شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

واکنش دین محمدی به حذف سرخابی ها از آسیا

برمی‌گردیم به لیگ قدس و جام آزادگان!

برمی‌گردیم به لیگ قدس و جام آزادگان!
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

سیروس دین‌محمدی بازیکن و مربی سابق استقلال در رابطه با قهرمانی تیم استقلال در نیم فصل رقابت‌های لیگ بیست و یکم نگاه خوشبینانه‌ای دارد. او هنوز کار را تمام شده نمی‌داند و معتقد است که در نیم فصل دوم بازیکنان استقلال کار اصلی‌شان را برای ادامه موفقیت‌ها آغاز خواهند کرد.

ایران ورزشی - سیروس دین‌محمدی بازیکن و مربی سابق استقلال در رابطه با قهرمانی تیم استقلال در نیم فصل رقابت‌های لیگ بیست و یکم نگاه خوشبینانه‌ای دارد.  او هنوز کار را تمام شده نمی‌داند و معتقد است که در نیم فصل دوم بازیکنان استقلال کار اصلی‌شان را برای ادامه موفقیت‌ها آغاز خواهند کرد.

در رابطه با قهرمانی نیم فصل استقلال که بعد از 10 سال کسب شد چه نظری دارید؟
من دیدم و شنیدم که عنوان شده استقلال در لیگ فعلی بعد از ده سال قهرمان نیم فصل شد در حالی که به نظرم این مسأله درست نیست چون چند فصل قبل و زمانی که مظلومی سرمربی استقلال بود و من، محمد نوازی و مجید صالح دستیار ایشان بودیم. استقلال در 18 هفته بهترین بازی‌ها را ارائه داد و به نوعی تا آن مقطع در صدر جدول قرار داشت اما جدا   از   این موضوع من در مجموع خیلی اعتقادی به قهرمانی نیم فصل ندارم و به نظرم کار اصلی تیم در نیم فصل دوم شروع می‌شود چون نتایج در آن مقطع به نوعی تعیین کننده تلاش یک تیم است. در واقع نتیجه گرفتن در نیم فصل و صدرنشینی و  برای بالا رفتن روحیه بازیکنان بسیار حایز اهمیت است اما تیمی که می‌خواهد قهرمان شود اصلاً نباید در باد قهرمانی نیم فصل اول بخوابد و کارش را تمام شده بداند، به همین دلیل معتقدم کار اصلی استقلال در نیم فصل دوم خواهد بود.
استقلال پتانسیل کافی برای قهرمانی در نیم فصل دوم را دارد؟
استقلال به لحاظ بازیکن پتانسیل خوبی دارد اما با وجود این معتقدم که  تیم در سه پست پشت فوروارد، دفاع چپ و هافبک راست، نیاز به تقویت و جذب بازیکنان جدید دارد.
عملکرد بازیکنان خارجی استقلال را به لحاظ فنی چطور می‌بینید؟
یامگا  و  ژستد هر دو بازیکنان خوبی هستند اما در مجموع من عملکرد ژستد را بهتر از یامگا می‌دانم چون او را بازیکنی می‌دانم که در خدمت تیم است و در تمام درگیری‌ها و سایر موارد  به  بهترین شکل ممکن کارش را انجام می‌دهد.
اما فکر نمی‌کنید به لحاظ آماری و بقیه مسائل یامگا می‌تواند بهترین بازیکن خارجی استقلال باشد؟
یامگا بازیکن خوبی است اما در استقلال بازیکنان خارجی دیگری داشتیم که از یامگا بهتر بودند. بازیکنانی نظیر شیخ دیاباته و ساموئل و یکی دو بازیکن دیگر که من آنها را بهتر از یامگا می‌دانم.
سه امتیاز اختلاف را در پایان نیم فصل حاشیه امنیت خوبی برای استقلال می‌دانید؟
سه امتیاز، اختلاف خوبی تا پایان نیم فصل اول است اما این اصلاً برای قهرمانی حاشیه امنیت خوبی نیست و قطعاً باید منتظر هفته‌های بعدی بود.  تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید بازی به بازی امتیازها را جمع کند تا در پایان، کار به اما و اگر کشیده نشود.
نظر شما درباره حذف سرخابی‌ها و تبعاتی که دارد چیست؟
مسلماً انگیزه بازیکنانی که برای رفتن و دیده شدن در آسیا می‌جنگیدند از بین می‌رود و موجب می‌شود که حواس همه بازیکنان فقط به لیگ برتر معطوف باشد. این مسأله به لیگ داخلی و کیفتیش کمک می‌کند اما وقتی به تبعات بین‌المللی‌اش فکر می‌کنیم حذف از آسیا را فاجعه‌ای بزرگ برای فوتبالمان می‌دانم فاجعه‌ای که موجب می‌شود مانند قدیم به مسابقاتمان مانند لیگ قدس و جام آزادگان نگاه کنیم .

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.