دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

«وحدت» رقیب تازه در گروه 1+4

ترکیب چرخشی در قلب دفاع؛دوباره نوبت زوج فرجی - سیدجلال شد

ترکیب چرخشی در قلب دفاع؛دوباره نوبت زوج فرجی - سیدجلال شد

ایران ورزشی- جدایی محمدحسین کنعانی‌زادگان از پرسپولیس بزرگترین و مهم‌ترین چالش خط دفاع مدافع عنوان قهرمانی در شروع فصل تازه بود.

ایران ورزشی- جدایی محمدحسین کنعانی‌زادگان از پرسپولیس بزرگترین و مهم‌ترین چالش خط دفاع مدافع عنوان قهرمانی در شروع فصل تازه بود. از این‌رو کادر فنی خیلی زود علیرضا ابراهیمی و بعد علی نعمتی را به‌عنوان مدافع میانی جذب کرد تا این خلأ پر شود اما خیلی زود مشخص شد ابراهیمی یک خرید اشتباه بوده، نعمتی نوسان دارد، فرجی نسبت به فصل گذشته‌اش افت کرده و سیدجلال با وجود تجربیات فراوانش قادر به ارائه کیفیت ایده‌آل مد‌نظر کادر فنی نیست. سه هفته از فصل تازه گذشته بود که وحدت هنانوف تاجیک هم به‌عنوان یک مدافع میانی جذب شد اما سیزده بازی از لیگ و جام حذفی گذشت اما او نتوانست برای تیمش بازی کند.
از آنجایی که ابراهیمی و نعمتی بازیکنان تازه‌واردی در قلب دفاع بودند یحیی فصل را با زوج فرجی – سیدجلال شروع کرد. بعد از برد در شهر دوشنبه و صعود آسیایی، حتی دریافت سه گل در ریاض هم منجر به تغییر در این ارنج نشد. در بازی ابتدای فصل هم مشکلی از این ناحیه احساس نمی‌شد. در بازی با نساجی هم مدافعان میانی مقصران اصلی تنها گل دریافتی نبودند اما باخت در بازی اراک و دوری از کلین‌شیت کادر فنی پرسپولیس را به فکر تغییر سیستم انداخت.
پرسپولیس مقابل گل‌گهر با سه مدافع مرکزی بازی کرد و در شرایطی که سیدجلال به خاطر کند بودن و عقب نگه داشتن خط دفاعی بیرون رفته بود سه مدافع دیگر کنار هم بازی کردند اما این تغییر سیستم خیلی زود شکست خورد و بین دو نیمه با بیرون رفتن ابراهیمی تیم به همان سیستم قبلی برگشت. پرسپولیس در این بازی روی یک ضربه ایستگاهی گل خورد که هم رادو و هم مدافعان میانی مقصر بودند.
در بازی با مس کادر فنی باز هم با سه دفاع شروع کرد و این بار سیدجلال جای ابراهیمی را گرفت اما تیم در بیست دقیقه پایانی باز هم به سیستم قبلی برگشت. از بازی بعدی کادر فنی بی‌خیال سیستم سه دفاعه شد و برای نخستین‌بار زوج همبازی سابق در شهرخودرو که شاگرد همین کادر فنی بودند را کنار هم میدان داد؛ فرجی و نعمتی سه بازی بدون اشتباه همراه با کلین‌شیت داشتند که یکی از آنها دربی بود. این زوج در حالی دربی را به سلامت پشت سر گذاشت که بسیاری معتقد بودند با توجه به عدم تجربه این بازی بزرگ تیم‌شان را دچار مشکل خواهند کرد.
فرجی و نعمتی دربی را با کلین‌شیت پشت سر گذاشتند اما دریافت دو گل از تیم ته جدولی هوادار باعث شد تا سیدجلال این بار جای فرجی را در ترکیب بگیرد.بازی با پیکان با زوج تازه سیدجلال – نعمتی نمایش موفقی به همراه داشت و تیم یک گل از روی نقطه پنالتی خورد. در بازی حذفی مقابل ویستاتوربین دو مدافع دیگر در ترکیب قرار گرفتند اما تعویض بین دو نیمه ابراهیمی و حضور نعمتی در زمین در آن مسابقه به‌دلیل عدم بازیسازی نشان داد کادر فنی به این مدافع اصلاً اعتقاد ندارد.
پرسپولیس در دو بازی سخت مقابل ذوب‌آهن و سپاهان با زوج سیدجلال – نعمتی دو کلین‌شیت امیدوار کننده داشت اما یک مهاجم سرعتی به‌نام پیمان بابایی در ترکیب تراکتور و مشخص شدن ضعف‌های خط دفاع در آن مسابقه باعث شد سیدجلال بین دو نیمه آن بازی جای خود را به فرجی بدهد.
در بازی مشهد مقابل پدیده، فرجی و نعمتی دوباره بعد از 5 بازی کنار هم و این بار مقابل تیم سابق‌شان قرار گرفتند اما دریافت یک گل از ضربات ایستگاهی باعث شد تا نعمتی مقصر دریافت این گل شناخته شود و از ترکیب بیرون برود.در بازی با فجر یحیی و کادر فنی بعد از یک چرخش بزرگ دوباره به همان ارنج ابتدای فصل رسیدند و فرجی و سیدجلال کنار هم قرار گرفتند که پیروزی همراه با کلین‌شیت دوباره موقعیت این تیم را تثبیت کرد اما عقب نگه‌داشتن خط دفاع و کند بودن سیدجلال همچنان کادر فنی را می‌ترساند.حالا وحدت هنانوف مدافع تاجیک که از کیفیت فنی او تعریف و تمجید می‌شود از مصدومیت برگشته و چنانچه ترس کادر فنی به خاطر جواب استعلام فدراسیون برداشته شود با وجود شرایط بدنی نه چندان جالبش شاید در همین بازی حذفی مقابل ذوب‌آهن در لیست تیم قرار بگیرد و با اولین حضور در اسکواد تیم رقابت جدی‌اش با چهار مدافع دیگر را برای بازی کردن آغاز کند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.