سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

یک نمایش عالی دیگر از زهره کودایی

تعبیرگر رؤیاها

تعبیرگر رؤیاها
وصال روحانی
وصال روحانی خبرنگار

همه بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران در دیدار پنجشنبه شب این تیم مقابل هند در شروع مرحله گروهی جام ملت‌های آسیای 2022 تلاشگر و موفق ظاهر شدند اما یک بار دیگر بارزترین مهره ما، زهره کودایی بود.

ایران ورزشی - همه بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران در دیدار پنجشنبه شب این تیم مقابل هند در شروع مرحله گروهی جام ملت‌های آسیای 2022 تلاشگر و موفق ظاهر شدند اما یک بار دیگر بارزترین مهره ما، زهره کودایی بود.
دروازه‌بان قوی هیکل کشورمان زمانی که فشار تیم هند روی دروازه ما برای گلزنی فزونی گرفت، نمایشی کم‌نقص داشت و چند «سیو» ستودنی را به نمایش گذاشت. هر جا که خط دفاعی تیم ایران کم آورد، او حاضر بود تا به لطف عزم آهنینش مانع فرو ریختن آخرین سنگر ما شود. سه ماه پیش که تیم ملی بانوان ایران در دور مقدماتی این رقابت‌ها، اردن را ناکام گذاشت و مجوز سفر به هند، محل برپایی مرحله نهایی جام ملت‌ها را کسب کرد، اردنی‌ها و یکی، دو کشور دیگر با شکایت به «AFC» مدعی وجود برخی ابهام‌های جنسیتی در زهره کودایی شدند اما نهاد حاکم بر فوتبال آسیا این موضوع را بهانه‌جویی‌های فاقد مدرک دانست و کودایی را بی‌ایراد معرفی کرد. حالا هم با شروع مرحله پایانی جام ملت‌ها در خاک هند، تیم ملی کشور میزبان به جدیدترین رقیبی تبدیل شده که دریافته کودایی مهره‌ای معمولی در یک تیم خوب و کوشا و پویا نیست و اگر بهترین مطلق نباشد، بی‌گمان یکی از برترین‌ها است و هر نتیجه‌ای که تیم ما در پایان این تورنمنت بگیرد، بدون تأثیر مستقیم و وسیعی نخواهد بود که نحوه نمایش و شیوه کار کودایی در تیم ایران داشته و خواهد داشت. البته در تیم تحت هدایت مریم ایراندوست، غزاله بنی‌طالبی، ملیکا محمدی، ثنا صادقی، ‌هاجر دباغی، بهناز طاهرخانی و نگین زندی هم برابر هند درخشش نسبی داشتند و بقیه هم کم نگذاشتند اما اگر زهره کودایی در نیمه دوم همان دروازه‌بانی نبود که او را می‌شناسیم و تحسینش کرده‌ایم، ایران تسلیم تیمی می‌شد که برخلاف ما اصلاً یک تازه وارد به جام ملت‌ها نیست چرا که این نهمین دوره‌ای است که به مرحله نهایی این جام پا می‌گذارد. تساوی بدون گل با حریفی از این دست که مزایای میزبانی هم سلاحی کافی برایش نبود و امیدهای ایران را برای صعود به مرحله حذفی حفظ کرد، در درجه اول محصول درخشش فردی کودایی و البته دفاع یکپارچه و موفق کشورمان مقابل حملات میزبان بود. به همین منوال و میزان در روزهای 3 و 6 بهمن که شاگردان ایراندوست با چین و تایوان وعده ملاقات دارند، کودایی باز نقشی کلیدی در ثبت نتایج آن دیدارها خواهد داشت و تا وقتی او اینچنین بیدار و قوی‌پنجه و آماده واکنش است، رؤیای صعود از اردوی ما رخت برنخواهد بست و آنقدرها هم تعبیر نشدنی نشان نخواهد داد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.