دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

سکته کردم اما یکدفعه زمین‌گیر نشدم

دم رفقای با معرفتـم گرم!

دم رفقای با معرفتـم گرم!
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

جراحی قلب نصیری موفقیت‌آمیز بود پیشکسوت وزنه‌برداری ایران تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت و پس از جراحی سنگین اما موفقیت‌آمیز در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار گرفت. محمد نصیری پیشکسوت وزنه‌برداری ایران که به دلیل عارضه قلبی بیش از یک هفته در بیمارستان بستری بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

ایران ورزشی -  اگرچه قلبی به وسعت دریا دارد، اما مدت‌ها بود قلبش کوک نبود. آنقدر که هفته گذشته بعد از مدت‌ها کلنجار رفتن و کنار آمدن با این درد کهنه، کار دست محمد نصیری اسطوره و مرد پرافتخار وزنه‌برداری و ورزش ایران داد. نصیری با سکته خفیف به بیمارستان مدرس تهران مراجعه کرد و بعد از ویزیت شدن توسط دکتر بهشتی، جراح و فوق تخصص قلب و عروق، دستور بستری شدن فوری و انجام سریع عمل جراحی دریچه میترال قلب صادر شد. بلافاصله قهرمان وزنه‌برداری جهان و المپیک تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار گرفت تا اینکه روز گذشته جراحی قلب او تحت نظر پزشک معالجش با موفقیت انجام شد. حالا باید منتظر بمانیم تا اسطوره وزنه‌برداری ایران بعد از طی کردن دوره نقاهت، دوباره سرحال و قبراق به جمع اهالی وزنه‌برداری و ورزش بازگردد. ما نیز به همین بهانه همزمان با عیادت از محمد نصیری در بخش قلب و عروق بیمارستان مدرس، پیش از انجام جراحی با او همکلام شدیم.
هفته قبل در لیگ وزنه‌برداری سرحال بودید، چطور شد یک دفعه‌ قلب‌تان به مشکل خورد؟
بله آن موقع خوب بودم و مشکلی نداشتم. اما مشکل قلبم قدیمی است و یک دفعه‌ای زمین‌گیرم نکرد. دردی هم نداشتم که به من شوک بدهد. اما خب مشکل اینقدر حاد و جدی شد که تنگی نفس آزارم داد و مجبورم کرد بیایم و ببینم چه بلایی سرم آمده است.
پس این همان مشکل قدیمی است که سال گذشته هم اذیت‌تان کرد؟
دقیقاً. من می‌دانستم که دریچه میترال قلبم مشکل دارد. اما فکر نمی‌کردم اینقدر ماجرا جدی باشد. به همین دلیل سال قبل هم اگر یادتان باشد اتفاقی شبیه به همین برایم رخ داد. اما وقتی رفتم دکتر، اگرچه پزشکم گفت که مشکل از کجا آب می‌خورد، اما خب تشخیصش این بود که اگر با دارو و درمان مراقبت کنم، شاید دیگر نیازی به انجام عمل جراحی و این جور مسائل که الان برایم رخ داده، نباشد. من هم رعایت کردم، اما سن و سال و شرایط جسمی که داشتم سرانجام اینجا یقه‌ام را گرفت و کار دستم داد.
وقتی بستری شدید نظر پزشک هم این بود که جز جراحی راه دیگری برای درمان ندارید؟
وقتی همسرم و خانواده‌ام من را به بیمارستان مدرس آوردند، بعد از ویزیت مشخص شد که سکته خفیفی داشتم که به‌خاطر اینکه بدنم قوی بوده آن را رد کردم. پزشکم آقای دکتر بهشتی که امیدوارم خداوند به خودش و خانواده‌اش خیر و سلامتی بدهد و همین‌طور تیم پزشکی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مدرس تهران برایم سنگ تمام گذاشتند. آنها اینقدر از زمان ورودم به این بیمارستان تا به امروز من را شرمنده کرده‌اند که نمی‌دانم چطور پاسخ محبت‌شان را بدهم و قدردان‌شان باشم. این عزیزان بسرعت من را تحت درمان اورژانسی قرار دادند تا بعد از بهبودی حال عمومی‌ام بتوانند ضمن تشخیص درست مشکل قلبی که داشتم، بهترین روش درمان را برایم در نظر بگیرند. نهایتاً دکتر بهشتی به من گفت، راهی جز جراحی ندارم. من هم این موضوع را پذیرفتم و گفتم هرکاری نیاز است انجام دهید. به آنها و خانواده‌ام هم تأکید داشتم که هر چه خدا بخواهد و تقدیرم باشد همان برایم اتفاق می‌افتد.
اما انگار کمی استرس و نگرانی هم دارید؟
(می‌خندد). خب وقتی می‌خواهند سینه‌ام را با چاقو باز کنند، ترس و استرس سراغ آدم می‌آید. به نظر شما ترس ندارد؟ (باز هم می‌خندد) شوخی می‌کنم اما استرسم به‌خاطر این بود که قرار بود روز یکشنبه عمل جراحی انجام شود. من هم برای جراحی آماده بودم اما وقتی گفتند آزمایشت جفت و جور نیست، ناراحت شدم و استرس گرفتم. اما مشکلی نیست. به امید خدا جراحی انجام می‌شود و دوباره سرحال برمی‌گردم پیش شما.
برای هزینه درمان و جراحی مشکل مالی ندارید؟
خدا را شکر، اینقدر رفقای بامرام ورزشی، مردم و مسئولان به من در این مدت که بستری بودم محبت داشته‌اند که حد ندارد و نمی‌دانم با چه زبانی از این عزیزان قدردانی کنم. همه به من لطف داشتند. آقای ابطحی هم مسئول صندوق حمایت از قهرمانان ورزش کشور اینجا آمد و خیالم را از بابت هزینه درمانی و جراحی راحت کرد. این عزیز به من گفت: «خیالت راحت باشد، صفر تا صد هزینه‌هایت را صندوق پرداخت می‌کند.» البته آقای دکتر صالحی امیری و وزیر محترم ورزش و بقیه رفقای ورزشی‌ام هم به من لطف داشتند و هر کدام به عیادتم آمدند، تأکید داشتند که جز سلامتی نگران چیز دیگری نباشم. خدا را شکر می‌کنم که اینقدر به من آبرو و عزت داده که این‌طور همه به من لطف و محبت قلبی دارند. امیدوارم خدا عمر دوباره بدهد تا بتوانم نوکری همه این عزیزان را بکنم.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.