چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

کرمانی مقدم: امیری همیشه عالی است، عبدی ستاره میدان بود

کلکسیون افتخارات یحیی با قهرمانی حذفی تکمیل می‌شود

کلکسیون افتخارات یحیی با قهرمانی حذفی تکمیل می‌شود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

مرتضی کرمانی مقدم مهاجم اسبق پرسپولیس از شرایط تیم در جام حذفی مقابل ذوب‌آهن رضایت کامل داشت:

ایران ورزشی - مرتضی کرمانی مقدم مهاجم اسبق پرسپولیس از شرایط تیم در جام حذفی مقابل ذوب‌آهن رضایت کامل داشت:

پرسپولیس را مقابل ذوب‌آهن چگونه ارزیابی کردید؟
پرسپولیس عالی بازی کرد و به نظرم مقابل حریف اصفهانی در فولادشهر، یکی از بهترین بازی‌هایش را ارائه داد. این تیم از ابتدا، به گونه‌ای ظاهر شد که مشخص بود قصد پیروزی دارد. پرس از جلو و دوندگی‌ فراوان، به همراه پاس‌های متعدد و مالکیت زمین باعث شد با نتیجه‌ای پرگل به برتری برسیم. البته دست یحیی در خط حمله خالی بود ولی مهدی عبدی نشان داد روی فرم است و با رفع ایرادهایش، تبدیل به مهره قابل اتکا و گلزنی شده است. گل‌محمدی با مهره‌چینی خوب و اتخاذ تاکتیک مناسب موفق شد یکی از بهترین بازی‌ها را ارائه دهد.
پرسپولیس دیروز چه تفاوتی نسبت به بازی‌های قبلی داشت؟
در 15 دقیقه اول، بازی خوبی را از دو تیم ندیدیم و توپ بیشتر روی هوا بود اما بعد از سپری شدن این دقایق، پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و روش بازی و تاکتیکش را به حریف تحمیل کرد. در این بین، پرسپولیس توسط امیری به موقع به گل رسید تا تیم میزبان برای جبران گل جلو بیاید. در نیمه دوم که ذوب‌آهن قصد جبران داشت، پرسپولیس بیشترین استفاده را از منافذ دفاعی حریف برد و به گل رسید.
ستاره بازی پرسپولیس چه بازیکنی بود؟
جدا از وحید امیری که همیشه عالی است و به نمایش عالی‌ او عادت کرده‌ایم، مهدی عبدی هم به نظرم به خوبی وظایفش را انجام داد. او دو گل به ثمر رساند و حضور مؤثری در زمان حملات تیم داشت.
در رابطه با عملکرد مدافعان کناری نقد فنی دارید؟
سیامک نعمتی خوب کار کرد. او بازیکنی است که توانایی فنی زیادی دارد و البته روی کارهای دفاعی باید تمرکز بیشتری داشته باشد. در دفاع چپ هم آقایی بد کار نکرد.
در رابطه با عملکرد دو بازیکن تاجیک چه صحبتی دارید؟
آنها برای اولین بار به میدان رفتند و نمایش قابل قبولی داشتند اما هنوز زود است که در خصوص عملکرد تاجیک‌ها نظر کاملی داشته باشیم یا آنها را قضاوت کنیم.
با این حساب می‌توان به عملکرد تیم در این بازی نمره کامل داد؟
بله. در کارنامه یحیی جای قهرمانی در جام حذفی خالی است. او می‌تواند با قهرمانی در این جام، کلکسیون افتخاراتش را تکمیل کند. یحیی مربی خوبی است ولی باید جام حذفی را جدی بگیرد تا قهرمانی این جام هم به پرسپولیس برسد. در این بین، پرسپولیس باید چند بازیکن جدید هم به لیست نفراتش اضافه کند تا در همه جام‌های داخلی به موفقیت برسد.
در رابطه با بازی پرسپولیس مقابل فولاد در لیگ هم صحبت می‌‎کنید؟
بازی با فولاد دیدار راحتی نیست اما روند پرسپولیس و روحیه خوبی که بر تیم حاکم شده، این اجازه را به من می‌دهد که بگویم اگر در خط دفاعی کمتر اشتباه داشته باشیم، می‌توانیم فولاد را هم از سر راه برداریم و برای رسیدن به صدر امیدوارتر شویم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.