دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

ثوری برای ۴ سال دیگر رئیس فدراسیون بوکس شد

ثوری برای ۴ سال دیگر رئیس فدراسیون بوکس شد

حسین ثوری برای ۴ سال ریاست فدراسیون بوکس را برعهده گرفت.

به گزارش ایران ورزشی، مجمع انتخابات فدراسیون بوکس، صبح امروز(شنبه-18 دی‌ماه) به ریاست سینا کلهر معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان و با حضور فضل‌الله باقرزاده نایب رئیس کمیته ملی المپیک، علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش و جوانان، غلامرضا جعفری سرپرست فدراسیون بوکس، جلال نادمی سرپرست دبیری فدراسیون و روئسای هیئت‌های ورزشی برگزار شد.
در ابتدا حسین ثوری کاندیدای انتخابات فدراسیون بوکس در ابتدای این مجمع گفت: ما به آنچه که سال‌ها خواسته بوکس بود دست یافتیم و تاریخ جدیدی برای بوکس رقم زدیم. بوکس کارگری و نیروهای مسلح را راه اندازی کردیم که از خواسته‌های حاج احمد ناطق نوری در سال‌های گذشته بود.

وی عنوان کرد: با حمایت همه اهالی بوکس موفق به ساخت بوکس جدیدی برای ایران شدیم که جا دارد از همه جامعه این رشته تشکر کنم. در حال حاضر صدا و سیما با بوکس آشتی کرده است و ملی‌پوشان ما خودشان را در این رسانه ملی می‌بینند.

رئیس گذشته فدراسیون بوکس تصریح کرد: سعی می‌کنیم از این پس نیز با توجه به شناختی که از دردهای هیئت‌ها داریم بهترین کار را برای چهار سال آینده انجام دهیم. دو قول می‌دهم، ابتدا درآمد کلاس‌های مربیگری استان‌ها را به هیئت‌ها پرداخت می‌کنیم و موضوع دوم هم رسیدگی به استان‌های کم برخوردارتر است.

ثوری در خصوص بوکس بانوان نیز گفت: عزیزانی که در کم و کیف کار هستند می‌دانند ما کارهای بوکس بانوان را به مرحله خوبی رسانده‌ایم و در چهار سال آینده نیز به دنبال راه اندازی این بخش خواهیم بود.

در ادامه روح‌الله حسینی دیگر کاندیدای فدراسیون بوکس اظهار داشت: به درخواست جمع کثیری از قهرمانان، پیشکسوتان، قهرمانان، مربیان و دوستداران بوکس پا در مجمع گذاشتم تا با توجه به شناخت از رشته المپیکی بوکس بتوانیم کمکی انجام بدهم. اولین هدف من ساخت و تجهیز خانه بوکس است. زمینی که در سال 86 از سوی وزارت ورزش در اختیار بوکس قرار گرفت و انشالله با ساخت این خانه بوکس شاهد اتفاقاتی خوبی در این رشته باشیم.

وی تصریح کرد: ستاره دار کردن مربیان و با افزایش دانش داوران و مربیان سطح بوکس ارتقا خواهد داشت. در خصوص منابع مالی نیز هیئت‌های استانی هیچگونه نگرانی خواهند داشت و سالیانه مبلغی در اختیار هیئت‌ها قرار خواهد گرفت و با توجه به عملکرد آنها افزایش خواهد داشت.

حسینی تصریح کرد: فدراسیون آینده، فدراسیون برنامه‌محوری خواهد بود. برای رده‌های سنی پایه برنامه‌های زیادی دارم که استفاده از مربیان مطرح دنیا و آموزش مربیان داخلی خواهد بود. اولین اسپانسر فدراسیون خواهم بود و هیچگونه حقوق نخواهم گرفت و سفری نخواهم رفت، مگر سفری که واجب باشد. زنده کردن لیگ بوکس از دیگر برنامه‌های من است. لیگ باید در طول سال برگزار شود تا ورزشکاران از لحاظ مالی تامین و از لحاظ آمادگی نیز در طول سال شرایط خوبی داشته باشند.

کاندیدای فدراسیون بوکس عنوان کرد: حضور در میان شش تیم برتر آسیا دیگر برنامه من است. راه‌اندازی بوکس بانوان از دیگر برنامه‌های من است و در صورت اجازه وزارت ورزش و مسئولان این بخش نیز راه‌اندازی خواهد شد تا بانوان با حجاب اسلامی برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.

وی افزود: دوستان عنوان کردند نگاه از بالا به پایین دارم،  من نیز اعلام می‌کنم دروغ را در فدراسیون آینده متوقف می‌کنم. اگر در کانکس مدال قهرمانی آسیا گرفتم، دوستان کانکس را نابود کردند وگرنه تا سال 98 از آن استفاده کردند.

پس از صحبت‌های دو کاندیدای ریاست فدراسیون بوکس، انتخابات با حضور 43 عضو مجمع برگزار شد و چون نماینده وزارت ورزش رای نداد، از 42 رای ماخوذه، حسین ثوری با 26 رای در نهایت به عنوان رئیس فدراسیون بوکس انتخاب شد. حسینی هم 16 رای کسب کرد.

کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
مسعود مصطفوي
1400/10/20 - 10:09
درود بر شما انتخابات بوكس بايد ابهام زدائي مي شد ؟؟!! انتظاري بيش از اين هم نمي رفت چون سرمربي تيم ملي علي استكي هم دقيقا همين كار را كرد و او درحال چيدمان اصفهانيها در فدراسيون بوكس به نفع خود است. بيچاره ورزش كه آلوده زد بندهاي دسته اي و گروهي مي باشد و خروجي نخواهد داشت و باعث سرمايه سوزي در اين رشته خواهد شد
rateup 0
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.