرا شود، مگر اینکه حمید سجادی به‌عنوان وزیر ورزش و جوانان، رویه دیگری را در پیش بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.