چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

روز هشتم جام ملتهای آفریقا؛ سندروم حذف قهرمان در مرحله گروهی تکرار می‌شود؟

روز هشتم جام ملتهای آفریقا؛ سندروم حذف قهرمان در مرحله گروهی تکرار می‌شود؟

مسابقات قهرمانی آفریقا با برگزاری ۴ بازی پیگیری شد.

به گزارش ایران ورزشی، در بازی‌های روز یکشنبه ابتدا شاهد تساوی ۱-۱ گامبیا و مالی بودیم. هر دو گل این بازی از روی نقطه پنالتی و به ترتیب توسط ابراهیما کونه و موسی بارو به ثمر رسید. این دو تیم که در روز اول در بازی‌های خود برنده شده بودند، همچنان کنترل گروه F را در دست دارند.

سپس نوبت به بازی تونس - موریتانی رسید؛ مسابقه‌ای که با گل‌های حمزه مثلوسی، وهبی خزری (۲ بار) و سیف الدین جزیری به سود تونسی‌ها به پایان رسید تا آن‌ها به نخستین امتیازات خود در این تورنمنت دست پیدا کنند. ضمنا یوسف مساکنی در دقیقه ۹۰ یک ضربه پنالتی را برای تونس از دست داد.

---

اما در بازی سوم، سیرالئون برخلاف انتظار، یک بازی دشوار مقابل ساحل عاج را با تساوی ۲-۲ به پایان رساند. پس از آن که فرانک کسیه در دقیقه ۱۲ نتوانست از روی نقطه پنالتی گل اول بازی را به ثمر برساند، سباستین هالر در دقیقه ۲۵ گل اول تیمش را زد. گل دقیقه ۵۵ موسی نواه کامارا همه چیز را برابر کرد ولی در دقیقه ۶۵، نیکولاس پپه مجددا ساحل عاج را پیش انداخت. در دقیقه سوم از وقت‌های اضافه اما، اشتباه فاحش بدرا ساناگاره دروازه‌بان ساحل عاج نه تنها گل تساوی بخش را تقدیم الحاجی کامارا کرد، بلکه مصدومیت این دروازه‌بان را هم در پی داشت تا با توجه به انجام شدن هر ۵ تعویض ساحل عاج، سرژ اوریه دقایق پایانی بازی را درون دروازه سپری کند. بدین ترتیب سیرالئون که در بازی اول هم مقابل الجزایر به تساوی دست یافته بود، هنوز در این گروه نباخته است.

بازی پایانی روز یکشنبه میان الجزایر و گینه استوایی برگزار شد و در کمال تعجب، مدافع عنوان قهرمانی جام ملت‌های آفریقا به تیم رده ۱۱۴ رنکینگ فیفا باخت. گل دقیقه ۷۰ اوبیانگ اوبونو استبان روز مهمی را در تاریخ فوتبال گینه استوایی رقم زد تا شاگردان جمال بلماضی پس از ناتوانی در کسب پیروزی از دو بازی اول خود، در قعر جدول گروه E قرار بگیرند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.