چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

از جریمه 10 درصدی سپاهان تا ابتلای دوباره استقلالی‌ها

از جریمه 10 درصدی سپاهان تا ابتلای دوباره استقلالی‌ها
سعید زاهدیان
سعید زاهدیان خبرنگار

بامداد 28 بهمن 99، محرم نویدکیا در تلویزیون حرف‌های جالبی پیرامون سبک و سیاق مربیگری‌اش زد که واکنش‌های جالبی به همراه داشت

ایران ورزشی - بامداد 28 بهمن 99، محرم نویدکیا در تلویزیون حرف‌های جالبی پیرامون سبک و سیاق مربیگری‌اش زد که واکنش‌های جالبی به همراه داشت؛ سرمربی سپاهان در بحبوحه کرونا گفت: «این بیماری برای من خیلی مهم است. بازیکنی که کرونا بگیرد، باید دو هفته به قرنطینه برود و دو هفته بعد به شرایط نرمال بازگردد. این می‌شود یک ماه و یک دهم یک فصل فوتبالی 10 ماهه. پس اگر بازیکنی کرونا بگیرد و یک ماه نباشد، 10 درصد از قراردادش کسر می‌شود. از روزی که به سپاهان آمدم، تنها دو نفر از بازیکنان جوان به خاطر مشکلاتی که برای جابه‌جایی تیم ایجاد شد و کنار چند نفر از سایر ورزشکاران بودند، کرونا گرفتند.»
صحبت‌های محرم نویدکیا نشان می‌داد که برای او و باشگاه سپاهان زندگی حرفه‌ای فوتبالیست‌ها مهم است و به جای کنترل نفر به نفر بازیکنان، با یک قانون ساده آنها را مجبور به زندگی حرفه‌ای کرده است. حدود یک‌سال بعد از آن صحبت‌ها، باشگاه استقلال امروز درخواست کرده که به‌دلیل ابتلای بازیکنان این تیم به کرونا، بازی این تیم مقابل پیکان در جام حذفی لغو شود.
اگرچه استقلالی‌ها آمار دقیق مبتلایان خود را اعلام نکرده‌اند، اما صحبت از ابتلای 15-16 بازیکن است که به استناد این آمار خواهان لغو بازی هستند؛ اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد و صحبت مسئولان استقلال درباره حضور هواداران در مسجد سلیمان را هم باور کنیم، این نقد جدی به مدیریت استقلال وارد است که چرا اجازه داده‌اند بازیکنان این تیم با هواداران در یک محیط و کنار هم قرار گیرند؟ چرا یک باشگاه حرفه‌ای مثل استقلال حواسش به تبعات حضور هواداران و عکس یادگاری بازیکنان خود با آنها نیست؟
به نظر می‌رسد تصمیم محرم نویدکیا در خصوص ابتلای بازیکنان سپاهان به کرونا می‌توانست به یک الگو برای تمام باشگاه‌های ایرانی تبدیل شود. فصل گذشته هم استقلال جزو باشگاه‌هایی بود که آمار کرونایی بالایی داشت و تعداد زیادی از بازیکنان این تیم به این بیماری مبتلا شدند. آمار فصل گذشته و اتفاقی که این فصل رخ داده نشان می‌دهد که نه تنها بازیکنان استقلال در این خصوص حرفه‌ای رفتار نمی‌کنند، بلکه این نقد به مدیریت تیم و نحوه کنترل بازیکنان و کادرفنی در سفرها و بازی‌ها وارد است که در طول کمتر از یک‌سال آمار کرونایی‌های این تیم تا این اندازه بالاست که خواهان لغو بازی می‌شوند.
سرپرست و مدیر یک تیم تنها وظیفه خرید بلیت و رزرو هتل را برعهده ندارد بلکه وظیفه او کنترل تیم در لحظات و اتفاقات مهم و کلیدی فصل است وگرنه هر شخص غیرمتخصصی را هم می‌شود مسئول خرید بلیت و ملزومات سفر کرد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.