جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰

در صورت اعمال محدودیت‌های جدی‌تر از سوی ستاد مبارزه با کرونا

لیگ فوتبال در معرض تعطیلی؟

لیگ فوتبال در معرض تعطیلی؟

با بیشتر شدن محدودیت‌ها، احتمال تعطیلی دو هفته‌ای لیگ مطرح شده است. موضوعی که می‌تواند برنامه‌های لیگ را بار دیگر تحت تأثیر قرار دهد.

ایران ورزشی: هشدارهای مطرح شده درباره شرایط بحرانی کرونا موضوع تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت را به طور جدی مطرح کرده بود. صحبت‌های ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت در گفتگو با اخبار جمعه شب شبکه یک سیما و احتمال او مبنی بر دو برابر شدن آمار مبتلایان و فوتی‌ها طی دو هفته‌ آینده شوک بزرگی بود تا خیلی‌ها خود را آماده کنند برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران و شهرهایی که وضعیت کرونا در آن‌ها بحرانی شده است.

موضوعی که می‌توانست روی برگزاری مسابقات لیگ فوتبال تأثیر بگذارد و شاید حتی ورزش ایران را برای دو هفته تعطیل کند. طرح تعطیلی دو هفته‌ای تهران البته دیروز(شنبه) بعد از مطرح شدن در جلسه ستاد مبارزه با کرونا با مخالفت رییس جمهور مواجه شد اما این به معنای منتفی شدن اعمال محدودیت‌های بیشتر هم نبود.

در حال حاضر هنوز عده‌ای از تلاش مجلس برای تعطیلی دو هفته‌ای خبر می‌دهند. زهره الهیان نماینده مجلس و عضو کمیته سلامت مجمع نمایندگان استان تهران، در خصوص تعطیلی دوهفته‌ای تهران گفت: «با توجه به شواهد و قرمز بودن شرایط تهران تعطیلی دوهفته همان طور که کمیته‌های تخصصی کرونا بر آن اذعان و تأکید دارند امری ضروری است. این طرح با پیشنهاد کمیته‌های تخصصی ستاد کرونا به جلسه ستاد ملی کرونا آمد که با مخالفت رئیس جمهور مواجه شد.»

الهیان با اشاره به دو پیشنهاد مطرح شده در این زمینه، تأکید کرد: «پیشنهاد اول شخص رئیس مجلس پیگیر این قضیه از طریق مذاکره با رئیس جمهور در جلسه سران قوا شود و یا از طریق کمیسیون بهداشت مجلس طرح سه فوریتی تعطیلی دو هفته‌ای برای تصویب به صحن مجلس بیاید.»

با این تفاسیر حتی اگر در نهایت با تعطیلی دو هفته‌ای موافقت نشود اما اعمال محدودیت‌های بیشتر کرونایی می‌تواند برگزاری لیگ فوتبال ایران را تحت تأثیر قرار دهد.

غلامرضا بهروان از اعضای سازمان لیگ و رییس کمیته صدور مجوز حرفه ای در این باره می گوید: « برنامه‌های‌مان را آماده کردیم و تلاش می‌کنیم بازی‌ها باید به صورت منظم برگزار شوند اما الان تمام تصمیمات توسط ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته می‌شود که فصل‌الخطاب است. اگر آن‌ها چنین تصمیمی بگیرند ما ملزم به اجرا و اطاعت هستیم. شاید تصمیم بگیرند که تهران را تعطیل کنند و این شامل حال مسابقات هم می‌شود. این اتفاق احتمالا روی برنامه‌های فوتبال تأثیر می‌گذارد که برای لیگ ما و برنامه‌ریزی آن خوب نیست.»

 بازی‌ها در هفته ای که گذشت به خاطر بازی تیم ملی در برابر بوسنی تعطیل بود و در صورتی که ستاد مبارزه با کرونا تصمیم بگیرد، فوتبال را در میان مشاغل غیرضروری ارزیابی و رقابت‌ها را تعطیل کند، وقفه ایجاد شده در لیگ برتر 3 هفته خواهد شد.

 به نظر می رسد تیم ها تمرینات خود را دنبال و تلاش خواهند کرد در دو هفته پیش رو بازی های دوستانه انجام دهند. این در حالی است که در ماه‌های اخیر مسابقات فوتبال در همه جای جهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده و هم چنان ادامه دارد. ضمن اینکه سازمان لیگ در ابتدای مسابقات پروتکل تازه‌ای ارائه داد تا بیشتر مطابق با شرایط فوتبالی باشد اما ظاهراً با وجود این پروتکل‌ هم همچنان فوتبال در معرض تعطیلی است.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.