چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

اعلام لیست اولیه وزنه‌برداری برای هانگژو

حرکت با فرمان رئیس بازنشسته!

حرکت با فرمان رئیس بازنشسته!
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

وزنه‌برداری ایران به واسطه موضوع بازنشستگی علی مرادی، رئیس سابق این فدراسیون و مشخص نبودن سرپرست، در مسیر آماده‌سازی ملی‌پوشان برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو چین با چالش مواجه شده است!

ایران ورزشی -  وزنه‌برداری ایران به واسطه موضوع بازنشستگی علی مرادی، رئیس سابق این فدراسیون و مشخص نبودن سرپرست، در مسیر آماده‌سازی ملی‌پوشان برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو چین با چالش مواجه شده است! معرفی لیست اولیه وزنه‌برداران برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو به کمیته ملی المپیک، یکی از همین معضلاتی است که در شرایط بلاتکلیفی کنونی فدراسیون، گریبان وزنه‌برداری را گرفته و ممکن است به خاطر همین بلاتکلیفی، اتفاق‌هایی مثل بازی‌های المپیک 2021 توکیو در 2022 هانگژو هم رقم بخورد و تاریخ خیلی زود تکرار شود.
برخی شنیده‌ها حاکی از آن است که کمیته ملی المپیک، طبق استاندارد همیشگ، زمانبندی مشخصی را برای اعلام اسامی اولیه ملی‌پوشان وزنه‌برداری در دو بخش مردان و زنان برای مسئولان اجرایی و فنی وزنه‌برداری تعیین کرده است. بر همین اساس، برخی از دست‌اندرکاران فعلی باقیمانده از تیم قبلی مدیریتی فدراسیون با خط و ربط گرفتن از رئیس بازنشسته وزنه‌برداری، بدون اینکه کار کارشناسی روی اسامی ابتدایی ارسالی به کمیته ملی المپیک انجام شود یا اینکه مشخص کنند چه وزنه‌بردارانی را با چه شرایطی در لیست اولیه اعلامی به کمیته ملی المپیک در نظر گرفته‌اند، در حال ارسال این لیست مهم هستند! البته شاید هم در چند روز اخیر لیستی که معلوم نیست با چه ترکیبی در هر دو بخش مردان و زنان چینش شده، به مرجع درخواست کننده ارسال شده است. اما ماجرا هر چه هست نکته مهم و نگران‌کننده در این موضوع، مداخله مستقیم رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه‌برداری است، آن هم در شرایطی که ورود او به مسائل مدیریتی، اجرایی و فنی وزنه‌برداری طبق حکم بازنشستگی که به او ابلاغ شده، غیرقانونی است و تخلف آشکار به شمار می‌رود.
ولی تعلل وزارت ورزش در معرفی سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری این شرایط را برای علی مرادی و همراهان باقیمانده‌اش در مجموعه مدیریتی، فنی و اجرایی فدراسیون وزنه‌برداری فراهم آورده تا او هر طور دلش می‌خواهد از این بلاتکلیفی و فضای مبهم استفاده کرده و حتی خارج از سیستم مدیریتی فدراسیون با دادن کدهای غلط به همراهانش ضمن حرکت در بیراهه گذشته، بار دیگر مثل بازی‌های المپیک 2021 توکیو برخی از ستاره‌های منزوی شده و مغضوب وزنه‌برداری کشورمان مثل سهراب مرادی، کیانوش رستمی، حافظ قشقایی، علی هاشمی و...، را قربانی کند.


شایعه‌سازی برای تضعیف حکم وزیر
سوای مواردی که در خصوص ضربات جبران‌ناپذیر احتمالی که ممکن است وزنه‌برداری از این بلاتکلیفی و بی‌سرپرستی خصوصاً در بازی‌های آسیایی هانگژو بخورد، توهم و شایعه‌ پراکنی‌های رئیس بازنشسته وزنه‌برداری و رفقای باقیمانده او در بدنه اجرایی و مدیریتی فدراسیون وزنه‌برداری است که حال وزنه‌برداری را هر روز خراب‌تر از روز قبل می‌کند. ضمن اینکه این قبیل شایعاتی که در روزهای اخیر از زبان رفقای علی مرادی و خود او در بین اهالی وزنه‌برداری و ورزش نشر داده می‌شود، سوای تفکرات منفعت‌طلبی و سهم‌خواهی که درونش نهفته است، مستقیم و بی‌پرده حکم رسمی، قانونی و مکتوب بازنشستگی علی مرادی را که به امضای وزیر ورزش و جوانان رسیده، هدف قرار داده است. هدفگیری برنامه‌ریزی شده و مشخص برای تضعیف حکم صادر شده و توان مدیریتی حاکم بر مجموعه ورزش کشور. قطعاً چند روز صبوری، دست نزدن به ترکیب استان‌ها، بی‌خیال تصمیم‌گیری‌های عجولانه برای ارسال لیست‌های حساس، سرنوشت‌ساز و تعیین کننده، و منتظر ماندن برای معرفی سرپرست فدراسیون وزنه‌برداری در حالی که مسئولان کمیته ملی المپیک نیز از شرایط فعلی وزنه‌برداری آگاه هستند البته با هماهنگی آنها قطعاً به جایی برنخواهد خورد و مشکلی برای وزنه‌برداری به‌وجود نمی‌آورد. اما اگر در اقدامی عجولانه و کارشناسی نشده لیستی برای بازی‌های هانگژو به کمیته ملی المپیک ارسال شود که به واسطه قانون منع تغییر اسامی در لیست ابتدایی نفرات اعزامی به بازی‌ها بعد از حضور سرپرست جدید و تغییرات مدیریتی و اجرایی احتمالی، نتوان به هیچ وجه تغییری در آن ایجاد کرد، تکلیف کار چیست؟ آن موقع اگر اتفاق تلخی مشابه با اتفاقی که برای سهراب مرادی یا کیانوش رستمی در المپیک توکیو رخ داد و مدال و سهمیه المپیک را از آنها و وزنه‌برداری ایران گرفت، کدام یک از اینهایی که الان مشغول پافشاری برای حفظ کرسی به هر وسیله و طریقی هستند، پاسخگوی فرصت سوخته و از دست رفته احتمالی خواهند بود؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.