جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱

الگری: بازیکنان یوونتوس باید باتجربه شوند؛ مک کنی مثل ویدال و پوگبا یک چشم اضافه دارد!

الگری: بازیکنان یوونتوس باید باتجربه شوند؛ مک کنی مثل ویدال و پوگبا یک چشم اضافه دارد!

سرمربی یوونتوس به لزوم باتجربه شدن تیم جوانش اشاره کرد و به تمجید از وستون مک کنی پرداخت

به گزارش ایران ورزشی؛ مکس الگری سرمربی یوونتوس که در مقاطعی از بازی با اودینزه بسیار عصبانی شد، پس از این پیروزی و هم امتیاز شدن موقت با آتالانتای رده چهارمی، در مصاحبه با DAZN گفت:

ما چهارشنبه شب 120 دقیقه از نظر ذهنی و فنی جنگیدیم اما امشب لحظاتی بود که از بازی کردن دست کشیدیم. این وضعیت درست نیست. ما همیشه باید کاملا متمرکز باشیم، به خصوص زمانی که هواداران کافی در استادیوم نیستند تا بتوانند انگیزه لازم را به ما تزریق کنند. در دقیقه پایانی مرتکب ریسک‌های بزرگی شدیم
این روزها شایعات زیادی درباره آینده پائولو دیبالا در یوونتوس و وضعیت تمدید قرارداد او مطرح می‌شود. با این حال دیبالا که گل اول یووه مقابل اودینزه را زد، حاضر نشد صحبت‌هایی شفاف در این باره انجام دهد و در خصوص شادی گل جالب توجه‌اش، گفت که هدف او پاول ندود نبوده است. الگری در این باره گفت:

هیچ کس روی سکوها نبود، دیبالا پس به چه کسی نگاه می‌کرد؟ شاید او تصور می‌کرد که سکوها پر از تماشاگر است (خنده). او گل خیلی خوبی زد. پس از پاس‌کاری سریع با کین، او توانست بین خطوط حرکت کند و گل بزند. این گل به تیم کمک کرد تا نفس بکشد. دیبالا در چنین موقعیت‌هایی فوق‌العاده است.

سرمربی یوونتوس درباره توانایی‌های تهاجمی وستون مک کنی، هافبک آمریکایی تیمش افزود:

وستون بازیکنی تهاجمی است، به خصوص از سمت راست او خیلی خوب حرکت می‌کند. البته فکر نمی‌کنم او سمت چپ بتواند خیلی خوب باشد. زمان‌بندی و فرارهای او از سمت راست خیلی بهتر است. مک کنی وقتی سمت چپ باشد در نزدیک شدن به دروازه به مشکل می‌خورد. او در بازی مقابل اینتر هم با نفوذ از سمت راست توانست گل بزند. مک کنی یکی از بازیکنانی است که در زمین، دید متفاوتی نسبت به سایرین دارد. من در زمان بازی‌گری برعکس بودم و از سمت چپ بهتر حرکت می‌کردم. پل پوگبا در سمت چپ بهتر بود و ویدال در سمت راست. این ویژگی بازیکنان است. شاید آن‌ها در چنین وضعیتی یک چشم اضافه دارند!
از الگری درباره دلیل کاهش شدت بازی تیمی و کمبود تجربه سوال شد. او در پاسخ به جوان بودن تیمش اشاره کرد:

به ترکیب نگاه کرده‌ام. دلیخت متولد 99 است. کولوسفسکی و مویزه کین متولد 2000 هستند. از طرفی پلگرینی هم متولد 99 است. مسن‌ترین بازیکن امشب ما کوادرادو بود و باقی بین 20 تا 23 سال داشتند. ممکن است در برخی لحظات فقدان تجربه و درک کافی درباره شدت بازی احساس شود. در نیمه دوم اشتباه کردیم چون فکر می‌کردیم صاحب توپ و میدان بودن کافی است. این موضوع صرفا مربوط به داشتن رهبر نیست بلکه همه بازیکنان در قالب یک تیم باید باتجربه شوند. در هر حرفه‌ای به تجربه نیاز است. هیچ‌کس دانای کل متولد نمی‌شود. باید صبور باشیم. به خاطر کاهش شدت بازی و بی‌تجربگی بازیکنان در کنترل مسابقه ابتدا خیلی عصبانی شدم اما سپس با صحبت سعی کردم بازیکنانم را متوجه شرایط کنم. مهم این است که بازیکنانم خیلی سریع می‌فهمند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.