پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سپاهان مشتری پروپاقرص دروازه‌بان تیم ملی؟

پرسپولیس مقصد قطعی بیرانوند نیست

پرسپولیس مقصد قطعی بیرانوند نیست
بهناز میرمطهریان
بهناز میرمطهریان خبرنگار

علیرضا بیرانوند روزهای خوبی را در بواویشتا نمی‌گذراند. با اینکه بعد از مصدومیت از ناحیه چهارسر ران، اوایل دی‌ماه به تمرینات تیمش برگشت اما تا کنون در ترکیب تیم قرار نگرفته. علاوه بر این وضعیت مالی باشگاه هم تعریفی ندارد و مدت‌هاست حقوق بازیکنانش را نپرداخته است و همه اینها می‌توانند دلایل محکمی برای یک بازیکن باشند تا تصمیم به جدایی از تیمی بگیرند.

به گزارش ایران ورزشی؛  علیرضا بیرانوند روزهای خوبی را در بواویشتا نمی‌گذراند. با اینکه بعد از مصدومیت از ناحیه چهارسر ران، اوایل دی‌ماه به تمرینات تیمش برگشت اما تا کنون در ترکیب تیم قرار نگرفته. علاوه بر این وضعیت مالی باشگاه هم تعریفی ندارد و مدت‌هاست حقوق بازیکنانش را نپرداخته است و همه اینها می‌توانند دلایل محکمی برای یک بازیکن باشند تا تصمیم به جدایی از تیمی بگیرند. شاید باشگاه بواویشتا هم با کنار هم قرار دادن همه اینها و البته پیشنهادهایی که از ایران و بلژیک و پرتغال برای بیرانوند رسیده است، تصمیم گرفت که چند روز پیش در جلسه‌ای با او درباره تصمیمش برای ماندن یا رفتن صحبت کند.
در خبرها آمده بود که تاکنون 2 پیشنهاد از باشگاه‌های ایران، یک پیشنهاد از بلژیک و دو پیشنهاد از پرتغال برای بیرانوند رسیده است که البته اولویت باشگاه بواویشتا برای انتقال بیرانوند تیمی است که بتواند به اندازه‌ای بابت بیرو پول بدهد که باشگاه هم یک میلیون یوروی آنتورپ را بپردازد و هم با باقیمانده پول وضعیت خراب مالی‌اش را سر و سامان دهد.
در میان همه پیشنهادهایی که برای بیرانوند به باشگاه بواویشتا رسیده اما این روزها بیش از همه نام باشگاه پرسپولیس به گوش می‌رسد. بازگشت بیرانوند به پرسپولیس، خبری است که تیتر خیلی از رسانه‌ها شده است. حتی با وجود تکذیب فوری باشگاه اما همچنان بازگشت او به این باشگاه، محتمل‌ترین گزینه رسانه‌هاست. بی‌آنکه به این فکر کنیم که آیا پرسپولیس با همه مشکلات مالی‌اش می‌تواند بیش از یک میلیون یورو بابت بیرانوند هزینه کند؟ حتی تأکید یحیی بر اینکه از حامد لک راضی است و نیازی به دروازه‌بان ندارد هم باعث نشده که نام بیرانوند از گزینه‌های پرسپولیس خط بخورد که البته باشگاه‌هایی مانند پرسپولیس پیش از این هم رفتارهای متناقض اینچنینی داشته‌اند و به همین خاطر است که همیشه احتمالی برای رقم خوردن اتفاقات دیگری در نظر گرفته می‌شود. با این حال اما همه اینها باعث شده که قضیه بیرانوند – پرسپولیس با اما و اگر همراه شود.
ماجرا اما وقتی جالب‌تر می‌شود که پیشنهادهای دیگر بیرانوند را هم بررسی می‌کنیم و به این نتیجه می‌رسیم که پرسپولیس مقصد قطعی دروازه‌بان تیم ملی نیست. باشگاه دیگر ایرانی که زیر سایه خبرهای انتقال بیرانوند به پرسپولیس، در آرامش کارش را انجام می‌دهد و درخواستش را برای جذب بیرانوند به باشگاه بواویشتا فرستاده، باشگاه سپاهان است. اتفاقاً به نظر می‌رسد از نظر مالی هم توانایی تأمین مبلغ مورد نظر این باشگاه را داشته باشد و پیشنهادش خیلی هم جدی‌تر از پرسپولیس باشد.
مشکل فقط اینجاست که ترجیح بیرانوند این است که همچنان در اروپا بماند و بیش از گزینه‌های ایرانی به پیشنهادهایی که از پرتغال و بلژیک رسیده فکر کند. این را به مسئولان باشگاه بواویشتا هم گفته است اما به هر حال اگر پیشنهاد مالی سپاهان درخور توجه باشد، بعید نیست که هم باشگاه و هم بیرانوند را وسوسه کند و تصمیم او برای ماندن در اروپا را تغییر دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.