چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

پرسپولیس پول ندارد، استقلال بازیکن

انتقال شماره 10 پیکان شاید وقتی دیگر

انتقال شماره 10 پیکان شاید وقتی دیگر
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

اولین بازی‌اش را در لیگ برتر با پیراهن سپیدرود مقابل استقلال انجام داد. تیم شمالی تحت هدایت علی کریمی در آن مقطع به بازیکنان جوانی مثل محمد بلبلی، علیرضا کوشکی و... میدان داد که بیشترشان این روزها در تیم‌های‌شان جزو نفرات تأثیر گذارند. حالا دو تیم پرسپولیس و استقلال سراغ شماره 10 پیکان رفتند.

ایران ورزشی - اولین بازی‌اش را در لیگ برتر با پیراهن سپیدرود مقابل استقلال انجام داد. تیم شمالی تحت هدایت علی کریمی در آن مقطع به بازیکنان جوانی مثل محمد بلبلی، علیرضا کوشکی و... میدان داد که بیشترشان این روزها در تیم‌های‌شان جزو نفرات تأثیر گذارند. حالا دو تیم پرسپولیس و استقلال سراغ شماره 10 پیکان رفتند. بازیکنی که تا قبل از بازی امروز تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان در 14 بازی به میدان رفته که در مجموع 1113 دقیقه در میدان حضور داشت. این بازیکن چهار گل زده و 2 پاس گل هم داده که البته مهم‌تر از اینها تأثیرگذاری مثبتش در بازی‌های فصل جاری بوده است.
اما سؤال اینجا است که آیا باشکاه پیکان راضی به جدا شدن بازیکنش می‌شود؟ پرسپولیسی‌ها در شرایطی خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن هستند و مبلغ قابل توجهی را هم بابت این جابه‌جایی پیشنهاد داده‌اند که سابقه خوبی در این راستا ندارند. آنها هنوز و پس از گذشت چند سال پول باشگاه پدیده مشهد را بعد از جذب یحیی گل‌محمدی پرداخت نکرده‌اند. آیا اکبر محمدی مدیرعامل باشگاه پیکان و هیأت مدیره‌شان اجازه تکرار اتفاق مشابهی را برای تیم‌شان می‌دهند؟ بدون شک اگر پرسپولیس علیرضا کوشکی را می‌خواهد باید سرکیسه را شل و پول نقد بدهد. در غیر این صورت بسیار بعید به نظر می‌رسد که پیکانی‌ها با وعده و وعید اجازه این انتقال را بدهند. تیمی که هنوز نتوانسته پرداختی‌های بازیکنان و کادرش را به نیم فصل برساند چطور می‌تواند پول نقد به پیکان بدهد. اما اگر این پول هم فراهم شود آیا در آن صورت بازیکنان پرسپولیس حق ندارند پیگیر مطالبات‌شان باشند.
اما موضوع استقلال تا حدودی متفاوت است. آنها در صورت جذب کوشکی بازیکن به پیکان می‌دهند. البته اینکه چه بازیکنی در لیست مازادشان قرار داشته باشد و پیکان اصلاً در آن پست بازیکن بخواهد یا نه هم نکته بسیار مهمی است. ضمن این که پیکان هم ابتدا باید لیست خروجی‌شان که زیاد هم نیست را مشخص و پس از آن سراغ بازیکن بروند. در واقع آبی‌ها باید بازیکنی را به پیکان و مجتبی حسینی بدهند که در نیم فصل دوم عصای دستش باشد. این مهم‌ترین چالش پیش روی فرهاد مجیدی خواهد بود. شاید وقتی شرایط را بررسی می‌کنیم موقعیت قرمزهای پایتخت را بهتر می‌بینیم به شرط این که پول‌شان نقد باشد.
البته کوشکی دو سال دیگر با پیکان قرارداد دارد و کدام مربی و باشگاه حاضر می‌شود بازیکن و ستاره تیمش را براحتی از دست بدهد. به هرحال تمایل خود بازیکن هم مهم است. شاید او ترجیح دهد با توجه به موقعیتش، در پیکان بماند. بازیکنی که اواخر ماه جاری وارد 23 سالگی می‌شود باید بهترین تصمیم را برای آینده فوتبالی‌اش بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.