پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

دنی آلوز: به پایان رساندن دوران حرفه ای در بارسلونا، برای مسی مثل یک هدیه خواهد بود

دنی آلوز: به پایان رساندن دوران حرفه ای در بارسلونا، برای مسی مثل یک هدیه خواهد بود

دنی آلوز می گوید که به پایان رسیدن دوران فوتبال لیونل مسی در باشگاه بارسلونا، اتفاق زیبایی خواهد بود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از رادیو کاتالونیا، دنی آلوز پس از 5 سال دوری، به عنوان پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال به بارسلونا برگشت و حالا با تعداد زیادی از بازیکنان بسیار جوان هم تیمی شده است. آلوز در مصاحبه جدیدی که داشته در این خصوص صحبت کرد و از بازگشت لیونل مسی به بارسلونا گفت.

بازیکنان جوان زیادی در تیم حضور دارند، پسر بچه های 17 ساله ای که می توانند به پدیده تبدیل شوند. اما تحمل کردن بار باشگاه و به دوش کشیدن آن برای آنها دشوار است. به همین دلیل است که باید نزدیک و حامی آنها باشیم. ایده ما این است که این جوانان را متقاعد کنیم تا درک کنند که در حال تجربه کردن یک چیز خاص هستند و نمی توانند این فرصت را از دست بدهند. بگذارید آنها با تاریخ این باشگاه آشنا شوند چون مورد خاصی است.
دیدن جایگاه کنونی بارسلونا دردآور است و باید راهی پیدا کنیم که تیم هرچه سریعتر به اوج برگردد. باشگاه های فوتبال همیشه بالا و پایین های خاص خودشان را دارند. کاری که باید انجام داد، این است که در این دوره افت دوام آورد. و چالش ما در اینجا این است که همه را متقاعد کنیم که درحال بازی برای بهترین باشگاه جهان هستند، تیمی که تاریخ فوتبال را تغییر داد. کسانی  که عضوی از باشگاه هستند باید این موضوع را در ذهنشان حک کنند.
  مسی نه تنها بهترین بازیکن تاریخ باشگاه بارسلونا، بلکه بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است. حضور  در اینجا و ندیدن او عجیب است. گاهی اوقات همه چیز جوری که ما آرزو می کنیم اتفاق نمی افتد. من قبلا هم گفته بودم که جایی بهتر از بارسلونا برای بازی کردن وجود ندارد، همان چیزی وقتی رفتم لئو به خود من گفت. به نظرم خیلی خوب می شود اگر او فوتبالش را در بارسلونا به پایان برساند؛ این را می توانیم مثل یک هدیه برای لئو در نظر بگیریم.
با ژاوی درباره فوتبال صحبت کردیم. حالا او با  همه بازیکنان صحبت می کند. با توجه به موقعیتی که در آن تیم را تحویل گرفت، به اوج رساندن بارسلونا برای ژاوی بهایی دارد اما مطمئنم که بالاخره اتفاق خواهد افتاد. او همان سبک و فلسفه پپ (گواردیولا) را دارد. فوتبال فقط جام بردن نیست. در اینجا ما به دنبال ایجاد انقلابی در فوتبال هستیم. کرویف این کار را کرد و پس از آن نوبت به گواردیولا رسید. مهم ترین نکته عشق به توپ، فوتبال و گذراندن اوقاتی خوش است.
شکست مقابل رئال مادرید همیشه دشوار است، اما ما قوی‌تر از قبل ظاهر شدیم و کلید رقابت کردن هم همین است. تیم به مبارزه ادامه می دهد و نتایج هم از راه می رسند، کاری که ما باید انجام دهیم این است که ثابت قدم باشیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.