چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

روز دوزادهم جام ملتهای آفریقا؛ بدرود قهرمان!

روز دوزادهم جام ملتهای آفریقا؛ بدرود قهرمان!

جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ با شگفتی‌هایش ادامه یافت.

به گزارش ایران ورزشی، در مهم‌ترین بازی روز پنجشنبه، الجزایر با نتیجه ۳-۱ مقابل ساحل عاج شکست خورد. ابتدا فرانک کسیه (۲۲)، ابراهیم سانگاره (۳۹) و نیکولاس پپه (۵۴) ساحل عاج را پیش انداختند ولی ریاض محرز می‌توانست با گلزنی از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۶۰، تیمش را به بازی برگرداند؛ اما ضربه کاپیتان الجزایر به تیر دروازه اصابت کرد تا تک گل دقیقه ۷۳ سوفیان بن دبکه تنها مرحمی باشد بر زخم شاگردان جمال بلماضی. این نتیجه، به معنی حذف حقارت‌بار مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها در همان مرحله گروهی بود.

در دیگر بازی گروه E، سیرالئون که توانسته بود از الجزایر و ساحل عاج امتیاز بگیرد، مقابل گینه استوایی باخت تا مقام دوم این گروه به گینه‌ای ها برسد. پابلو گانت در دقیقه ۳۸ تنها گل این بازی را زد، کی آنسو کامارا در دقیقه ۸۵ یک ضربه پنالتی را برای سیرالئون از دست داد و کوامه کویی هم در دقیقه ۹۰ با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد تا روز بد سیرالئونی‌ها تکمیل شود.

---

در گروه F، گامبیا تیم رده ۱۵۰ رنکینگ فیفا، تونس صاحب‌نام را شکست داد. در این بازی پر حادثه، پس از آن که سیف الدین جزیری در دقیقه ۱+۴۵ یک پنالتی را از دست داد و فاروک بن مصطفی در دقیقه ۳+۴۵ از زمین اخراج شد، گامبیا به صعود امیدوار شد. گل دقیقه ۳+۹۰ آبلی جالو بر دراماتیک بودن این شگفتی افزود تا گامبیا در اولین حضور تاریخش در جام ملت‌های آفریقا، به دور حذفی راه پیدا کند.

مالی - موریتانی برگزار کننده دیگر بازی روز پنجشنبه بودند و در نهایت ماسادیو هایدارا (۲) و ابراهیما کونه (۴۹) با گلزنی خود، مالی را به پیروزی ۲-۰ رساندند. تیم محمد ماگاسوبا همچنان در تورنمنت امسال شکستی نخورده است و می‌تواند به آینده امیدوار باشد. 

---
نمودار مرحله حذفی رقابت ها بدین شکل است:
---

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.