چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

عذرخواهی اتحادیه داوران ایتالیا از میلان پس از شکست 2-1 این تیم مقابل اسپتزیا

اشتباه بزرگ داور در دیدار میلان و اسپتزیا؛ آوانتاژ بدموقع گل میلان را سوزاند، همان درون دروازه میلان جا گرفت!

اشتباه بزرگ داور در دیدار میلان و اسپتزیا؛ آوانتاژ بدموقع گل میلان را سوزاند، همان درون دروازه میلان جا گرفت!

داور جوان این دیدار با اشتباه بزرگ خود، نقش زیادی در تعیین سرنوشت بازی داشت.

ایران ورزشی - در جریان باخت 2-1 میلان مقابل اسپتزیا در هفته بیست و دوم سری آ، گل زیبای جونیور مسیاس به دلیل اشتباه داور مردود شد. این اشتباه می تواند به قیمت از دست رفتن اسکودتو برای میلان تمام شود.

در شرایطی که بازی با تساوی 1-1 در جریان بود، جونیور مسیاس در دقیقه 92 به زیبایی دروازه اسپتزیا را باز کرد اما به دلیل عجله داور در سوت زدن و آوانتاژ ندادن، این گل مردود شد. مارکو سرا داور جوان این مسابقه قبل از رسیدن توپ به مسیاس، سوت زد و پشت محوطه جریمه اسپتزیا، خطا روی ربیچ را اعلام کرد. پس از این اتفاق، بازیکنان میلان به داور اعتراض کردند و او نیز اشتباه خود را پذیرفت. میلان حدود دو دقیقه بعد از این صحنه، اسیر ضدحمله اسپتزیا شد و گل دوم را دریافت کرد تا عملاً برد تیم پیولی به یک شکست تلخ تبدیل شود.

گفتنی است در جریان شکست 1-0 رم مقابل یوونتوس در نیم فصل اول سری آ نیز دنیله اورساتو به دلیل مشابه، گل آبراهام را مردود کرد چراکه زودتر خطای پنالتی روی مخیتاریان را اعلام کرده بود.

به نقل از گاتزتا دلو اسپورت؛ داور پس از مسابقه، شخصاً از پیولی و بازیکنان میلان عذرخواهی کرد. اتحادیه داوران ایتالیا نیز در پیامی از باشگاه میلان عذرخواهی کرد. باشگاه میلان، این عذرخواهی را پذیرفته چراکه میلانی ها باور دارند اشتباه داور غیرعمدی بوده است. پیش بینی می شود این داور برای چند هفته از قضاوت در سری آ محروم شود. مارکو سرا تا کنون فقط 11 بازی در سری آ قضاوت کرده و داوری کم تجربه در این سطح محسوب می شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.