پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

نیازمند نیامد، بیرانوند هم منتفی است

مظاهری، تیر آخر پرسپولیس

مظاهری، تیر آخر پرسپولیس
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

پرسپولیس برای درون دروازه با مشکلاتی مواجه شده و به همین دلیل تلاش می‌کند تا در نقل و انتقالات نیم‌فصل جابه‌جایی‌ها در این پست مهم و حیاتی انجام بدهد. حامد لک در نخستین فصل حضور در پرسپولیس درخشش قابل توجهی ارائه کرد و حتی داعیه دعوت به تیم ملی را داشت اما در لیگ بیست و یکم آنچنان که باید ظاهر نشده و به همین دلیل کادرفنی پرسپولیس از شرایط او رضایت کاملی ندارند.

ایران ورزشی- پرسپولیس برای درون دروازه با مشکلاتی مواجه شده و به همین دلیل تلاش می‌کند تا در نقل و انتقالات نیم‌فصل جابه‌جایی‌ها در این پست مهم و حیاتی انجام بدهد. حامد لک در نخستین فصل حضور در پرسپولیس درخشش قابل توجهی ارائه کرد و حتی داعیه دعوت به تیم ملی را داشت اما در لیگ بیست و یکم آنچنان که باید ظاهر نشده و به همین دلیل کادرفنی پرسپولیس از شرایط او رضایت کاملی ندارند. البته همین که پرسپولیس با مشکلات فراوان در چنین پست‌های حساسی، امروز جزو مدعیان اصلی قهرمانی محسوب می‌شود، نشان می‌دهد که با ترمیم نقاط ضعف، این تیم حتی می‌تواند ششمین عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.

نیازمند عذر خواست و نیامد
پیام نیازمند نخستین انتخاب یحیی گل‌محمدی برای حضور در پرسپولیس بود. دروازه‌بان سابق پیکان و سپاهان که سابقه حضوری 4 ساله در تیم ملی ایران را نیز دارد. نیازمند که ابتدای فصل به پورتیموننزه پرتغال رفت و پیراهن این تیم را در فوتبال اروپا پوشید، روزهای موفقی را سپری نمی‌کند. موفق از این جهت که بازی به او در لیگ پرتغال نرسیده و نیازمند تنها در دو بازی جام حذفی به میدان رفته و البته درخشیده و دلیل اصلی صعود تیمش به مرحله بعد بوده است. پائولو سرجیو، سرمربی سابق نفت آبادان و فعلی پورتیموننزه فعلاً علاقه‌ای به استفاده از نیازمند در لیگ پرتغال نشان نمی‌دهد اما دروازه‌بان تیم ملی هم می‌خواهد بجنگد و سرانجام کادرفنی را تسلیم به حضورش درون دروازه پورتیموننزه کند. او در تازه‌ترین اظهارنظر خود گفته که نیمکت‌نشینی قویترش می‌کند. بنابراین از پرسپولیس عذرخواهی کرده و مدعی شده دوست دارد به فوتبالش در پرتغال ادامه بدهد.

رضایتنامه 30 میلیاردی بیرانوند
گزینه بعدی پرسپولیس برای ترمیم خط دروازه، علیرضا بیرانوند بود. دروازه‌بانی که فصل قبل راهی بلژیک شد تا در ژوپیرلیگ پیراهن آنتورپ را بر تن کند. اوضاع برای بیرانوند در بلژیک چندان مساعد نبود. هر چند او در لیگ اروپا چند بازی درخشان، بخصوص برابر تاتنهام انجام داد اما در پایان فصل و با انتقالی قرضی به پرتغال رفت تا برای بواویشتا بازی کند. بیرانوند در پرتغال و از چند هفته قبل آسیب دیده و بعد از درمان هم موفق نشده به ترکیب اصلی برگردد. او البته با پیشنهاد پرسپولیس و همچنین سپاهان مواجه شده و برای حفظ جایگاهش در تیم ملی بدش نمی‌آید پیراهن سرخ بپوشد اما رضایتنامه یک میلیون یورویی او این انتقال را تا این لحظه منتفی کرده است. پرسپولیسی‌ها تنها در شرایطی بیرانوند را جذب می‌کنند که خودش رضایتنامه را از باشگاه آنتورپ بگیرد. اتفاقی که وقوع آن خیلی بعید است.

و حالا رشید مظاهری
آخرین راهکار پرسپولیس برای انتخاب دروازه‌بان ایرانی، مذاکره با رشید مظاهری است. دروازه‌بانی که در استقلال فرصت بازی پیدا نکرده و هر روز زمزمه جدایی‌اش بیشتر از روز قبل شنیده می‌شود. مظاهری که دومین فصل حضور در استقلال را سپری می‌کند، برخلاف لیگ بیستم، در لیگ بیست و یکم با فرهاد مجیدی به اختلاف خورده و اغلب روی سکو نشسته تا اینکه درون دروازه بایستد. او که جدایی‌اش از استقلال محتمل است، با باشگاه فولاد مذاکراتی انجام داده و دو باشگاه هم برای معاوضه او با صالح حردانی به توافق نیز رسیده‌اند. با این حال گویا پرسپولیس هم وارد ماجرا شده و ارتباط‌هایی با رشید مظاهری برقرار کرده. البته شاید پرسپولیسی‌ها برای بر هم نخوردن تمرکز حامد لک، این موضوع را تکذیب کنند اما تیر آخر آنها، جذب رشید مظاهری است؛ دروازه‌بانی که با یحیی گل‌محمدی در ذوب‌آهن همکاری کرده و بدش نمی‌آید در سال منتهی به جام جهانی خودی نشان بدهد و دوباره به تیم ملی برگردد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.