دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰


نظرسنجی
رکورد‌شکنی مالی در فدراسیون کشتی

38 میلیاردی که از 460 میلیارد بزرگتر شد!

38 میلیاردی که از 460 میلیارد بزرگتر شد!

فدراسیون کشتی روز چهارشنبه با وجود شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های به وجود آمده اما موفق شد مجمع سالیانه خود را با موفقیت و به بهترین شکل ممکن برگزار کند. این مجمع به طور آنلاین برگزار شد

محسن وظیفه - ایران ورزشی| فدراسیون کشتی روز چهارشنبه با وجود شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های به وجود آمده اما موفق شد مجمع سالیانه خود را با موفقیت و به بهترین شکل ممکن برگزار کند. این مجمع به طور آنلاین برگزار شد و توانست یک رکورد مهم و خوب بجا بگذارد.

بنا به گفته مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش برای اولین بار بود که مجمع فدراسیونی به شکل آنلاین و با حضور همه اعضا و کاملاً موفقیت‌آمیز برگزار می‌شد. مجمعی که به ارائه گزارش‌های مالی درباره وضعیت مالی فدراسیون کشتی در یک سال گذشته ربط داشت.در همین مجمع هم بود که گزارشی از سوی حسابرس مستقل ارائه شد و از کمک‌ها و درآمدهای فدراسیون کشتی در سال 98 رونمایی کرد که نشان از رکوردشکنی کشتی در سال 98 داشت. با گزارش حسابرس مستقل، فدراسیون کشتی در سال 98، ۳۸ میلیارد و پانصد میلیون تومان درآمد کسب کرده که نسبت به سال‌های پیش، رشد چشمگیری داشته و یک رکورد به حساب می‌آید.فدراسیون کشتی این رکورد را در حالی از خود در سال 98 بجا گذاشته که پس از آغاز فعالیتش، بانک پاسارگاد که با مدیریت قبلی فدراسیون همکاری می‌کرد، از همکاری خود انصراف داده بود و این درآمد بدون همکاری اسپانسر به دست آمد.فدراسیون کشتی بیشترین درآمدی که تا پیش از این کسب کرده بود، مربوط به سال 97 بود که با کمک اسپانسر وقت، رقم 31 میلیارد و پانصد میلیون تومانی به ثبت رسید اما در سال 98 با افزایش 7 میلیارد تومانی این رقم به 38 میلیارد و پانصد میلیون تومان افزایش یافت.

این در حالی است که فدراسیون قبلی بارها در گزارش‌هایی که ارائه کرده بود، خبر از درآمد 460 میلیارد تومانی در دوره چهارساله داده بود. حتی در یک سال اعلام کردند که مبلغی در حدود 160 میلیارد تومان آورده به کشتی داشتند که رقم شگفت‌انگیزی بود اما حالا که حسابرس مستقل گزارش مالی به مجمع ارائه می‌دهد از رکوردشکنی فدراسیون کشتی در سال 98 با درآمد 38 میلیارد و پانصد میلیون تومانی می‌دهد و این گزارش با گزارش‌های قبلی که در سال‌های گذشته ارائه شده بود، ظاهراً تفاوت زیادی دارد. به همین دلیل هم این سؤال مطرح می‌شود که چطور می‌شود فدراسیون کشتی با 160 میلیارد تومان درآمد، نتوانسته رکورد بزند و مدیریت جدید با 38 میلیارد و پانصد میلیون تومان رکورد می‌زند؟به نظر یک جای کار ایراد دارد و باید مشخص شود که چرا فدراسیون قبلی تا این اندازه اصرار به بزرگ کردن اعداد داشته است؟ بر اساس اعلام حسابرس مستقل فدراسیون کشتی در سال 92 موفق شده بود 6 میلیارد و سیصد میلیون تومان درآمد داشته باشد. در سال 93 این رقم افزایش پیدا می‌کند و به مبلغ 17 میلیارد و صد میلیون تومان رسید. در سال 94 رقم درآمدهای فدراسیون کشتی باز هم رو به افزایش بود و به مبلغ 22 میلیارد و 800 میلیون تومان رسید. در سال 95 هم رقم جالب توجه 28 میلیارد و هفتصد میلیون تومان ثبت شد و در سال 96 هم 26 میلیارد و هشتصد میلیون تومان که برای اولین بار درآمد فدراسیون کشتی نسبت به سال قبل دو میلیارد تومان هم کاهش را نشان می‌دهد و در سال 97 هم که رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی کنار رفت رقم31 میلیارد و پانصد میلیون تومان به عنوان درآمد ثبت شده است. این ارقام اگر چه به جز یک سال نشان از رشد خوب سالانه دارد اما هرگز با ارقامی که فدراسیون کشتی در آن مقطع اعلام می‌کرد همخوانی ندارد.به طور مثال در سال 93 رقم 17 میلیارد تومان نسبت به سال قبل خود 11 میلیارد رشد را نشان می‌دهد اما این رقم‌ها کجا و ارقامی که فدراسیون وقت کشتی درباره آن صحبت می‌کرد، کجا؟ بیشترین رقم درآمدی فدراسیون کشتی در سال 97 بود که به رقم 31 میلیارد و پانصد میلیون تومان رسیده اما همین مبلغ هم تقریباً یک چهارم رقم 160 میلیارد تومانی است که از سوی فدراسیون کشتی اعلام می‌شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.