یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

علی لطیفی: فرهاد مجیدی شخصیت مناسبی به استقلال بخشیده است

علی لطیفی: فرهاد مجیدی شخصیت مناسبی به استقلال بخشیده است

علی لطیفی به تمجید استقلال فرهاد مجیدی پرداخته است

به گزارش ایران ورزشی، علی لطیفی در خصوص شرایط حال حاضر تیم فوتبال استقلال به میزان گفت:

انتظار ما از استقلال همواره داشتن هارمونی مناسب در دفاع و حمله است. این فصل ساختار دفاعی استقلال که سال‌ها معیوب و پر اشکال بود تا حدودی اصلاح شد و گابریل پین هم در این امر تاثیرگذار بود.
وی افزود:

استقلال امسال بیش از حد روی دفاع متمرکز بود و این باعث شد کار‌های ترکیبی و فوتبال مالکانه و زیبا از تیم نبینیم. اتفاق بسیار مهمی که در این فصل افتاد این است که فرهاد مجیدی شخصیت مناسبی به استقلال بخشیده و دیگر به اصطلاح مفت‌باز نیستیم، در فصل‌های قبلی بعضی از بازی‌ها را خیلی راحت و مفت از دست می‌دادیم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در ادامه گفت:

استقلال امسال نتیجه‌گرا بازی کرد و امتیازات خوبی را به دست آورد و در فاز دفاعی بسیار خوب و شکست‌ناپذیر بود، اما نوع فوتبال تیم چشم‌نواز نبود؛ در نیم فصل دوم می‌توان فوتبال زیباتری به نمایش گذاشت. از لحاظ نتیجه گیری انتقادی به تیم وارد نیست، اما شرایط و سبک فوتبال استقلال باید بهتر شود.
مهاجم اسبق آبی‌پوشان پایتخت در رابطه با شانس این تیم برای قهرمانی در لیگ برتر تصریح کرد:

استقلال شخصیت قهرمانی را پیدا کرده و به این تیم بسیار خوشبین هستم. بازیکنان به خودباوری و شرایط بسیار مناسبی رسیده‌اند و مجیدی می‌تواند فوتبال زیبا را هم در دستور کار استقلال قرار دهد. در نیم فصل دوم باید هم خوب نتیجه بگیریم و هم خوب فوتبال بازی کنیم.
وی در خصوص عملکرد فردی بازیکنان استقلال و اینکه کدام بازیکن ستاره نیم فصل بوده گفت:

استقلال در این فصل بیشتر تیم محور بوده و نمی‌توان فرد شاخصی را نام برد. همه بازیکنان روز خوب و بد داشته‌اند و اگر بخواهیم نام ببریم در حق دیگران اجحاف می‌شود. اگر از مدافعان نام ببریم در حق مهاجمان که نقش مهمی در دفاع تیمی داشتند اجحاف می‌شود و اگر از مهاجمان بگوییم در حق مدافعان که در کار‌های هجومی هم نقش داشته‌اند کم لطفی می‌شود. به طور کلی من تیم را انتخاب می‌کنم نه شخص را.
علی لطیفی در پایان در رابطه با تقابل استقلال و پیکان در جام حذفی خاطرنشان کرد:

متاسفانه این دیدار به دلیل کرونا به تعویق افتاد، اما استقلال شانس بسیار بالایی مقابل پیکان دارد، هرچند نباید پیروزی در لیگ را ملاک برتری قرار دهیم. پیکان قطعاً با آنالیز نقاط ضعف‌ خودش و استقلال پا به میدان می‌گذارد و باید هوشیار باشیم. جام حذفی شرایط خاصی دارد و شگفتی‌های زیادی در آن اتفاق می‌افتد. امیدوارم استقلال با آرامش، تمرکز و انگیزه بالا به میدان برود و فرهاد مجیدی پس از دو ناکامی در فینال جام حذفی بسیار انگیزه دارد که این آمار منفی را جبران کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.