چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

باستین شواین اشتایگر: پپ گواردیولا باعث جدایی من از بایرن مونیخ بود

باستین شواین اشتایگر: پپ گواردیولا باعث جدایی من از بایرن مونیخ بود

باستین شواین اشتایگر دلیل جدایی اش از بایرن مونیخ را پپ گواردیولا دانسته است

به گزارش ایران ورزشی ، باستین شواین اشتایگر در مصاحبه ای با بیلد در مورد یولیان ناگلزمان، بایرن مونیخ و جدایی اش از این تیم صحبت کرده است. او در مصاحبه با بیلد در مورد یولیان ناگلزمان گفت:

به عنوان یک بازیکن دوست داشتم که زیر نظر یولیان ناگلزمان بازی کنم. او تاثیر بسیار خوبی روی من گذاشته است. ناگلزمان توانایی هایش را در لایپزیش نشان داد و فکر می کنم کارنامه موفقی در بایرن مونیخ خواهد داشت. او یک باواریایی است، به همین دلیل از ابتدا او را دوست داشتم.
شواین اشتایگر در مورد ویژگی های یولیان ناگلزمان:

  او فوتبال تهاجمی بازی می کند اما نه خیلی هجومی، همچنین به بازیکنانش در خط دفاع اعتماد دارد. او می تواند بازیکنان را بهتر کند و توانایی خود در این مورد را با لروی سانه نشان داد. امیدوارم که او چندین بازیکن جوان را نیز ارتقا دهد، داشتن بازیکنانی با ژن بایرن در آینده بسیار مهم است.
شواین اشتایگر در جواب خبرنگار که پل وانر را در این مورد مثال زد، گفت:

  بله، مانند پل وانر و برخی دیگر از بازیکنان. شما باید به بازیکنان جوان اعتماد کنید و به آن های دقایقی برای بازی کردن بدهید. یولیان ناگلزمان می تواند این کار را نجام دهد. توماس مولر و مانوئل نویر قرار نیست جوان تر شوند، بنابراین امیدوارم ما بازیکنان جدیدی در رده های پایه داشته باشیم که بتوانند با هوادرانمان به خوبی ارتباط برقرار کنند.
باستین شواین اشتایگر در ادامه در مورد جدایی اش از بایرن مونیخ صحبت می کند و ادعا می کند که پپ گواردیولا چنین چیزی را می خواسته است. او در این مورد گفت:

  او هیچوقت چنین چیزی را نگفت، اما من آن را حس کردم. بازیکنان دیگری نیز بودند که می توانستید بفهمید که گواردیولا چندان آن ها را دوست ندارد. مثل ماریو مانژوکیچ.
  من همیشه در ترکیب اصلی قرار داشتم اما پس از جام جهانی 2014 مدام مصدوم می شدم. می دانم پپ مربی خوبی است اما سبک بازی ما با زمان یوپ هاینکس فرق کرده بود. فکر نمی‌کنم در آن زمان گواردیولا ارتباط نزدیکی با تیم بایرن مونیخ برقرار کرده باشد. در نهایت به نظر می رسید، مخصوصا در لیگ قهرمانان اروپا چیزی کم است. بعد از این ماجرا ها پیشنهاد منچستر یونایتد به دستم رسید و متوجه شدم که هر 2 طرف برای جدایی مشکلی نخواهند داشت.
اشتایگر در مورد رفتنش به لیگ MLS و پیوستن به شیکاگو فایر:

  زمانی که در منچستر یونایتد بودم، پیشنهاد 20 میلیون یورویی از یک باشگاه چینی داشتم. اما در آن زمان من و همسرم هر روز بیشتر به آمریکا علاقه مند می شدیم. به نظر من نباید برای پول فوتبال بازی کنید، بلکه باید برای دل تماشاگران این کار را انجام دهید و این برای من مهم بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.