چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

ابراهیموویچ: از فرانسوی‌ها فرانسوی‌تر بودم؛ این پاری سن ژرمن بود که با من وفق پیدا کرد

ابراهیموویچ: از فرانسوی‌ها فرانسوی‌تر بودم؛ این پاری سن ژرمن بود که با من وفق پیدا کرد

زلاتان ابراهیموویچ معتقد است برای پیروز شدن و کسب عناوین در پاری سن ژرمن، نیاز نیست تمام بازیکنان در بالاترین سطح خودشان باشند.

به گزارش ایران ورزشی، در ابتدای این مصاحبه از زلاتان پرسیده شد که به هنگام خواندن زندگینامه او این طور به نظر می رسد که زلاتان فرانسه را دوست ندارد و فرانسوی ها مغرور هستند اما آیا این در مورد خود ابراهیموویچ صدق نمی کند و زلاتان این گونه پاسخ داد:

من فقط می گویم که فرانسوی ها به غرورشان مشهورند و با این حال مرا مغرور خطاب کردند. بنابراین من فقط می گویم آن ها باید افتخار می کردند زیرا من کاملاً نماینده فرانسه بودم، شاید حتی بهتر از خود فرانسوی ها!
پس فرانسه همان طور که یک بار پس از بازی مقابل بوردو گفتی، کشوری مزخرف است؟

نه، نه! من در مورد دنیای فوتبال در آن زمان صحبت می کردم. صحبت های من در مورد فرانسه خارج از دنیای فوتبال نبود. من نقشی را بازی نمی کنم که در آن همه همیشه عالی و کامل باشند. من از طریق خودم بودن، کامل هستم و گاهی اوقات نیز اشتباه می کنم. این بخشی از زندگی است. اگر این طور نبود، هرگز چیزی یاد نمی گرفتیم، هرگز رشد نمی کردیم. بدیهی است که من باز هم اشتباه خواهم کرد.
در فرانسه حس می کردی خیلی مورد انتقاد قرار می گیری؟

این منطقی است. شما ابراهیموویچ را دارید که با آن شخصیت، آن پول و ثروت و نحوه صحبت کردنش آمده است. اما این مرا اذیت نمی کند. آن چه من نمی خواهم، این است که در سطح شخصی مورد انتقاد قرار بگیرم. شما می توانید مرا به عنوان یک حرفه ای قضاوت کنید. در فرانسه، من بیش از هر شخص دیگری مالیات می دادم بنابراین فرانسوی ها باید از داشتن من خوشحال بوده باشند.
بله در حقیقت ما دلتنگ تو هستیم...

ممنون. من هم دلتنگ فرانسه هستم. من سال های فوق العاده ای را آنجا سپری کردم. آسان نبود اما فوق العاده بود.
نوشته ای که وقتی به پاری سن ژرمن رفتی، آن جا مثل جهنم بود و هیچ شباهتی به باشگاه های ثروتمند و سازمان یافته امروزی نداشت. واقعاً این طور بود؟

قبل از این که به پاری سن ژرمن بروم نیز می دانستم که سخت خواهد بود چون مشکل انگیزه وجود دارد. شما باید انگیزه داشته باشید تا کارتان را عالی انجام دهید. من داشتم از سری آ، جایی که در آن مقابل بازیکنانی بزرگ، باشگاه هایی بزرگ و در استادیوم هایی بزرگ بازی می کردم، به این باشگاه می آمدم. با تمام احترامی که برای فرانسه قائل هستم، این کشور در حد و اندازه های ایتالیا نیست. لئوناردو [مدیر ورزشی پاری سن ژرمن] به من گفت «با این شرایط، نمی توانم به تو در یافتن آدرنالین کمک کنم». باید خودم هر روز روی آن کار می کردم. پاری سن ژرمن می خواست در داخل و خارج زمین به بالاترین سطح برسد اما کارهای زیادی برای انجام دادن وجود داشت. من مفتخرم که به خودم بگویم که در شروع کار آنجا بودم و حال ببینید این باشگاه امروز کجاست. این فوق العاده بود.
بازیکنانی که امروزه به پاری سن ژرمن می آیند، درک نمی کنند که قبلاً این باشگاه چطور بود. فکر می کنی به رشد باشگاه کمک کردی؟

بله صد درصد. من هر روز برای رسیدن به این هدف کار می کردم. من در آنجا وسیله هایی را که در یوونتوس یا میلان استفاده می کردم، خریداری کردم. من با پاری سن ژرمن وفق پیدا نکردم بلکه برعکس، پاری سن ژرمن با من وفق پیدا کرد. آن ها به من گفتند «ما را به سطحی برسان که می خواهیم به آن برسیم». و آن ها توجه بسیاری به این امر داشتند. لئوناردو و ناصر الخلیفی پذیرای هر چیزی بودند و می خواستند به این سطح برسند.
تو در اسپانیا، ایتالیا، انگلیس و آمریکا بازی کردی. لیگ فرانسه را در چه رتبه ای قرار می دهی؟

بازی کردن در فرانسه آسان نیست. مردم فکر می کنند این کشور فوتبال متوسطی دارد اما فرانسه استعدادهای فوق العاده ای دارد و همه آن ها تشنه موفقیت هستند. آن ها از نظر جسمانی بسیار قوی هستند.
نوشته ای که در پاری سن ژرمن، نیاز نداری در بالاترین سطح خود باشی تا در بازی ها پیروز شوید.

درست است! دائماً به شما گفته می شود که برای پیروزی در بازی ها و کسب عناوین باید همه در بالاترین سطح بازی خودشان باشند اما در پاری سن ژرمن این طور نیست. آن قدر بازیکنان بزرگی در تیم هست که شما آرام و راحت هستید. اگر نیمار خوب بازی نکند، تنها چیزی که نیاز دارید این است که مسی خوب بازی کند. اگر مسی خوب بازی نکند، سپس فقط نیاز دارید ام باپه خوب بازی کند. هر بازیکنی به نحوی قادر به رقم زدن تفاوت هاست.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.