چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

سه طلای لندن حاصل مدیریت یزدانی خرم بود

حمید سوریان: ورزش ایران بدهکارش ماند

حمید سوریان: ورزش ایران بدهکارش ماند
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

یکی از چهره‌های ورزشی پرافتخار ورزش ایران در دوره مدیریت یزدانی خرم، حمید سوریان بود. محمد رضا یزدانی‌خرم سال 85 وارد فدراسیون کشتی شد و تا سال 90 هم حضور داشت که در این مدت چهره درخشان کشتی فرنگی صاحب چهار مدال طلا در مسابقات جهانی شد و یک مدال طلا هم در المپیک لندن به دست آورد که اعتقاد دارد آن ‌هم حاصل مدیریت یزدانی خرم بود. همین نقش مهم باعث شده تا حمید سوریان از او به‌عنوان چهره ماندگار کشتی نام ببرد.

ایران ورزشی - یکی از چهره‌های ورزشی پرافتخار ورزش ایران در دوره مدیریت یزدانی خرم، حمید سوریان بود. محمد رضا یزدانی‌خرم سال 85 وارد فدراسیون کشتی شد و تا سال 90 هم حضور داشت که در این مدت چهره درخشان کشتی فرنگی صاحب چهار مدال طلا در مسابقات جهانی شد و یک مدال طلا هم در المپیک لندن به دست آورد که اعتقاد دارد آن ‌هم حاصل مدیریت یزدانی خرم بود. همین نقش مهم باعث شده تا حمید سوریان از او به‌عنوان چهره ماندگار کشتی نام ببرد.
نابغه کشتی فرنگی درباره اولین برخوردش با یزدانی‌خرم گفت: «بعد از مسابقات کشتی قهرمانی جهان در سال 2005 که اولین طلای جهان را کسب کردم، آقای طالقانی با مسئولان ورزش دچار مشکل شد و آقای یزدانی‌خرم وارد فدراسیون شدند. برای ما به خاطر عملکرد درخشانی که در والیبال داشت، چهره شناخته شده‌ای بود و این حس خوب به همه ما منتقل شد که کشتی هم می‌تواند رشد خیره‌کننده‌ای را مثل والیبال طی کند.»
حمید سوریان در ادامه با اشاره به مدال‌هایی که در دوره یزدانی‌خرم کسب کرد، ادامه داد: «در سال 2006 و 2007 دو بار پیاپی قهرمان جهان شدم اما سال 2008 در پکن به مدال نرسیدم اما در جهانی‌های 2009 و 2010 دو بار دیگر قهرمان جهان شدم که در دوره مدیریت یزدانی‌خرم بود. به همین خاطر اعتقاد دارم خیلی به این مرد بدهکاریم.»
او درباره نقش محوری یزدانی‌خرم در موفقیت‌های کشتی گفت: «آقای یزدانی‌خرم به محمد بنا اعتماد کرد و آرامشی را در کشتی به وجود آورد که حاصل این اعتماد موفقیت‌های پیاپی شد. در دوره بعد از مدیریت آقای یزدانی‌خرم در کشتی این ثبات و آرامش از بین رفت و شاید یکی از دلایل ناکامی‌ها همین بود. بعد از موفقیت چشمگیر در جهانی سال 2011 و چند ماه قبل از بازی‌های المپیک 2012 از کشتی کنار رفت که به همین دلیل اعتقاد دارم سه طلای المپیک هم حاصل مدیریت یزدانی‌خرم بود.»
نایب رئیس فدراسیون کشتی در ادامه تأکید کرد که علاوه بر کشتی، والیبال هم مدیون تلاش‌های یزدانی‌خرم است: «اعتقاد دارم که ورزش ایران به یزدانی‌خرم بدهکار است. خیلی تلاش کرد و هم در رشد والیبال و هم در رشد کشتی نقش بسیار مهمی را ایفا کرد.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.