چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

خیز وریا برای یک نیم فصل درخشان

جای خالی جام در ویترین کاپیتان

جای خالی جام در ویترین کاپیتان
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

نیم فصل نخست لیگ بیست و یکم چندان برای وریا غفوری ایده‌آل پیش نرفت. کاپیتان استقلال که از ابتدای لیگ، جزو ارکان اصلی محسوب می‌شد به‌دلیل مصدومیت نتوانست استمرار فصول قبل را داشته باشد و دقایق قابل توجهی در ترکیب تیمش حضور یابد. طبق آماری که از آقای کاپیتان برجا مانده او اکنون در جدول دقایق بازی بازیکنان استقلال با 645 دقیقه (مجموعاً 9بازی، 5 بار به طور ثابت) یازدهم است. جایگاهی که قطعاً برای او آرمانی نیست.

ایران ورزشی - نیم فصل نخست لیگ بیست و یکم چندان برای وریا غفوری ایده‌آل پیش نرفت. کاپیتان استقلال که از ابتدای لیگ، جزو ارکان اصلی محسوب می‌شد به‌دلیل مصدومیت نتوانست استمرار فصول قبل را داشته باشد و دقایق قابل توجهی در ترکیب تیمش حضور یابد. طبق آماری که از آقای کاپیتان برجا مانده او اکنون در جدول دقایق بازی بازیکنان استقلال با 645 دقیقه (مجموعاً 9بازی، 5 بار به طور ثابت) یازدهم است. جایگاهی که قطعاً برای او آرمانی نیست. وریا در سال‌های گذشته دقایق قابل توجهی در ترکیب تیمش حضور داشت و همواره یکی از ستون‌های آبی به حساب می‌آمد که آسیب دیدگی اخیر، ناخواسته برنامه‌هایش را در نیم فصل نخست لیگ جاری بر هم زد تا او نتواند به مانند فصول قبل مرد همواره ثابت در ترکیب استقلال باشد.
با این حال اما پیش‌بینی می‌شود که نیم فصل دوم برای او کاملاً متفاوت با نیم فصل اول پیش برود. وریا حالا مصدومیت را پشت سر گذاشته و از منظر انگیزشی نیز مانند همه دوران حرفه‌ای در بالاترین سطح ممکن قرار دارد تا به سمت موفقیت‌های تازه با پیراهن استقلال حرکت کند. تردیدی نیست فرهاد مجیدی نیز روی کاپیتانش حساب ویژه باز کرده تا سنگلاخ‌های نیم فصل دوم را با اتکا به تجربه گرانمایه‌ای که این بازیکن دارد، پشت سر گذاشته و استقلال را به هدف بزرگش (فتح جام) برساند.
عطش مجیدی برای دیدن جام قهرمانی بر فراز دستان وریا غفوری آنجا نمایان می‌شود که می‌بینیم آقای سرمربی بارها این جمله را به زبان آورده که دوست دارد جام قهرمانی لیگ برتر را بر فراز دستان کاپیتانش ببیند.
مجیدی فصل پیش نیز آرزوی قهرمانی استقلال با وریا غفوری را داشت اما به هر دلیل این مهم میسر نشد اما شاید این مأموریت در فصل جاری به سرانجام برسد و وریا نیز اولین جام قهرمانی لیگ برتر خود را با استقلال جشن بگیرد و در قامت کاپیتان، افتخاری ماندگار را در کتاب خاطرات فوتبال خود به یادگار بگذارد.
ریتم و آهنگ استقلال در نیم فصل نخست لیگ بیست و یکم به گونه‌ای بود که می‌توان یک تصویرسازی متفاوت از استقلال این فصل در ذهن داشت و آبی‌ها را قهرمان لیگ دانست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.