سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

پایان احتمال جدایی سیدحسین

فکری به حسین حسینی: باید بمانی!

فکری به حسین حسینی: باید بمانی!

جدایی سیدحسین حسینی از استقلال را باید منتفی دانست. دروازه‌بانی که بی‌میل نبود بعد از حضور رشید مظاهری در استقلال تیم دیگری را انتخاب کند و راهی تیم‌های خواهان خود شود.

ایران ورزشی: جدایی سیدحسین حسینی از استقلال را باید منتفی دانست. دروازه‌بانی که بی‌میل نبود بعد از حضور رشید مظاهری در استقلال تیم دیگری را انتخاب کند و راهی تیم‌های خواهان خود شود. حسینی برای جدایی از استقلال مذاکراتی هم با محمود فکری داشت و حتی باشگاه را هم در جریان این موضوع قرار داد اما نه سرمربی استقلال و نه باشگاه‌نشین‌ها موافقتی برای جدایی این بازیکن از خود نشان ندادند تا حسینی ناچار شود یک فصل دیگر در استقلال بماند؛ فصلی که دیگر روشن نیست او چه تعداد بازی در ترکیب آبی‌ها انجام خواهد داد. حضور رشید مظاهری بدون شک راه را برای حضور مداوم حسینی در ترکیب استقلال دشوار می‌کند و چنانچه مظاهری بعد از گرفتن مجوز بازی در این تیم درخشش‌هایی هم داشته باشد بازگشت حسینی به قفس توری استقلال سخت و دشوارتر خواهد شد. اینکه حسینی در لیگ بیستم تحمل نیمکت‌نشینی را داشته باشد روشن نیست چرا که او در زمان حضور مهدی رحمتی و به وقتی که در استقلال به اوج رسیده بود هرگز تداوم حضور این دروازه‌بان را تاب نیاورد و حتی با باشگاه‌نشین‌ها شرط گذاشت که اگر رحمتی برود، حاضر است قراردادش را تمدید کند که شرایط آن روزها باعث شد تا حرف حسینی به کرسی بنشیند و او تک و تنها به اول مرد آبی‌ها در قفس توری تبدیل شود.

 فصل بیستم اما فصل متفاوتی برای سیدحسین خواهد بود و این دروازه‌بان باید تلاش کند همواره در فرم مطلوب باشد وگرنه رشید مظاهری حی‌وحاضر است و کادرفنی استقلال با یک لغزش از این دروازه‌بان استفاده خواهد کرد؛ دروازه‌بانی که خود داعیه یک بودن در استقلال دارد و بعید است که او هم تاب نیمکت‌نشینی داشته باشد.
 بدون شک اگر حسینی با استقلال قرارداد نداشت خیلی قبل‌تر از اینها از استقلال جدا می‌شد تا از تحمل یک فصل چالش‌آفرین دیگر رها شود اما یک فصل دیگر از قرارداد شماره یک با استقلال باقی مانده و او باید به خواست سرمربی تیم به قراردادش پایبند باشد و به جنگ با رقیبی برود که در ماه‌های اخیر بارها به تیم ملی نیز فراخوانده شده است. در واقع حسینی با رقیب دست و پا بسته‌ای مواجه نیست و روزهای سختی را پیش‌رو خواهد داشت و هیچ بعید نیست تعداد قابل توجهی از بازی‌های استقلال را از دست بدهد و نتواند مربیان استقلال را برای حضور در قفس توری قانع کند.
 
وقتی به مظاهری اعتماد صددرصدی نیست!
البته باید جور دیگری نیز به این ماجرا نگریست. شاید اگر محمود فکری به این نتیجه می‌رسید که رشید مظاهری می‌تواند گزینه‌ای قطعی برای لیگ بیستم باشد از همان روز که سرمربی استقلال شد، حسینی را در لیست خروج قرار می‌داد اما سرمربی آبی‌ها نسبت به وضعیت آینده مظاهری در استقلال تردیدهایی هم دارد و احتمال می‌دهد که شاید این دروازه‌بان نتواند برای زمان طولانی مرد اول تیمش باشد و فصل اول حضور در استقلال مشکلاتی را برای او ایجاد کند.
 
 هرچند که مظاهری سال‌ها در لیگ برتر دروازه‌بانی کرده اما سرمربی استقلال لااقل در فصل اول حضور مظاهری ترجیح می‌دهد حسینی را هم در استقلال نگه دارد تا تیمش احتمالاً از این ناحیه مهم و اثرگذار با مشکل حادی مواجه نشود. در واقع باید اینطور به ماجرا نگاه کرد که سرمربی استقلال با اینکه انتقادهای بسیاری به حسینی وجود دارد اما همچنان روی تجربه این دروازه‌بان حساب می‌کند و اعتقاد دارد شماره یک به لحاظ تجربی شرایط مطلوب‌تری در قیاس با مظاهری دارد و باید در این برهه هر دو دروازه‌بان را در تیم خود نگه دارد تا تیمش با چالش بزرگی در قفس توری مواجه نشود و بتواند به سلامت از گذرگاه‌های تنگ و تاریک لیگ عبور کند. هرچند که مدیریت دو دروازه‌بان مدعی دشوار هم هست اما بخشی از مخالفت‌های فکری با جدایی حسینی را می‌توان حاصل همین تحلیل‌ها نیز دانست.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.