جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹

پرسپولیس علی‌رغم تغییرات زیاد به پیروزی رسید

۳ امتیاز با گلزنی شماره ۳

۳ امتیاز با گلزنی شماره ۳
رسول مجیدی

پرسپولیس موفق شد یکی از مهم‌ترین بازی‌های فصلش در لیگ قهرمانان آسیا را با پیروزی پشت سر بگذارد.

تغییر، تغییر و تغییر. کلمه‌ای که سال‌ها بود با پرسپولیس بیگانه بود. حتی فصل گذشته که سرمربی قهرمان آنها، برانکو ایوانکوویچ هم از تیم رفت، هیچ‌گاه ساختار تیم عوض نشد. بازیکنان جدید وارد کمپ پرسپولیس شدند اما ساختار همانی بود که سال ۱۳۹۵ پی‌ریزی شده بود. اما دیشب با یک پرسپولیس جدید مواجه بودیم. از سنگربان تا مهاجم اصلی تیم عوض شده بودند. ۵ نفر از یازده‌تای اصلی؛ حامد لک، میلاد سرلک، سعید آقایی، احسان پهلوان و عیسی آل کثیر. قاعدتا نمایش تیم به‌خصوص در نیمه اول، چنگی به دل نمی‌زد و تیم به طرز آشکاری ناهماهنگ بود اما نتیجه کسب شده، درخشان بود.

بازی که به دقیقه ۳۵ رسید، سمت چپ پرسپولیس، جایی که سعید آقایی بازی می‌کرد تبدیل شده بود به چیزی شبیه اتوبان. هافبک راست التعاون بارها و بارها از آن جناح برای پرسپولیس خطر ایجاد کرده بود اما حمله دقیقه ۳۵ یکی از نقاط عطف مسابقه بود. توپ از جناح چپ پرسپولیس به‌صورت کات‌بک پشت محوطه ۶ قدم آمد و مهاجم التعاون با حامد لک تک‌به‌تک شد. ضربه سریع او به دست حامد لک خورد، کمانه کرد، به تیر خورد و دوباره جلوی پای مهاجم تعاون ایستاد. ضربه دوم او با واکنش دوم لک مواجه شد. همه‌چیز در ۲ ثانیه انجام شد اما لک از اولین آزمونش در پرسپولیس موفق بیرون آمد. او در آن صحنه خوش‌شانس بود اما از همان دقیقه می‌شد حدس زد که قرار نیست از التعاون گل بخورد. شوت سنگین هافبک التعاون که چند دقیقه بعد زده شد و با واکنش خوب لک مواجه شد، گواه همین امر بود.

دغدغه اصلی پرسپولیسی‌ها در آن لحظات –البته به جز سمت چپ دفاعی‌شان- خط حمله تیم‌شان بود. خط حمله‌ای که در یک‌سوم دفاعی حریف کم‌ جان، کم تعداد و بدون زهر بود.

یحیی انگار تمام این نکته‌ها را در کنار زمین دیده بود، یادداشت کرده بود و می‌خواست در بین دو نیمه به بازیکنانش بگوید. به قول قدیمی‌ها، نیمه مربیان را او برد. تیمش کاملا متحول شد. در خط حمله پرتعدادتر و زهردارتر ظاهر شد و اشتباهات نیمه اول در خط دفاعی را تکرار نکرد. با این همه تکل گل بازی خیلی دیر اما شاید به موقع به دست آمد. دیر بود چون ساعت ورزشگاه دقیقه ۸۳ را نشان می‌داد و به موقع بود چون فرصت واکنش را از التعاون گرفت. شجاع خلیل‌زاده که همه روی ضربات سرش در هنگام کرنر حساب کرده بودند، با یک ضربه پای چپ دقیق و البته واکنش خوب برای قرار گرفتن در مسیر توپ، موفق شد ۳ امتیاز حساس را به حساب پرسپولیس بریزد تا این تیم در پایان دور رفت مسابقات، با ۴ امتیاز پشت سر التعاون و الدوحیل ۶ امتیازی قرار بگیرد. در دیگر بازی مهم دیشب، سپاهان ایران به مصاف النصر قدرتمند رفت و با دو گل به این تیم باخت. سپاهان که برای اولین بار محرم نویدکیا را روی نیکت خودش می‌دید، تا قبل از اینکه گل اول بازی را دریافت کند، نمایش خوبی از خودش ارائه داد و کاملا تیم رقیب را تحت کنترل داشت اما بعد از خوردن گل شرایط بازی عوض شد. نویدکیا قطعا برای بازی بعدی اول باید فکری به حال هماهنگی بیشتر خط دفاع تیمش کند. هر دو گل النصر روی اشتباه مدافعین سپاهان به دست آمد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.