سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

تیم ملی زنان درگیر بدیهیات

عکاسی در اردو مهم‌تر از تدارکات

عکاسی در اردو مهم‌تر از تدارکات
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

صعود تیم ملی فوتبال زنان به جام ملت‌های آسیا فرصتی برای ساختن یک موج تبلیغاتی شد که به فوتبال زنان توجه ویژه شده است اما تدارک این تیم برای حضور در جام ملت‌ها شباهتی به آن موج‌سازی‌ها نداشت. تیم ملی زنان ایران بدون بازی تدارکاتی مناسب، بدون اردویی که بتواند متناسب با فضای مسابقات باشد، روزها را گذراند و امروز در آستانه آغاز بازی‌ها می‌توانیم نگران تیمی باشیم که اولین تجربه بین‌المللی بزرگ خود را بدون تدارک مناسب پیش‌رو دارد.

ایران ورزشی - صعود تیم ملی فوتبال زنان به جام ملت‌های آسیا فرصتی برای ساختن یک موج تبلیغاتی شد که به فوتبال زنان توجه ویژه شده است اما تدارک این تیم برای حضور در جام ملت‌ها شباهتی به آن موج‌سازی‌ها نداشت.
تیم ملی زنان ایران بدون بازی تدارکاتی مناسب، بدون اردویی که بتواند متناسب با فضای مسابقات باشد، روزها را گذراند و امروز در آستانه آغاز بازی‌ها می‌توانیم نگران تیمی باشیم که اولین تجربه بین‌المللی بزرگ خود را بدون تدارک مناسب پیش‌رو دارد.
اگرچه اردوی تیم ملی زنان در بلژیک با دلایلی عجیب لغو شد اما فدراسیون فوتبال باید اردو و بازی‌های تدارکاتی جایگزین را در نظر می‌گرفت. فدراسیون اما دست روی دست گذاشت و روزها گذشتند و هر بار گفتند اردوی بلژیک لغو شده است.
در تیم ملی زنان مشکلات و بحران‌های دیگری هم جریان دارد، از جمله اختلافات بازیکنان با سرمربی و مسائلی از این دست که کمتر در رسانه‌ها به آن پرداخته می‌شود اما هر کدام می‌تواند یک ماجرای جنجالی برای یک تیم باشد و تیم را به هم بریزد. پرسش این است که تیم چرا اینچنین مدیریت شده که اختلافات منجر به دوری بازیکنان از تیم ملی شود؟ بی‌شک در چنین جریان‌هایی همیشه باید طرف سرمربی تیم ملی ایستاد و به او قدرت تصمیم‌گیری داد اما فدراسیون نیز باید چنین مشکلاتی را در تیم مدیریت کند تا مبادا تیم ملی بازیکنانی اثرگذار را از دست بدهد، بخصوص وقتی سرمربی تیم ملی در رفتار تیمی تجربیات بزرگی ندارد.
تیم ملی زنان با امیدهای بسیار و البته نگرانی‌های بیشتر راهی جام ملت‌ها می‌شود اما فدراسیون هم می‌توانست امیدها را بیشتر کند و هم نگرانی‌ها را کمتر. در فدراسیون اما مهم‌تر از اینها، عکس انداختن مدیران در اردوی تیم ملی است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.