دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

مورینیو در واکنش به هو شدن از سوی هواداران میلان: خوشحالم که پیشنهاد میلان را 3 سال پیش رد کردم

مورینیو در واکنش به هو شدن از سوی هواداران میلان: خوشحالم که پیشنهاد میلان را 3 سال پیش رد کردم

مورینیو، سرمربی اسبق نراتزوری اعلام کرد که سران میلان بدنبال او برای هدایت تیمشان بودند و ژوزه از رد کردن پیشنهادشان شادمان است!

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از رمانیوز؛ مورینیو در مصاحبه با DAZN و در کنفرانس مطبوعاتی گفت:

از نظر فنی در سطح پایینی ظاهر شدیم و اشتباهات زیادی داشتیم. اگر گل های اول و دوم میلان را مرور کنید، فقط دو نمونه از اشتباهات متعدد تیم را می بینید. توپ های آسانی که با پاس اشتباه برای حریف موقعیت می شود. کیفیت تیم پایین بود اما تا قبل از گل سوم در بازی بودیم و نزدیک میلان ماندیم اما با اخراج کارسدورپ، بازی تمام شد.
بحث مشکلات فنی شد بنابراین باید در مورد داور و VAR هم حرف بزنم. سطح داوری هم پایین بود و دنیله چیفی فاقد شخصیت لازم برای قضاوت این مسابقه بود. هنوز صحنه را از زاویه ای مرور نکرده ام که باز بودن دست آبراهام را خطای پنالتی ببینم. در اصل هنوز تصویری ندیده ام که خطای پنالتی آبراهام را تایید کند. واضح نیست که او توپ را لمس می کند یا خیر. وقتی صحنه ای مشکوک است، داور نباید چنین تصمیم سختگیرانه ای بگیرد. دست او تماس واضح و قابل درکی با توپ نداشت. او به شکل غیر ارادی، دستش را تکان داد اما تاثیری در متوقف کردن توپ نداشت. وقتی داور به این راحتی پنالتی می گیرد پس باید پنالتی های ما را هم به راحتی اعلام می کرد.
پنالتی دوم میلان، چه فرقی با صحنه برخورد تونالی با زانیولو  یا زلاتان با ایبانیز در محوطه جریمه میلان داشت؟ این 3 برخورد یا 3 پنالتی بود یا هیچ پنالتی. داور ترجیح داد در دو صحنه، پنالتی را نادیده بگیرد و در صحنه سوم به ضرر تیمی که یک بازیکن کمتر دارد و 3-1 عقب است، پنالتی بگیرد. فقط خواهان یکنواختی در تصمیم ها و قضاوت های عادلانه هستیم. از نظر سطح فنی بسیار بد بودیم اما متاسفانه از نظر داوری همیشه بدشانس هستیم.
در بازی رم، اشکال تاکتیکی ندیدم فقط از نظر فنی، اشتباهات زیادی مرتکب شدیم. وقتی یک تیم اشتباهات فردی زیادی دارد، به فقدان کیفیت کافی و سطح بازیکنان مربوط می شود. زمانی می توان تاکتیک را اشتباه دانست که شاهد اشتباهات تیمی باشیم اما امشب دائماً اشتباه انفرادی داشتیم. در موقعیت های عادی، پاس های ساده را از دست دادیم و موقعیت ها را به میلان هدیه دادیم. دوست ندارم در مورد داوری حرف بزنم اما معلوم نبود داور و VAR در این بازی مشغول انجام چه کاری بودند. بعد از پنالتی اول میلان خیلی زود همه چیز را فهمیدم. من 7 ماه است که در رم حضور دارم و کم کم درحال عادت کردن به این مسئله هستم اما این چیزی نیست که باید به آن عادت کنم.
امشب عملکرد تیم و البته داور را دوست نداشتم. جایگاه تیم در جدول دقیقا نشان دهنده توانایی تیم است. از نظر فنی در سطح متوسط بوده ایم و در جدول نیز چنین جایگاهی داریم. رم مشکلات زیادی دارد و شاید بازار نقل و انتقالات ژانویه به کمک ما بیاید.
از انتخاب رم پشیمان نیستم. اگر به عقب برگردیم بازهم به رم پاسخ مثبت می دهم و با توجه به اتفاقات اخیر با قاطعیت بیشتری به رم پاسخ مثبت می دهم. با تمام وجود برای این تیم کار می کنم چون عاشقش هستم.

مورینیو در آخر کنفرانس مطبوعاتی بعد از مسابقه گفت:

3 سال پیش مالکان وقت میلان به من پیشنهاد دادند. 3 روز روی این پیشنهاد فکر کردم اما در نهایت پاسخ منفی دادم. با توجه به اتفاقات امشب خوشحال هستم که این تصمیم را گرفتم. من یک حرفه ای هستم اما احساسات هم مهم است. حالا من عاشق رم هستم و با تمام وجود برای این تیم کار می کنم.
هواداران میلان در ابتدای مسابقه، مورینیو را هو کردند. سرمربی رم افزود:

وقتی می بینم سن سیرو چه واکنشی به حضور من نشان داده، خوشحال می شوم. اگر به عقب برگردم، بعد از اتفاقات امشب، دو برابر خوشحال هستم که پیشنهاد میلان را رد کردم. آنها 3 سال پیش به دنبال من آمدند اما پاسخ دادم "به خانه بروید، من نمی آیم."

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.