چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

خروجی‌های آبادان هر روز بیشتر از دیروز

عروسی‌هایی که به تعویق افتاد

عروسی‌هایی که به تعویق افتاد
عرشیا برزگر
عرشیا برزگر خبرنگار

اینکه بگوییم و بنویسیم فوتبال چقدر برای مردم خونگرم و دوست‌داشتنی آبادان اهمیت دارد برای همه خسته‌کننده خواهد بود چون کافی است شما فوتبالی نباشید و به آبادان بروید تا خودتان متوجه علاقه عجیب آنها به این رشته ورزشی شوید.

ایران ورزشی - اینکه بگوییم و بنویسیم فوتبال چقدر برای مردم خونگرم و دوست‌داشتنی آبادان اهمیت دارد برای همه خسته‌کننده خواهد بود چون کافی است شما فوتبالی نباشید و به آبادان بروید تا خودتان متوجه علاقه عجیب آنها به این رشته ورزشی شوید. آن وقت اولین سؤالی که به ذهن‌تان خطور می‌کند این خواهد بود، چرا این همه توجه نسبت به این تیم ریشه‌دار می‌شود. سال‌های سال است این مشکلات مالی فوتبال آبادان را آزار می‌دهد و هواداران همیشه دچار استرس و فشار ناشی از این مشکلات هستند. حالا که قانون اجازه پرداخت مستقیم پول از وزارت نفت را به تیم‌های نفتی نمی‌دهد چرا هیچ راهکاری در تمام 15 هفته گذشته برای خروج تیم از این بحران اندیشیده نشده است.
زمانی که مربی برنامه می‌دهد اما هزینه‌ای برای اجرا شدن آن در نظر گرفته نشده چطور می‌توان انتظار داشت که بازیکنان تمرکز کافی برای اجرای تاکتیک‌های تیمی داشته باشند. یک زمانی شما به‌عنوان مسئول به بازیکنان و مربیان قول می‌دهید که بعد از 4-3 هفته بخشی از مطالبات‌شان را پرداخت می‌کنید که البته باید به محض امضای قرارداد حدود 30 درصد از مبلغ را به بازیکن بدهند. اما وقتی این 4-3 هفته 15 هفته می‌شود دیگر مربی تیم هم نمی‌تواند ریش گرو بگذارد. علیرضا منصوریان یک بار، دو بار حرفش خریدار دارد، یک بار از جیبش هزینه اتوبوس را می‌دهد اما برای دفعات بعدی رویش نمی‌شود به بازیکن حرف بزند. او خودش بازیکن بوده و بخوبی این شرایط را درک می‌کند، به همین دلیل هم شاگردانش انتظار دارند شرایط‌شان را درک کند.
در هفته‌های گذشته هر بار که آنها اعتصاب کردند و در تمرین حاضر نشدند با پادرمیانی بزرگترهای تیم و مربیان، تیم جمع و بازیکنان حاضر به بازی شدند. اما وقتی کادر فنی می‌شنود که دو سه بازیکن به‌دلیل مشکلات مالی مراسم عروسی و جشن‌های‌شان به تعویق می‌افتد دیگر جایی برای حرف زدن باقی نمی‌ماند. شما خودتان را جای منصوریان بگذارید؛ بازیکنی که به همین دلیل هر روز به خانواده همسرش یک روز را اعلام می‌کند و حرفش درست از آب درنمی‌آید چه می‌تواند بگوید. به این بازیکن شاید بتوان گفت که چند هفته تحمل کند اما نباید انتظار تحمل 16 هفته‌ای را داشت. تازه اگر بازیکن تحمل هم کند قطعاً کارآیی لازم را ندارد.
اینها به کنار، آن چیزی که شاید در روزهای آینده بیش از پیش هواداران صنعت نفت را نگران کند جدایی و فسخ یکطرفه بازیکنانی است که پیشنهادهای خوبی دارند و طبق قراردادشان می‌توانند به‌دلیل دریافت نکردن مطالبات جدا شده و بعد از آن هم از تیم شکایت کنند و پنجره بلافاصله بسته ‌شود. اگر نفرات کلیدی جدا شوند آن وقت مشکلات فنی این تیم به مراتب سخت‌تر از قبل می‌شود.
به هر حال نفتی‌های آبادان که حاضر نشدند برای بازی با خیبر به خرم‌آباد بروند از سوی مسئولان باشگاه رایزنی‌هایی صورت گرفته تا هر‌طور شده حتی با یک دستگاه اتوبوس هم به خرم‌آباد بروند تا مشمول محرومیت یکساله و جریمه نقدی چند صد میلیونی نشوند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.