دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

چه اهمیتی دارد که نتیجه مقابل چین چند، چند شد؟!

روزتان مبارک...

روزتان مبارک...
سعید زاهدیان
سعید زاهدیان خبرنگار

از کیلومترها دورتر از سرزمین‌ مادری، سلام می‌کنیم به مریم ایراندوست و زنان تیم ‌ملی ایران؛ سلام به شما که نماینده زنان ایران‌زمین هستید.

ایران ورزشی - از کیلومترها دورتر از سرزمین‌ مادری، سلام می‌کنیم به مریم ایراندوست و زنان تیم ‌ملی ایران؛ سلام به شما که نماینده زنان ایران‌زمین هستید.
در روزی که به ‌نام شما نامگذاری شده، به جای حضور در کانون گرم خانه خویش، برای خوشحالی خانواده بزرگ‌مان، برای «ایران عزیز» تلاش و تکاپو می‌کردید و شاید این تنها سالی در عمرتان باشد که خانواده‌تان از این غیبت غمگین نباشند!
سلام می‌کنیم به تیم زنان ایران و این روز بزرگ و عزیز را به همه شما تبریک می‌گوییم. چه اهمیتی دارد که نتیجه بازی تیم ‌ملی زنان ایران مقابل چین چه شد؟! فدای سرتان که مسابقه را باختید؛ فدای سر آن مادری که فرزند نوزادش را به پدر می‌سپارد تا به مسابقات قهرمانی آسیا برود و برای کشورش تلاش کند. مردم ایران ضربان قلب‌تان را از کیلومترها دورتر هم می‌شنوند که برای سرزمین مادری می‌تپد.
در یک روز سرد زمستانی، این سلام گرم ما را پذیرا باشید و بدانید که نه ‌فقط دعای خیر مادران‌تان که دعای همه مادران ایران‌زمین پشت سر شماست.
با شماییم؛ شماها که برای ۹۰ دقیقه فرزند، مادر، همسر و خانواده را فراموش کردید تا در این روز فرخنده، برای شادی سرزمین مادری‌ به ‌میدان بروید. همین تلاش شما در تاریخ ماندگار خواهد شد.
ورای نتیجه، مهم‌تر از آنچه در زمین مسابقه اتفاق افتاد، همین حضور جانانه شما در عرصه بین‌المللی است که ما را شاد و سرزنده نگه می‌دارد؛ مسائل زیادی هستند که در کلام و زبان نمی‌گنجند و این حضور شما در این زمره قرار می‌گیرد.
شما پیشقراول راهی شده‌اید که آینده را می‌سازد؛ بعد از شما، نسل‌های بعدی که دیگر فرزندان سرزمین مادری‌مان هستند و باید آینده را برای ما بسازند، از تک تک شما به نیکی یاد خواهند کرد که مسیر را برای موفقیت آنها باز و هموار کردید؛ دور نیست آن روزی که زنان پر همت و خستگی‌ناپذیر ایران، در فوتبال بر قله آسیا بایستند. مشابه کاری که پیش از این زنان فوتسالیست ایران رقم زدند. واقعاً تا پیش از آن چه ‌کسی باور داشت که روزی زنان ما قهرمان فوتسال آسیا شوند و جایزه بهترین بازیکن زن از آن یک ایرانی شود؛ فرشته کریمی یکی مثل شماست.
تجربه شما، تلاش، کوشش و خستگی‌ناپذیری شما، مایه غرور ما است.
از همین حالا، نشسته‌ایم تا روزی که فرزندان شما و دیگر زنان میهن‌مان بر بلندای فوتبال زنان قاره آسیا مدال افتخار بگیرند و ما شادانه به آسمان بپریم؛ آن روز، شما که نخستین گام‌ها را در این مسیر برداشتید، با افتخار از روزی ‌بگویید که مردم ایران پس از ۴۰سال، برای نخستین حضورتان -در آن بازی خاطره‌انگیز برابر اردن- جشن گرفتند و به افتخار تقلا و تلاش جانانه‌ شما، برای‌تان کف زدند و به احترام‌تان ایستادند.
روزتان مبارک، دل‌تان خوش و مهرتان روزافزون‌…
با آرزوی سربلندی سرزمین مادری‌مان برای همیشه، در تمام عرصه‌ها به کمک فرزندانی که مادران ایرانی در دامان خود پرورش می‌دهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.