چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

گزینه‌های مطرح برای پر کردن جاهای خالی

بازسازی فولاد؛ مأموریت مهم نکونام

بازسازی فولاد؛ مأموریت مهم نکونام
وصال روحانی
وصال روحانی خبرنگار

پنجره زمستانی برای تیم‌ها معمولاً فرصتی برای ترمیم نقاط ضعف است و خبری از خانه‌تکانی نیست. این موضوع اما درباره فولاد صدق نمی‌کند و آنها احتمالاً فعال‌ترین باشگاه در پنجره زمستانی خواهند بود. پنجره فولاد در نقل و انتقالات تابستانی بسته بود و آنها نتوانستند بازیکن جدیدی به تیم‌شان اضافه کنند. تغییر مدیرعامل و کادر فنی هم دوره‌ای از بلاتکلیفی را به‌وجود آورد و تعدادی از بازیکنان اصلی در همان مقطع جدا شدند.

ایران ورزشی - پنجره زمستانی برای تیم‌ها معمولاً فرصتی برای ترمیم نقاط ضعف است و خبری از خانه‌تکانی نیست. این موضوع اما درباره فولاد صدق نمی‌کند و آنها احتمالاً فعال‌ترین باشگاه در پنجره زمستانی خواهند بود. پنجره فولاد در نقل و انتقالات تابستانی بسته بود و آنها نتوانستند بازیکن جدیدی به تیم‌شان اضافه کنند. تغییر مدیرعامل و کادر فنی هم دوره‌ای از بلاتکلیفی را به‌وجود آورد و تعدادی از بازیکنان اصلی در همان مقطع جدا شدند. فروزان به گل‌گهر رفت، آقاسی و نیک‌نفس پیراهن استقلال را پوشیدند و احمدزاده سپاهانی شد.
فولاد لیگ بیست و یکم را با تیم تضعیف‌ شده‌ای شروع کرد تا از کورس قهرمانی جا بماند. نکونام در بازگشت به فولاد تلاش کرده کیفیت تیمش را ارتقا دهد، ولی او با تیمی که در برخی از پست‌ها کمبود بازیکن داشت، نمی‌توانست نتایج خیلی بهتری
بگیرد.
مأموریت اصلی نکونام در فولاد از حالا شروع می‌شود. او در پنجره زمستانی باید فولاد را بازسازی کند و دوباره به جمع مدعیان برگرداند. او باید تیمی بسازد که در لیگ قهرمانان آسیا هم نتایج خوبی بگیرد. در میانه فصل دایره انتخاب‌ محدود است و جذب بازیکن باکیفیت کار آسانی نیست. همین حساسیت کار سرمربی فولاد را بیشتر می‌کند و او در میان گزینه‌های انگشت‌شمار باید بازیکنانی را پیدا کند که بتوانند کیفیت فولاد را ارتقا بدهند.
دیروز فهرست نکونام برای تقویت تیمش منتشر شد که به این شرح است: علیرضا بیرانوند، رشید مظاهری و پیام نیازمند، آرش رضاوند، اکبر ایمانی، رامین رضاییان، سعید آقایی، محمد محبی، رضا اسدی، مهدی شیری، ارسلان مطهری و همچنین دو بازیکن خارجی (وینگر و فوروارد).
او در هر پست‌ چند گزینه معرفی کرده تا باشگاه بتواند یکی از آنها را جذب کند. بر اساس این فهرست او به‌ دنبال دروازه‌بان، هافبک میانی، مدافع راست، گوش و مهاجم است. جذب بازیکنانی که او در نظر گرفته کار آسانی نیست و معلوم نیست که تمام خواسته‌های او برآورده شود. البته فولاد برای رسیدن به اهدافش پیشنهاد معاوضه هم داده و می‌خواهد به ازای واگذاری حردانی و شیمبا، بازیکنان مورد نظرش را از استقلال و پرسپولیس بگیرد.
با نگاهی به این فهرست می‌توان حدس زد که نکونام به ‌دنبال ساختن چه مدل تیمی است. او در دوره قبلی حضورش در فولاد هم تیمی فیزیکی و درگیر ساخته بود و این بار هم سراغ همان الگو رفته. اضافه شدن هر کدام از این دروازه‌بان‌ها خیال نکونام از درون دروازه را راحت می‌کند. رضا اسدی می‌تواند میانگین قدی فولاد را بالا ببرد و برتری هوایی این تیم در هر دو محوطه جریمه را ارتقا بدهد. محبی می‌تواند از فولاد در ضدحملات تیم خطرناکی بسازد. در صورت موفقیت باشگاه اهوازی در جذب این بازیکنان، فولاد جدید از تیم‌های جذاب لیگ خواهد بود.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.