چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

از جمله "دبیر باج می خواهد" ناراحت شدم

علیرضا دبیر: اختلافی با وزارت نداریم؛ به آمریکایی ها گفتم از کشورتان خوشم نمی آید

علیرضا دبیر: اختلافی با وزارت نداریم؛ به آمریکایی ها گفتم از کشورتان خوشم نمی آید

علیرضا دبیر می گوید انتخابات کمیسیون ورزشکاران مهندسی شده بوده است.

به گزارش ایران ورزشی، علیرضا دبیر در نشست خبری، اظهار داشت:

در روز اول وعده دادم و گفتم دور انتخابی را جدی می‌گیرم. کسی را نمی‌بینید بدون انتخابی المپیک و جهانی رفته باشد چه آزاد چه فرنگی. به قبل کاری ندارم و دوره خودم را می‌گویم. انتهای چرخه فرنگی و آزاد مانند هم است؛ درستکار از همان اول چرخه را محکم گرفته و بنا از جام تختی شروع می‌کند.
وی افزود:

انتخابی خوب باعث رونق کشتی می شود اما اینکه خردادماه همه بیایند و کشتی بگیرند عدالت نیست. وقتی یزدانی نفر اول دنیاست باید فرجه بدهیم ۲ مرحله جلو برود نه اینکه کشتی نگیرد. منصور برزگر وقتی از ۲ کیلومتری می آید به پای او بلند می‌شویم، فلاح نقد دارد اما به خودم اجازه نمی‌دهم حرفی بزنم، از همه می‌خواهم حرمت بنا را نگه دارند. انتقاد هست و نمی توانیم انتقاد کنیم، دوستانی که انتقاد کردند برای ما عزیز هستند و در فدراسیون به روی آنها باز است.

دبیر با اشاره به حواشی کشتی آزاد در وزن ۹۲ کیلوگرم، گفت:

۸ نفر از داوران فیلم مسابقه را دیدند که ۵ نفر به فیروزپور رای دادند و ۳ نفر هم بذری. با درستکار هم صحبت کردم و امیدوارم حقی از کسی ضایع نشود. از بذری هم تشکر می‌کنم که حتی یک بار هم اعتراض نکرد و باید از او تجلیل شود. او حرفی نزد و به ما سپرد، اینها باید دیده شود. من آبرویم را گذاشتم کشتی بالا برود. خیلی ها می گفتند نیا تو را می زنند گفتم خدا راضی باشد.
وی درباره برنامه کشتی برای ۲ رویداد سال آینده، گفت:

از ۲ سال قبل برنامه بازی‌های آسیایی و جهانی بسته شده و صحبت کوتاهی با درستکار داشتم اما با بنا هنوز نه‌ نگاه بچه‌های تیم ملی هم مهم است من بازی‌های آسیایی اشتباه کردم رفتم چون کتفم آسیب دید. فرق من با روسای فدراسیون های دیگر همین است که خودم این راه را رفتم.
وی درباره اینکه کمیته گفته تیم اول به بازی‌های آسیایی می رود، عنوان کرد:

هنوز هیچ توافقی نکردیم منتظریم تیم جدید المپیک بیاید. کمیته برای ما تصمیم نمی گیرد همان قدر که پول می‌دهند مدال هم بخواهند. ما با مربیان و کشتی گیران در این باره تصمیم می گیریم.
دبیر با اشاره به کمیسیون ورزشکاران، گفت:

انتخابات کمیسیون ورزشکاران مهندسی شده بود. صالحی امیری هم قول داد، گفتم اگر صلاح می دانید سوریان ثبت نام نکند و از بین ۴ نفر انتخاب شود به خاطر همین سوریان نیامد اما دیدیم او معرفی نشد. سوریان شاهد بود و خودش شنید. در هیات اجرایی می گویند من باج می خواهم اما این طلب کشتی است، چه باجی؟ من حرف های زیادی دارم، کمیته بودجه متفرقه را رشد داد نه قهرمانی. قبل از انتخابات مفصل صحبت می کنم. دنبال جنگ و دعوا نیستیم، فقط حق کشتی را بدهند. درباره نحوه پخش بودجه کمیته هم توضیح خواهم داد، دروغ هایی که گفته اند و تهمت زده اند، صحبت می کنم.
دبیر درباره کشتی ایران و آمریکا، خاطرنشان کرد:

از دستگاه های امنیتی تشکر می کنم که ورود نداشتند و این مبارزه فقط یک دیدار دوستانه است. گفتم کشتی ما از روس و آمریکا عقب است و هر چه با آنها رقابت کنیم برای ما خوب است. اینجا ببازیم مشکلی نیست و نگاه ما دوستانه بود اما متاسفانه اتفاقی افتاد که ناراحت شدم. یکسری دروغ هایی نوشتند که خوب نبود، مثلا گفتند من گرین کارت دارم. المپیک سیدنی من هم گرفتم آن موقع خیلی ها گرفتند، ۶-۷ سال پیش انصراف دادم و گرین کارت باطل شد. کسی که گرین کارت دارد ویزا می گیرد؟ وقتی من دبی رفتم ویزا بگیرم یعنی چه؟ سفارت آمریکا روز گذشته ایمیل زد که چرا گرین کارت خود را پس دادی؟ به آنها گفتم از کشورتان خوشم نمی آید.
رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد:

هر چی می گویند من در آمریکا دارم برای خودشان بردارند، نوش جان. من هیچ چیزی ندارم. من نامه ای به سفارت آمریکا و فدراسیون کشتی نوشتم. یکی از همراهان ما ۵ ساعت به حالت بازداشت او را نگه داشتند، اگر بازی دوستانه است، این چه برخوردی است؟ ما از همین جا و این تریبون آمریکا را برای جام تختی دعوت می کنیم. ما واقعا از برخوردی که داشتند گلایه داریم. کشتی گیران آنها با بچه‌های ما رفیق هستند اما دستگاه های امنیتی ما ببینند این برخورد درست است؟

وی افزود:

رسانه ای مانند فاکس نیوز نمی خواهد این دیدار انجام شود‌. من از یکی دو نفر هم شکایت کردم. آدم آورده ایم که توهم می زد، ایمیل کپی می کرد، من برای این شخص کلمه جاسوس را به کار می برم. شخصی که در فضای مجازی هم مسائلی را مطرح کرده است.
رییس فدراسیون کشتی درباره اینکه اختلافی به وزارت دارید، گفت:

اختلافی با وزارت نداریم، سجادی قول داده این هفته پول بدهد. او رفیق ماست و همدوره من بوده است، خواهش می‌کنیم به ما کمک کند چون بازی‌های آسیایی نزدیک است. الان وقت کمک و حمایت است. چرا از کمیته ناراحتم؟ چون پول یک ماه قبل از بازی‌های آسیایی به درد نمی خورد.  ۱۴ میلیارد از وزارت طلبکاریم و مخلص وزارت هم هستیم. امیدواریم کمک کنند تا در بازی‌های آسیایی و همین طور المپیک پاریس نتیجه بگیریم. دنبال تشنج نیستم و می دانم چقدر نتایج کشتی در المپیک و بازی‌های آسیایی مهم است.
دبیر در پاسخ به این سوال که اگر ویزای یک نفر نرسد، به آمریکا می روید، خاطرنشان کرد:

اگر به یک نفر از همراهان و کشتی گیران ویزا ندهند، کل تیم اعزام نمی شود. ما آنها را دعوت می کنیم، بهترین برخورد را خواهیم داشت و حتی درخواست می کنیم فرودگاه ویزا بگیرند‌.
وی درباره اینکه ویزای شما نیاید چه برنامه‌ای دارید، عنوان کرد:

من هم جزو تیم هستم. همراهان تیم هم مشخص هستند. دوست داریم با ما خوب برخورد شود و نگاه ما مبارزه دوستانه است و دوست نداریم آن را سیاسی کنیم.
دبیر همچنین در پاسخ به سوالی در مورد مصاحبه ورزشکاران با رسانه های خارجی، گفت:

وزارت ورزش باید آن را مشخص کند. ورزشکاران هم در این مسائل باهوش هستند.
رییس فدراسیون کشتی درباره اینکه گفته اید اگر شما را نمی خواهند بگویند و منظور شما چیست، گفت:

مجمع به من رای داده و وظیفه من پیگیری است. من از جمله "دبیر باج می خواهد" ناراحت شدم. کمیته نامه ای نوشته و آمار دروغ داده‌اند. به ما پول داده‌اند به پیشکسوتان بدهیم، آن را جزو پول‌های کمک به ما حساب می‌کنند یا اینکه از سازمان برنامه پول گرفته‌ایم آن را به حساب کمیته ریخته و جزو کمک های ما حساب می کنند.
وی درباره اینکه ۲ کشتی گیر شما ممکن است از کمیسیون حذف شوند، تصریح کرد:

تعارف نکنیم، این کمیسیون فقط ۲ جا مهم است؛ کسی که عضو هیات اجرایی می شود و دوم اینکه ۶ نفری که عضو مجمع می شوند،  بقیه الکی است. من خودم سالها در کمیسیون بودم و بعد از پایان انتخابات آن ۶ نفر هم به درد نمی خورد. من زیر و رو نمی کشم و مهم نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.