چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

حسن روشن: حذف سرخابی ها؟ دست AFC درد نکند، در حق فوتبال ایران لطف کرد

حسن روشن: حذف سرخابی ها؟ دست AFC درد نکند، در حق فوتبال ایران لطف کرد

حسن روشن حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا را به فال نیک گرفته است.

به گزارش ایران ورزشی و به خبرورزشی، صحبت های حسن روشن را می خوانید:

انتظار حذف نمایندگان کشورمان از آسیا را داشتید؟

بله! من که قبلا گفته بودم دعا می‌کنم چنین اتفاقی بیفتد. بالاخره تا کی باید این قدر در مسابقات آسیایی حضور پیدا کنیم و این همه پول خرج کنیم و این همه از بیت المال بلیت هواپیما برای رفت و برگشت بگیریم و بعد حذف شویم؟ در نهایت هم هیچ چیزی عاید فوتبال کشورمان نشود. من به جامعه فوتبال بابت این حذف‌شدن تبریک می‌گویم.

چطور؟

فوتبال ما کم بدهی دارد؟ کم مشکلات مالیاتی دارد؟ باشگاه‌های ما استادیوم اختصاصی دارند؟ با این همه گرفتاری و بدهی به استراماچونی و فک و فامیلش توقع داریم برویم آسیا؟ دست AFC درد نکند. واقعا در حق فوتبال ایران لطف کرد. چون نهایتش این بود که برویم و حذف شویم. این وسط فقط یک عده خارج نرفته سوار هواپیما می‌شدند و کشورهای حوزه خلیج فارس را از نزدیک می‌دیدند. وگرنه هیچ فایده‌ای برای فوتبال ایران نداشت. باید این اتفاق را به فال نیک بگیریم و اگر عزم و اراده ای وجود دارد که بعید می‌دانم، از حالا تلاش کنیم مشکلات فراوان موجود در این مسیر را از بین ببریم.
از ماجرای جر و بحث رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در تلویزیون خبر دارید؟

بله. درود به شرف داریوش مصطفوی. حرفش حرف درستی است. شما می‌دانید اگر فیفا بفهمد که یک نفر از مجلس ایران آمده در کار فوتبال دخالت کند کل فوتبال کشور را جمع می‌کند؟ می‌دانید اگر فیفا خبردار شود این همه آدم سیاسی در فوتبال ایران رفت و آمد دارند و برایش تصمیم میگیرند دروپیکر فوتبال ایران را برای چند سال تخته می‌کند؟ این آقایان نمی‌دانند در چه کاری دخالت می‌کنند فقط دوست دارند باشند. چون اگر می‌دانستند این گونه نمک به زخم اهالی فوتبال نمی‌ریختند.
چرا چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

ببینید، این افراد که انسان‌های بدی نیستند فقط در این زمینه دانایی لازم را ندارند. دوست دارند کمک کنند ولی اصلاً ربطی به آنها ندارد. آقای نماینده برگشته گفته ما باید نظارت کنیم! اصلاً فوتبال نیاز به نظارت شما ندارد و خودش میتواند از پس همه مشکلاتش بربیاید.
ظاهراً داریوش مصطفوی از به کار بردن واژه سخیف درباره رئیس فدراسیون فوتبال دلخور شده بود؟

بله. این آقای نماینده معنی سخیف را نمی‌داند. اگر معنی سخیف را می‌دانست هیچ وقت آن را درباره رئیس فدراسیون یکی از رشته‌های بزرگ ورزش مملکت به کار نمی‌برد. البته آن بنده خدا هم تقصیری ندارد، به او یاد نداده‌اند. شاید این کلمه را شنیده و فکر کرده جذاب است و اگر آن را به کار ببرد حرفهایش بیشتر اثر می‌گذارد.
این وضعیت چه تبعاتی برای فوتبال ما خواهد داشت؟

حتماً اتفاقات خوبی می‌افتد. اصلا به این فکر نکنید که فوتبال ایران از آسیا دور می‌شود یا باشگاه‌های ما از آسیا دور می‌شوند. اتفاقاً این اتفاق باعث می‌شود ما بیشتر به جایی که مدنظر کنفدراسیون فوتبال آسیاست نزدیک شویم و خودمان را به استانداردهای روز دنیا نزدیک کنیم. پس تبعات این اتفاق فقط و فقط به نفع فوتبال مان است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.