شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰

شرط سازمان لیگ برای استقلال

قرارداد ریالی ببندید، الکس نوری را بیاورید

قرارداد ریالی ببندید، الکس نوری را بیاورید
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان دبیر صفحه باشگاه مدیران

صادق درودگر می‌گوید: «الکس نوری مربی ایرانی است و باشگاه استقلال می‌تواند با او قرارداد ریالی ببندد.»

شرط سازمان لیگ برای استقلال  

قرارداد ریالی ببندید، الکس نوری را بیاورید

اینکه احمد سعادتمند و باشگاه استقلال بعد از ناکام ماندن برای بازگرداندن استراماچونی به سراغ گزینه‌ای مثل الکس نوری بروند، طبیعی است. سعادتمند که این روزها به شدت با هشتگ‌های «استراماچونی را برگردانید» از سوی هواداران تحت فشار است، می‌خواهد به هر ترتیبی شده، دست روی گزینه‌ای بگذارند که زیر سایه استراماچونی قرار نگیرد.

از طرفی الکس نوری هم در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده که یک ایرانی است و قانون ممنوعیت جذب مربیان خارجی، شامل حال او نمی‌شود.

همین اظهارنظر الکس نوری و معرفی‌اش به طور رسمی به عنوان گزینه جدید سرمربی‌گری استقلال، این سوال را به وجود می‌آورد که آیا اینکه نوری یک مربی ایرانی – آلمانی به حساب می‌آید، کافی است برای اینکه مجوز مربی‌گری او صادر شود؟ براساس قانون مصوب سازمان لیگ، باشگاه استقلال در عقد قرارداد با او باید چه شروطی را رعایت کند تا ثبت قرارداد او بدون مشکل انجام شود؟

صادق درودگر، عضو هیأت رییسه سازمان لیگ که در ماجرای استراماچونی هم به نکات قابل توجهی اشاره کرده بود، حالا درباره گزینه جدید سرمربی‌گری استقلالی‌ها به ایران ورزشی می‌گوید: «الکس نوری، یک مربی ایرانی است و قطعاً می‌تواند با باشگاه استقلال قرارداد ببندد. این باشگاه اما باید به این نکته توجه داشته باشد که در کنار ایرانی بودن سرمربی باید به دلاری یا ریالی بودن قرارداد هم توجه کنند. چرا که براساس این قانون قرارداد دلاری به طور کامل ممنوع شده است. حتی اگر بازیکن یا مربی، ایرانی هم باشد باز هم باید قرارداد ریالی ببندد. در واقع می‌توان گفت هر قراردادی که در فوتبال ایران بسته می‌شود، به نوعی تابع این قانون و باید طبق شرایطی که گفتم بسته شود.»

البته درودگر به این نکته تأکید دارد که هنوز موضوع الکس نوری به طور جدی و رسمی اعلام نشده و نمی‌توان به اخباری که گفته می‌شود استناد کرد. با این حال اما اگر باشگاه استقلال بخواهد با نوری وارد مذاکره رسمی شود باید به این نکته توجه داشته باشد که او را برای عقد قرارداد ریالی متقاعد کند.

الکس نوری اما در چه شرایطی راضی خواهد شد که با باشگاه استقلال قرارداد ریالی ببندد؟ با توجه به قیمت روز دلار، تنها یک راه است که می‌تواند نوری را راضی به عقد چنین قراردادی کند. آن هم قرارداد ریالی با رقم بالاست. طوری که او اگر مبلغ دریافتی‌اش بابت این قرارداد را به دلار تبدیل کند، به رقم مدنظرش برسد. آیا چنین اقدامی امکان‌پذیر است؟ یا سازمان لیگ در محدودیت‌هایی که برای عقد قراردادهای فوتبالی اعمال شده ، برای مبلغ قراردادها سقفی در نظر گرفته‌ است؟

برخلاف اینکه چند ماه پیش گفته می‌شد که قرار است علاوه بر ممنوعیت بازیکن و مربی خارجی، سقفی هم برای مبلغ قراردادها تعیین شود اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و البته رقم‌هایی که از لابه‌لای مذاکرات باشگاه‌ها با بازیکنان شنیده می‌شود هم نشان دهنده نبودن سقف هست. صادق درودگر هم در تأیید این موضوع می‌گوید: «قراردادهای فوتبالی در حال حاضر از نظر مبلغ هیچ سقف و محدودیتی ندارند. باشگاه استقلال هم می‌تواند قرارداد خود را با نوری به هر رقمی که می‌خواهد ثبت کند.»

این راه‌حل برای باشگاه استقلال در حالی مطرح می‌شود که این باشگاه باید بدهی شفر و استراماچونی را بپردازد و با شکایت‌های دیگری که از پادوانی در راه است، احتمالاً همین حالا 60،70 میلیارد تومان بدهی داشته باشد.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.