دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

ارتباط عمیق آنتونیو رودیگر با سیرالئون؛ از حمایت از تیم ملی تا کمک به کودکان محروم

ارتباط عمیق آنتونیو رودیگر با سیرالئون؛ از حمایت از تیم ملی تا کمک به کودکان محروم

آنتونیو رودیگر با وجود تولد در آلمان و دوری طولانی مدت از سیرالئون، همچنان با سرزمین اجدادی اش در ارتباط است

به گزارش ایران ورزشی؛ در شروع مسابقات AFCON، آنتونیو رودیگر با انتشار پست هایی در صفحات مجازی، حمایتش از تیم ملی سیرالئون رو نشان داد. ارتباط رودیگر با این کشور آفریقایی به خانواده او مربوط می شود. مادر آنتونیو در سال ۱۹۹۱ به دلیل جنگ نظامی با ترک سیرالئون راهی آلمان شد. کشوری که رودیگر در آن متولد و بالغ شد.

با وجود دوری همیشگی از سیرالئون، رودیگر همچنان با اصالتش در ارتباط است. او در خصوص حمایت از تیم ملی سیرالئون در جام ملت های آفریقا چنین نظری داشت:

از لندن به حمایت از سیرالئون می پردازم. از طریق اینستاگرام، به طور دائم با یک یا دو نفر از اعضای تیم در ارتباط هستم. با کی کامارا رابطه بسیار خوبی دارم.
فکر می کنم که تیم ذهنیت فوق العاده ای دارد. همه بازیکنان شخصیت جالبی از خود نشان می دهند و آن را در هر بازی به کار می گیرند. تساوی 0-0 مقابل الجزایر دستاورد بزرگی بود؛ تیم به شکل بسیار خوبی دفاع کرد و محمد کامارا به عنوان دروازه بان، عملکردی در سطح جهانی داشت. آن ها می توانند در مسابقات بعدی به پیروزی برسند. خوشبختانه تیم تا روز یک شنبه بازی ندارد و می توانم بازی بعدی را پس از دیدار چلسی مقابل منچستر سیتی به شکل کامل تماشا کنم.

ارتباط آنتونیو رودیگر با سیرالئون فقط به فوتبال محدود نمی شود. او اخیرا با کمک بنیاد خیریه BigShoe به کمک به کودکان محروم کشورش مشغول شده است. یکی از حرکات جالب توجه رودیگر در روزهای اخیر، اهدای کیت چلسی با نام و شماره خودش به یازده کودک سیرالئونی بوده است.

مدافع باشگاه چلسی در خصوص این اتفاقات هم صحبت هایی داشت:

هر کودک رویاهایی دارد. اما همه آن ها نمی توانند به آرزوهایشان برسند. من می خواهم این موضوع را تغییر بدهم. به لطف فوتبال، توانستم به این کودکان و خانواده های آن ها کمک کنم تا زندگی بهتری داشته باشند. دیدن لبخند بچه ها در این تصاویر باعث خوشحالی است.
  ارتباط بزرگی با خانه دومم دارم. ما پروژه های دیگری هم در سیرالئون داریم. اولین تجربه سفرم به سیرالئون که پنج سال قبل اتفاق افتاد، به من نشان داد که مواردی که در اروپا به عنوان "مشکل" در نظر گرفته می شوند، به هیچ وجه مشکلات بزرگی نیستند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.