جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

قبل از بازی پوهانگ در ترکیب اصلی بودم اما عابدینی نگذاشت فیکس باشم

حلالی: عابدینی زورش به پروین نمی‌رسید اما در ارنج استانکو دخالت می‌کرد!

حلالی: عابدینی زورش به پروین نمی‌رسید اما در ارنج استانکو دخالت می‌کرد!

محمد قراگزلو/ دیروز ساعاتی مانده به بازی حساس التعاون – پرسپولیس با اسماعیل حلالی پیشکسوت خوشنام سرخ‌ها تماس گرفتم تا درباره تغییرات احتمالی ترکیب و اینکه قرار است 5-4 بازیکن تازه‌وارد در ترکیب اصلی پرسپولیس باشند گپ بزنیم. یک مقدار که بحث جلوتر رفت حلالی درباره خاطراتش از حضور در پرسپولیس به عنوان بازیکن کمکی در جام باشگاه‌های آسیا گفت و خیلی زود وارد این خاطرات جالب و خواندنی شدیم:
بازی‌ها در مالزی برگزار می‌شد. من و خداداد و فرشاد فلاحت‌زاده سه بازیکن کمکی بودیم. رفتیم دبی و یک بازی دوستانه انجام دادیم اما دیدیم خود پرسپولیس به اندازه سه تا تیم بازیکن دارد. در آن بازی دوستانه ما در تایم سوم به میدان رفتیم چون تیم کلی بازیکن نامدار و ملی‌پوش داشت و ما مدام از خودمان می‌پرسیدیم چرا ما را آورده‌اند و اگر خودمان هم سرمربی باشیم خودمان را در ترکیب نمی‌گذاریم!
آن زمان استانکو سرمربی بود ولی مهندس عابدینی دوست داشت در ترکیب دخالت کند. عابدینی زورش به پروین نمی‌رسید اما زمان استانکو ظاهراً خودش دوست داشت ارنج کند. قبل از بازی با پوهانگ در نیمه نهایی پای خداداد کش آمده بود و گفتند به زور آمپول می‌تواند 30-20 دقیقه بازی کند و فشاری نمی‌آید. البته استانکو می‌خواست من را در ارنج بگذارد اما عابدینی گفته بود به ارنجت دست نزن. ما دو هیچ عقب بودیم. فکر کنم همان دقیقه سه یا چهار بازی بود که یحیی گل به خودی زد.
 بین دو نیمه استانکو، حسین عبدی را بیرون کشید و من به بازی رفتم. کریم هافبک دفاعی بود. دقیقه 53-52 بود که با اولین توپی که به من رسید دو سه تا دریبل زدم و یک پنالتی از حریف گرفتم. پنالتی را اما مجتبی محرمی زد بیرون و بعدش هم خندید و از بدشانسی دوربین همان موقع روی صورتش زوم بود. پنج دقیقه بعد گل بعدی را خوردیم اما یک گل زدیم و اگر آن پنالتی را گل کرده بودیم بازی 2-2 می‌شد اما دقیقه 90 بازیکن حریف با یک شوت وحشتناک توپ را ول کرد توی دروازه و احمد هم به هیچ‌وجه به توپ نمی‌رسید و 3-1 باختیم. در هواپیما بعدتر استانکو از طریق مترجمش دکتر خرم گفت من را حلال کن چون من تو را در ترکیب گذاشته بودم.
بعد از باخت به پوهانگ در بازی رده‌بندی مقابل الزورای عراق بازی کردیم که من را استانکو فیکس گذاشت توی ترکیب. خداداد هم بازی کرد. در آن بازی 4 تا زدیم که 2 یا سه تا پاس گل دادم. دو تا کریم زد و یکی هم ادموند. آن یکی را یادم نیست. همه پاس گل‌ها را من دادم.
آن زمان من به عنوان بازیکن تراکتور در نقش یار کمکی به جام باشگاه‌های آسیا رفته بودم و فصل بعدش به پرسپولیس آمدم. همان زمان بود که کریم از پرسپولیس جدا شد و به آلمان رفت تا برای آرمینیا بیله‌فلد بازی کند. بعد از آن باخت هفته‌نامه فانوس نوشته بود استانکو شهامت این را داشته که بگوید باید از اول به حلالی بازی می‌دادم و عابدینی نخواست. الان زمان زیادی از آن ماجرا می‌گذرد و من هم هر واقعیتی در زندگی ورزشی‌ام افتاده باشد را بازگو می‌کنم.
وقتی کریم رفت و هافبک نداشتیم برای مسابقات جام باشگاه‌ها رفتیم لبنان. با تیم الانصار لبنان بازی داشتیم که بهترین بازیکن‌شان لیث حسین عراقی بود. برای ما این تیم را آنالیز کرده بودند و گفته بودند لیث حسین هم خوب شوت می‌زند هم خوب پاس می‌دهد. گفته بودند نباید اجازه بدهم او بازی کند اما من کاری کردم که لیث حسین 90 دقیقه دنبال من بود. یعنی علاوه بر اینکه نگذاشتم بازی کند خودم خیلی خوب بازی کردم. آن زمان محمد فنایی داور مشهورمان آمده بود لبنان برای تدریس در کلاس‌های داوری. ما بعد از آن بازی رفتیم سفارت و همان جا از طریق آقای فنایی گفتند الانصار گفته برای شماره 15تان 300 هزار دلار می‌دهیم. آن زمان لبنان جنگ بود و مهندس عابدینی هم گفت این بازیکن ما 5 سال قرارداد دارد. فنایی با ایشان صحبت کرده بود و عابدینی در حالی که شام می‌خورد با خنده گفت اجازه می‌دهیم برود اما باید 290 هزار دلار به ما (باشگاه) بدهند و ده هزار تا برای خودش. یعنی اینکه نمی‌گذاریم برود. من به فنایی گفتم بالاخره دوست دارم پیشرفت کنم اما آن زمان در جنوب لبنان هلی‌کوپتر می‌فرستادند بالای یک ساختمان و یک طبقه را با راکت می‌زدند تا فردی را ترور کنند. من هم گفتم همه می‌روند فرانکفورت و کلن، ما برویم لبنان یک راکت می‌زنند جنازه‌مان را هم پیدا نمی‌کنند و اینطوری بود که عطای آن پیشنهاد را به لقایش بخشیدم.
 
مشروح این خاطرات و ناگفته های حلالی را در صفحه 21 امروز ایران ورزشی بخوانید.
 
 
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.