شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

فدراسیون عامل اصلی اتفاقات عجیب و غریب فوتبال

مدیرعامل پیکان شاکی یا متهم!

مدیرعامل پیکان شاکی یا متهم!
اکبر منتشلو
اکبر منتشلو خبرنگار

بعد از ماجرای گل‌گهر سیرجان که حسابی جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال را زیر و رو کرد، متأسفانه برخی اتفاقات دیگر در این فوتبال به برکت عملکرد کاملاً غیرحرفه‌ای فدراسیون فوتبال کشورمان، لیگ برتر فوتبال حسابی زیر سؤال رفته است و همچنان شاهد تکرار این اتفاقات آماتورگونه هستیم تا هر از گاهی کوتاهی موضوعی لیگ برتر را به چالش بکشد.

ایران ورزشی - بعد از ماجرای گل‌گهر سیرجان که حسابی جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال را زیر و رو کرد، متأسفانه برخی اتفاقات دیگر در این فوتبال به برکت عملکرد کاملاً غیرحرفه‌ای فدراسیون فوتبال کشورمان، لیگ برتر فوتبال حسابی زیر سؤال رفته است و همچنان شاهد تکرار این اتفاقات آماتورگونه هستیم تا هر از گاهی کوتاهی موضوعی لیگ برتر را به چالش بکشد. موضوع مدارک حسین ساکی و اعتراض چند باشگاه به حضور این بازیکن در ترکیب صنعت نفت آبادان حالا حسابی سر و صدا کرده است و ظاهراً این موضوع با راهبری باشگاه پیکان در جریان است. معاون ورزشی صنعت نفت آبادان در این باره می‌گوید: «حسین ساکی برای اعتبار‌سنجی و راستی‌آزمایی مدارکش راه‌های زیادی از جمله ای.اف.سی، جام جهانی، فدراسیون فوتبال، اداره گذرنامه و حوزه نظام وظیفه را طی کرده و همه اینها نمی‌تواند اشتباه باشد. حسین ساکی، فردی غیر از خودش نیست. آغاز‌کننده این شکایات، باشگاه پیکان بود که پس از بازی مقابل تیم ما انجام دادند. این باشگاه شکایتی را به فدراسیون ارائه کرد مبنی بر اینکه ساکی بازیکن تیم صنعت نفت آبادان، حسین ساکی نیست و با شناسنامه فرد دیگری با همین مشخصات در حال بازی است و حسین ساکی بازیکن 5 سال بیشتر از فردی که ادعا می‌شود مدارک متعلق به اوست در فوتبال حضور پیدا کرده و متعاقب این شکایت نیز فدراسیون فوتبال به ما نامه‌ای نوشت و خواستار ارائه نظر باشگاه در این باره شد و ما نیز پاسخ مربوطه را ارائه کردیم. حسین ساکی؛ حسین ساکی است و با هیچ شناسنامه و کارت ملی غریبه‌ای بازی نمی‌کند.» او درباره اتفاقات این دوره لیگ برتر معتقد است: «فراوانی این شکایت‌ها بخصوص در فصل 21 به مراتب بیشتر از قبل شده و به طور مرتب باشگاهی از باشگاهی دیگر شکایت می‌کند و رقابت‌هایی که بایستی برنده‌اش در میدان مسابقه تعیین شود، ظاهراً در بیرون زمین مشخص می‌شود و آدم‌ها به‌دنبال کسب این گونه امتیازهایی هستند که شاید در گذشته بابت آن شکایت هم نمی‌کردند.»
با توضیحاتی که معاون ورزشی باشگاه صنعت نفت آبادان می‌دهد، کاملاً موضوع شفاف می‌شود و می‌توان این سؤال را مطرح کرد که آیا اکبر محمدی مدیرعامل پیکان در جایگاه شاکی است یا متهم؟ اگر چنین چیزی بوده و می‌تواند ثابت کند، چرا قبل از بازی صنعت نفت مقابل پیکان، این موضوع را مطرح و حتی به اطلاع مسئولان نرسانده است و باز هم اگر درست است، چرا او که مدیر تیم ملی جوانان بود و ساکی در همان تیم بازی کرد، حرفی نزد. به قول قدیمی‌ها «خود کرده را تدبیر نیست». اکبر محمدی حالا شکایتی کرده است که در وهله اول خودش محکوم و متهم است و این سؤال اساسی هم وجود دارد که چطور مدارک حسین ساکی جعلی معرفی می‌شود، مگر اینکه در آن زمانی که اکبر محمدی مسئولیت داشته و ساکی برای تیم جوانان بازی می‌کرد، این مدارک جعلی به مراجع قانونی ارائه شده باشد. به نظر می‌رسد قبل از پرداختن به بازی ساکی در این دوره از رقابت‌ها، فدراسیون باید بررسی کند که در آن دوره چه اتفاقی افتاده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.