یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

استقبال از سرمربی جدید با دمام و نی انبان

فکری آمد، لیگ جذاب شــــد

فکری آمد، لیگ جذاب شــــد
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی خبرنگار

محمود فکری به نفت مسجدسلیمان بازگشت تا این تیم ته جدولی را برای نیم فصل دوم به دست گیرد. از همان زمان که تماشاگران نفت از روی تپه‌ها نام فکری را صدا می‌زدند قابل پیش‌بینی بود که این مربی به نفت برمی‌گردد و هدایت تیم ته جدولی مسجدسلیمان را به عهده می‌گیرد.

ایران ورزشی - محمود فکری به نفت مسجدسلیمان بازگشت تا این تیم ته جدولی را برای نیم فصل دوم به دست گیرد. از همان زمان که تماشاگران نفت از روی تپه‌ها نام فکری را صدا می‌زدند قابل پیش‌بینی بود که این مربی به نفت برمی‌گردد و هدایت تیم ته جدولی مسجدسلیمان را به عهده می‌گیرد. فراز کمالوند نتوانست با تیم نفت موفق باشد و مربی که رکورددار قهر و آشتی در لیگ برتر است این بار راستی راستی قهر کرد و رفت، البته قهر کمالوند یک نوع فرار رو به جلو بود چون می‌دانست با امتیازاتی که به دست آورده جایگاهی در این تیم ندارد و مدیران نفت برای نجات تیم‌شان در نیم فصل دوم قطعاً به فکر راه و چاره‌ای می‌گردند.
پیش‌بینی می‌شد گزینه اول و آخر آنها محمود فکری باشد چون مربی سابق استقلال در مسجدسلیمان در گذشته خوب کار کرده بود و حالا هم می‌توانست نقش یک منجی را ایفا کند. منجی نفت به این تیم بازگشت و برای اینکه متفاوت از کمالوند عمل کند، فکر تازه‌ای در سر دارد. فکری روزهای خوبی را در استقلال پشت سر نگذاشت و خیلی‌ها معتقد بودند که او هر چقدر در تیم‌های شهرستانی خوب کار می‌کند در استقلال موفق نبود، اما خود فکری بر این باور است اگر علیه او در فضای مجازی توطئه‌هایی نمی‌شد، استقلال را به سکوی قهرمانی می‌رساند برای همین هم وقتی فکری هدایت تیم‌های دیگر را برعهده می‌گیرد، تمام سعی و تلاش خود را می‌کند که خیلی چیزها را ثابت کند.
نکته حائز اهمیت این است که تیم نفت مسجدسلیمان در بازی آخر لیگ باید به مصاف تیم استقلال برود، بازی که در آن شاید تکلیف قهرمان مشخص شود و استقلال قهرمانی خود را در گرو شکست تیم فکری ببیند. در این بازی جدال دو مربی (فرهاد و فکری) جذاب و حساس خواهد بود. ضمن اینکه در طول لیگ سرمربی نفت با چند مربی از جنس استقلال روبه‌رو خواهد شد. رودررویی با منصوریان، الهامی، نکونام و قلعه‌نویی می‌تواند برای تیم فکری بزرگ و خطرساز باشد خصوصاً رودررویی با تیم قلعه‌نویی که در فصل جاری یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر بوده است و از همین حالا می‌تواند برای تیم نفت خطرساز باشد. بازگشت فکری به لیگ برتر می‌تواند تب و تاب لیگ را بالا ببرد، مربیانی مثل او انگیزه زیادی دارند و این خودش آغازی است برای داغ شدن لیگ بیست و یکم. به طور حتم فکری آخرین تغییر مربیان لیگ برتر نخواهد بود.
به این نکته عادت کردیم که مدیران باشگاه‌ها که صندلی خود را در مدیریت لغزان می‌بینند خیلی حوصله حمایت از سرمربی تیم را ندارند و حداقل برای بقای خود سعی می‌کنند نتایجی بگیرند که در خروجی به آنها نشان داده نشود. مدیران دیگر باشگاه‌ها اگر حاشیه خطر احساس کنند دست به تغییر می‌زنند. فکری اما در نخستین جدال خود میزبان تیم پیکان است. پیکانی که در فصل جاری خوب کار کرده و در مکان ششم جدول جا خوش کرده است. سرمربی تازه وارد نفت مسجد سلیمان قطعاً برای جدال با این تیم تهرانی کار مشکلی دارد اما کسب این سه امتیاز می‌تواند این مربی را بیش از پیش محبوب کند.
نکته: هواداران مسجد سلیمانی دراولین تمرین از فکری با دمام و
نی انبان استقبال کردند و برایش سنگ تمام گذاشتند.

ماجدی انتخاب خاص فکری!
فرشاد ماجدی مربی سابق استقلال از این پس دستیار فکری در تیم نفت مسجد سلیمان خواهد بود. البته این انتخاب فکری می‌تواند یک پیام خاص برای فرهاد داشته باشد. فرشاد ماجدی با فرهاد مجیدی در استقلال به مشکل خورد و از استقلال جدا شد و از آنجایی که فکری به شدت با فرهاد مشکل دارد به نظر می‌رسد این انتخاب سرمربی جدید نفت مسجد سلیمان یک پیغام برای سرمربی استقلال داشت (مربی که با او مشکل داشت را در کنار خودش پذیرفته است.) فکری که پیش از این در تیم نفت روزهای خوب و موفقی داشته امیدوار است که بار دیگر این موفقیت را در مسجدسلیمان تکرار کند.

فکری: بازگشتم چون می‌دانم سقوط نمی‌کنیم
محمود فکری در مورد بازگشت به نفت مسجدسلیمان و قبول مسئولیت سرمربیگری این تیم گفت: «بسیار خوشحالم که مجدد در خدمت تیم نفت مسجدسلیمان هستم. این تیم را چندین سال است می‌شناسم و با همه فضاهایش آشنایی کامل دارم. شناخت خوبی هم از تیم امسال دارم. تیم خوبیست ولی مشکلاتی بوده که نتوانسته نتیجه دلخواه بگیرد. این تیم بازیکنان با کیفیتی دارد که می‌توان به آنها اعتماد کرد. می‌توانیم در ادامه مسیر نتایج بهتری بگیریم تا در جدول جایگاه بهتری پیدا کنیم. مطمئناً اگر به این تیم اعتقاد نداشتم و فکر می‌کردم سقوط می‌کند به اینجا نمی‌آمدم. این حس را به بچه‌ها هم منتقل کردم که کاملاً به آنها اعتقاد دارم. فوتبال یک کار گروهی است. امیدوارم با کمک هم و تلاش بیشتر بازی به بازی نتایج بهتری بگیریم و در جدول صعود کنیم. مشکلات و قوانینی سر راه تیم‌های نفتی وجود دارد. امیدواریم این قوانین برداشته شود و کمک بیشتری شود تا انتقال بودجه راحت‌تر انجام شود و تیم بتواند مشکلاتش را حل کند.» سرمربی جدید نفت مسجدسلیمان در ادامه گفت: «اعتقاد دارم می‌توانم به این شهر و مردم آن کمک کنم. این تیم و مردم را از صمیم قلب دوست دارم.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.