دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱

مظلوم‌نمایی رئیس بازنشسته وزنه‌برداری برای بازگشت

تلاش بی‌حاصل برای دور زدن قانون

تلاش بی‌حاصل برای دور زدن قانون
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

علی مرادی، رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه‌برداری، با حضور در برنامه «کادرفنی» که ویژه بررسی حواشی پیرامون بازنشستگی او و مباحث مربوط به انتخابات پرحرف و حدیث گذشته وزنه‌برداری بود، در لفافه سعی داشت قدرت لابی و نفوذ خود را به اهالی وزنه‌برداری و ورزش برای بازگشت روی صندلی ریاست ثابت کند، اما در حقیقت این برنامه برای او و سیستم مدیریتی‌اش حکم تیر خلاص را داشت.

ایران ورزشی-  علی مرادی، رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه‌برداری، با حضور در برنامه «کادرفنی» که ویژه بررسی حواشی پیرامون بازنشستگی او و مباحث مربوط به انتخابات پرحرف و حدیث گذشته وزنه‌برداری بود، در لفافه سعی داشت قدرت لابی و نفوذ خود را به اهالی وزنه‌برداری و ورزش برای بازگشت روی صندلی ریاست ثابت کند، اما در حقیقت این برنامه برای او و سیستم مدیریتی‌اش حکم تیر خلاص را داشت.
پیش‌تر وقتی نام علی مرادی، رئیس کهنه‌کار فدراسیون وزنه‌برداری مطرح می‌شد، نمی‌شد چشم را روی زحمات و تحولی که در رشته وزنه‌برداری ایجاد کرده بود، بست. اما دست و پا زدن عجیب و غریب رئیس بازنشسته وزنه‌برداری این روزها، خیلی از تصویرهایی که قبلاً از او ساخته شده بود، را بر هم می‌زند.
علی مرادی روز گذشته و البته در طول این یک ماهی که حکم بازنشستگی او ابلاغ شده است، با رفتار غیرحرفه‌ای و تلاشی که برای حفظ کرسی ریاست انجام داده است، هر آنچه که در طول این سه، چهار دهه در ساختار مدیریتی وزنه‌برداری برای خود رزومه کرده و ساخته بود، خراب کرد. رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه‌برداری با رفتار اشتباه خود حقیقتاً ضرب‌المثل«هرچه بگندد نمکش می‌زنند، وای به روزی که بگندد نمک» را برای خانواده وزنه‌برداری و ورزش کشور معنا و ترسیم کرد. طوری که طبق ادعای او حتی اگر یک درصد هم قرار باشد مرادی با فشار‌های بیرونی، قانون را دور زده و به زور به فدراسیون برگردد، جایگاهش را از دست داده است.

فراموشی مصلحتی!
یک نکته کلیدی که رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه‌برداری در این برنامه تلویزیونی با اصرار بی‌مورد روی آن تلاش می‌کرد تا به زعم خود اهالی وزنه‌برداری و ورزش را برای بازگشت غیرقانونی به فدراسیون متقاعد کند، بحث مربوط به مجموع سنوات کارکرد کل قابل قبول و سنوات تجربی او در احکام کارگزینی‌اش بود. موضوعی که در حکم استخدامی و کارگزینی رئیس بازنشسته فدراسیون وزنه‌برداری کاملاً مشخص و واضح است. مرادی معتقد بود کارکرد تجربی او 32 سال و 7 ماه و 10 روز است و به همین دلیل او می‌تواند همچنان در وزنه‌برداری بماند. اما این در حالی است که او یا قانون را درست نمی‌داند و یا با دور زدن قانون دنبال ماندگاری به وسیله فشار روی سیستم تصمیم‌ساز ورزش کشور است. طبق حکم کارگزینی او، مجموع سنوات قابل قبول علی مرادی که در تاریخ 29 تیر 1399 توسط معاون وقت توسعه وزارت ورزش و جوانان به او ابلاغ شده است، 34 سال و 7 ماه و 10 روز برآورد شده است. پس از آن نیز در همین حکم به علی مرادی 5 ماه مأموریت داده شده تا در وزنه‌برداری بماند و پس از آن او بازنشسته شده است. معنی سنوات مجموع قابل قبول و سنوات تجربی هم این است که سنوات قابل قبول کل دوره مدیریتی و خدمتی فرد در مجموعه مربوطه و سایر مجموعه‌هایی که بیمه تأمین اجتماعی در آن وجود دارد، مدنظر است اما سنوات تجربی فقط مقدار بیمه‌ای است که فرد در همان سازمان مطبوع دارد. این دقیقاً همان پاشنه آشیل و نقطه‌ای است که علی مرادی سعی دارد با فراموشی مصلحتی، از کنارش به سادگی عبور کرده و با لابی و فشار گذاشتن روی مجموعه تصمیم‌ساز ورزش قانون را به سود خود تحریف و تغییر دهد. اتفاقی که بسیار امیدواریم وزارت ورزش جلوی آن سرخم نکرده و طبق قانون با این رئیس بازنشسته برخورد کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.