چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

ضررهای رفتن رادوشویچ و آمدن احتمالی مظاهری

موضوع حساس حامد لک

موضوع حساس حامد لک
وصال روحانی
وصال روحانی خبرنگار

در مورد حامد لک انواع حرف‌ها شنیده می‌شود. برخی می‌گویند دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس پیشنهاد خارجی دارد و احتمال رفتن دیر یا زود او جدی است و در همین ارتباط گفته می‌شود که رشید مظاهری، سنگربان ناراضی استقلال اگر این همه روی ترک این تیم در پایان نیم فصل اول لیگ بیست و یکم تأکید داشته و همچنان دارد، به قصد الحاق به اردوی رقیب بزرگ و قدیمی آبی‌ها و پوشیدن پیراهن سرخ بوده است.

ایران ورزشی - در مورد حامد لک انواع حرف‌ها شنیده می‌شود. برخی می‌گویند دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس پیشنهاد خارجی دارد و احتمال رفتن دیر یا زود او جدی است و در همین ارتباط گفته می‌شود که رشید مظاهری، سنگربان ناراضی استقلال اگر این همه روی ترک این تیم در پایان نیم فصل اول لیگ بیست و یکم تأکید داشته و همچنان دارد، به قصد الحاق به اردوی رقیب بزرگ و قدیمی آبی‌ها و پوشیدن پیراهن سرخ بوده است. اما حرف‌های رایج در مورد لک به چیزهایی که گفتیم ختم نمی‌شود و در مورد او این را هم می‌گویند که کادر فنی پرسپولیس همچنان از بعضی رفتارها و رویکردهای وی راضی نیست و او به لحاظ فنی هم نزول کرده و گل‌های بدی می‌خورد و اگر یک دروازه‌بان دوم بالنسبه قوی در اردوی سرخ‌ها وجود داشت، لک مثل دو بازی از پنج مسابقه نخست فصل جاری به صف ذخیره‌ها رانده می‌شد و سنگربان جانشین کار او را انجام می‌داد.
این اتفاقی است که با همیاری بوژیدار رادوشویچ، دروازه‌بان کروات سرخ‌ها روی داد و یحیی گل‌محمدی و حمید مطهری با میدان دادن به این دروازه‌بان، لک را روی نیمکت نشاندند ولی چون دربی تهران در چهارچوب هفته هشتم لیگ برتر فوتبال کشور در پیش بود، لک از هفته ششم به درون چهارچوب عودت داده شد تا با پشتوانه دو هفته بازی در ترکیب ثابت تیم آمادگی بیشتری برای شهرآورد داشته باشد.

نوعی خودزنی
با این حال به نظر می‌رسد  امروز ملاحظاتی از این دست و تنبیه انضباطی نصف و نیمه یا کامل لک اهمیتی به اندازه این مسأله بسیار مهم‌تر نداشته باشد که اگر او به هر دلیلی به یک یا چند بازی قرمزها نرسد، چه کسی می‌خواهد جای او را بگیرد و آیا فرد جانشین که طبعاً دروازه‌بان رده سنی «امید» باشگاه است، این توانایی را دارد که گلیم خود و تیمش را از آب بیرون بکشد و آیا رویکرد ولو اجباری به چنین سنگربانی نوعی خودزنی نخواهد بود؟ این بدان معنا نیست که مدیران سرخ باید در قبال هر حرکت نسنجیده احتمالی لک جانب مماشات را در پیش بگیرند و در راه حفظ قوام دفاعی‌شان از هرگونه تنبیه مجدد وی خودداری کنند اما لک که در دیدار اخیر قرمزها با تراکتور یک اخطار از داور گرفت، دیر یا زود و خواسته یا ناخواسته سه اخطاره و حداقل از یک بازی محروم خواهد شد و در چنان روز و موقعیتی جایگزینی او اجتناب‌ناپذیر خواهد شد.
تازه، وای به وقتی که او آسیب جدی ببیند و چند جلسه از میدان دور بماند و در آن صورت با چه جرأتی می‌توان به سنگربان دوم کنونی باشگاه اعتماد کرد و در چندین و چند بازی به او میدان داد؟ این در حالی است که دروازه‌بان دوم و جوان فعلی قرمزها سنگربان بااستعدادی است اما چون تجربه حضور در لیگ برتر را ندارد، استفاده از وی می‌تواند برای سرخ‌ها بسیار گران تمام شود.

کاری مفید اما مضر!
مدیران پرسپولیس اگر هوش و صرافت داشتند، با پرداخت بدهی‌های بشدت معوق مانده رادوشویچ، او را در تهران نگه می‌داشتند تا اینگونه نگران غیبت لک در بعضی دیدارهای بعدی این تیم نشوند اما کم‌توجهی‌شان به این مسأله باعث قهر مجدد «رادو» و بازگشت او به شهر زاگرب کرواسی شده است.
حسن پیوستن احتمالی رشید مظاهری به پرسپولیس این است که این تیم در روزهای غیبت لک، دروازه‌بانی خواهد داشت که کلاس و تجربه لازم را برای حضور در هر میدان و مسابقه‌ای دارد و از به‌کارگیری وی ضرر فنی نخواهند کرد اما این خسران بزرگتر و غیرفنی و انضباطی و مسأله حاشیه‌ای را به جان خواهند خرید که لک و مظاهری را وارد رقابتی بر سر پیراهن فیکس تیم خواهند کرد که مشابه آن در دو فصل اخیر برای مظاهری و سیدحسین حسینی در استقلال شکل گرفته و حاشیه‌های مضر فراوانی را آفریده و از توانایی‌های هر دوی آنان و بویژه مظاهری بشدت کاسته است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.