چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

مسابقات کشتی فرنگی انتخابی جام تختی

بازگشت کشتی‌گیر پناهنده با قهرمانی!

بازگشت کشتی‌گیر پناهنده با قهرمانی!
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی جام تختی گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان دومین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی از روزهای 26 و 27 دی ماه در سالن شهدای هفتم تیر برگزار شد. در پایان این مسابقات چهار نفر اول سهمیه حضور در مسابقات جام تختی را به دست ‌آوردند که اتفاقات مهم زیادی در این مسابقات رخ داد؛ یکی از این اتفاقات مهم در وزن 77 کیلوگرم رخ داد. جایی‌که هادی علیزاده پورنیا به‌عنوان قهرمانی رسید.

ایران ورزشی - رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی جام تختی گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان دومین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی از روزهای 26 و 27 دی ماه در سالن شهدای هفتم تیر برگزار شد. در پایان این مسابقات چهار نفر اول سهمیه حضور در مسابقات جام تختی را به دست ‌آوردند که اتفاقات مهم زیادی در این مسابقات رخ داد؛ یکی از این اتفاقات مهم در وزن 77 کیلوگرم رخ داد. جایی‌که هادی علیزاده پورنیا به‌عنوان قهرمانی رسید. این کشتی‌گیر اهل قم در روزهای گذشته شایعه شده بود که تغیر تابعیت داده و قرار است از این پس برای کشور تاجیکستان به روی تشک برود. حتی نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شد که ظاهراً علیرضا دبیر به‌عنوان رئیس فدراسیون رضایتنامه این کشتی‌گیر را برای کشور تاجیکستان صادر کرده اما حالا با گذشت چند روز مشخص شد که این داستان کلاً واقعیت نداشته و او در ایران باقی مانده است. این کشتی‌گیر قمی روز گذشته روی تشک حاضر شد و در وزن 77 کیلوگرم به‌عنوان قهرمانی هم رسید. با این قهرمانی، او مجوز حضور در جام تختی را هم به دست آورد. از دیگر نکات این رقابت‌ها بازگشت برخی از کشتی‌گیران قدیمی بود که حالا این فرصت را دارند در جام تختی شانس خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی امتحان کنند. یکی از این کشتی‌گیران محمد نوربخش بود که در وزن 60 کیلوگرم به‌عنوان دومی رسید و جواز حضور در جام تختی را به دست آورد.
کرامت عبدولی هم در وزن 67 کیلوگرم به‌عنوان سومی رسید تا او هم مجوز جام تختی را کسب کند. حالا او تنها عضو خانواده عبدولی است که می‌تواند در جام تختی کشتی بگیرد. برادران گرمسیری هم در این رقابت‌ها حضور داشتند، که عظیم در وزن 77 کیلوگرم چهارم شد و رسول در وزن 82 کیلوگرم قهرمان شد.
یکی دیگر از اتفاقات مهم در وزن 97 کیلوگرم رخ داد. جایی‌ که مهدی فلاح گلایه داشت که چرا شانس حضور در مسابقات قهرمانی جهان را به او ندادند، شاید می‌توانست هادی ساروی و یا مهدی بالی را شکست بدهد اما در مسابقه فینال مقابل حسین شکری، کشتی‌گیر گمنام استان فارس حاضر نشد به روی تشک برود. البته او با راهیابی به فینال هم مجوز حضور در مسابقات جام تختی را کسب می‌کرد اما باید در فینال هم حاضر می‌شد. در وزن 130 کیلوگرم هم دو کشتی‌گیر قدیمی به فینال رسیدند. پارسا نظری که در فینال مقابل آرمان علیزاده شکست خورد، سال‌هاست در سنگین وزن حضور دارد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.