شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

آنچلوتی: به اندازه کافی برای رقابت در همه جام ها قوی هستیم؛ بازیکنان من زشت هستند!

آنچلوتی: به اندازه کافی برای رقابت در همه جام ها قوی هستیم؛ بازیکنان من زشت هستند!

رئال مادرید با کسب پیروزی 2-0 مقابل اتلتیک بیلبائو در فینال سوپرکاپ اسپانیا در عربستان، اولین جام فصل را به دست آورد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی باشگاه رئال مادرید، کارلو آنچلوتی در پایان بازی گفت:

بر اساس دو مسابقه ای که اینجا برگزار کردیم، شایسته قهرمانی در این تورنمنت بودیم. هر دو بازی متفاوت، اما بازی های خوبی بودند. در این مسابقه باید جور دیگری بازی می کردیم و 70 دقیقه نخست خوب بودیم. مالکیت توپ را کنترل کردیم و دفاع خیلی خوبی داشتیم. بعد از آن کمی رها کردیم اما در یک فینال چنین اتفاقاتی ممکن است. خیلی راضی و خوشحالم و ادامه خواهیم داد.
رقابت خواهیم کرد، اما خوش شانسم که اینجا هستم. هدایت این تیم و این باشگاه افتخار بزرگی است. برای سایر جام ها نیز رقابت خواهیم کرد. از بازی امروز چیزهای زیادی می توانم برداشت کنم. ابتدا اینکه ترکیب بسیار خوبی داریم. روحیه بازیکنان هم خوب است. به اندازه کافی برای رقابت در همه جام ها قوی هستیم. تماشای بازی این تیم را دوست دارم. می توانیم به روش های مختلف بازی کنیم و این نقطه قوت این تیم است. کروس و مودریچ در کارهای دفاعی بهترین نیستند اما بسیار متعهد هستند.
تفاوت این دوره، با دوران نخست آنچلوتی در مادرید
این دو دوره متفاوت است، اما کیفیت تیم تغییری نکرده است. بنیادها تقریباً مشابه هستند. کریستیانو دیگر اینجا نیست، اما وینیسیوس جونیور و رودریگو را داریم، که جوان هستند و خوب بازی می کنند. حالا نسبت به دوران نخست حضورم در مادرید کمی متفاوت بازی می کنیم. سطح غرور تیم همیشه بالاست. سرمربیگری در اینجا خاص است.

از عقب زمین بازیسازی را خیلی خوب انجام دادیم، مخصوصاً در نیمه اول و مقابل تیمی که خیلی خوب پرس می کند. به نظرم کیفیت بازیسازی از عقب زمین را داریم و کار را برای آنها سخت کردیم. همیشه وقتی مثل امروز مالکیت زیادی دارید، خوب است.
تیم واقعاً در دو بازی اخیر سخت تلاش کرد، بنابراین کاملاً طبیعی است که خسته باشیم. بازی بعدی ما روز پنجشنبه است. باید ریکاوری کنیم، اما این تیم کیفیت زیادی دارد و اگر چند بازیکن نتوانند به درستی ریکاوری کنند، نفرات جایگزین داریم. به خوبی می توانیم آماده بازی بعدی شویم. از کسب پیروزی خسته نشده ام چون آخرین جامی که فتح کرده بودم همراه بایرن مونیخ در سوپرکاپ بود و برای مدتی هیچ عنوانی فتح نکرده بودم. از دیدن بازیکنان و مردم بسیاری که خوشحال هستند لذت می برم. نهایت تلاش خود را برای کسب عناوین بعدی به کار خواهیم گرفت.
پیروزی نتیجه سخت کوشی است. پیروزی یعنی خوب کار کرده اید، اما گاهی اوقات هم اینگونه نخواهد بود. من در ناپولی و اورتون هم خوب کار کردم اما عنوانی کسب نکردم. مردم فکر می کنند که فقط قهرمانی به معنای موفقیت است. می دانم که همیشه نمی توان پیروز شد چون تساوی و شکست هم جزو گزینه هاست.
حالا احساس راحتی می کنم چون در ابتدا تردیدهای درونی خودم را در خصوص دفاع تیم داشتم، اما همه چیز خوب پیش رفت. این بازیکنان عناوین زیادی فتح کرده اند اما همچنان متعهد هستند. وقتی عناوین زیادی فتح می کنید، فکر می کنید خوشتیپ تر هستید، بهترین فوتبال دنیا را ارائه می کنید و سطح فداکاری کمی افت می کند. خوشبختانه سطح فداکاری بازیکنان ما بالاست. فکر نمی کنم بازیکنان من خوشتیپ باشند، آنها زشت هستند (می خندد).
هر بازیکنی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. فکر نمی کنم رودریگو به اعتماد به نفس بیشتری احتیاج داشته باشد چون او از تمام اعتماد من برخوردار است و شایستگی اش را هم دارد. گاهی اوقات او بازی می کند و گاهی اوقات هم آسنسیو، و رقابت میان این دو بازیکن به تیم هم کمک می کند. رودریگو در نیمه اول واقعاً خوب بازی کرد. یک تهدید محسوب می شد و بارها بازیکن مقابل خود را شکست داد. او جوان است و پیشرفت زیادی خواهد کرد.
مارسلو؟ او تحت تأثیر خرید مندی قرار گرفت اما هنوز هم بسیار حرفه ای است و بازیکن بسیار مهمی برای ترکیب ما محسوب می شود. هیچ گونه جایزه ای به او نداده ام. زمان زیادی از بازی باقی نمانده بود و می خواستم جان تازه ای به بال چپ تیم بدهم. رویکرد روزمره او نشان می دهد که شایستگی کسب دقایق بازی بیشتری دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.