شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

چرا تلویزیون برنامه قوی‌ترین مردان را پخش نمی‌کند؟

اکبر عبدی: پهلوانـی اندازه هر کسـی نیســت

اکبر عبدی: پهلوانـی اندازه هر کسـی نیســت
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

پهلوان زنی است که برای در آوردن خرج زندگی خودش و فرزندانش در خانه مردم کارگری می‌کند

ایران ورزشی -  مراسم تقدیر از قوی‌ترین قهرمانان مردان ایران و همچنین تجلیل از اکبر عبدی، چهره دوست داشتنی سینما و تلویزیون به همت محمود قراچورلو، رئیس کمیته قوی‌ترین مردان ایران برگزار شد. در این مراسم عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی، ابراهیم جوادی قهرمان سابق کشتی، علی اشکانی سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی به همراه جمعی از قهرمانان و قوی‌ترین مردان حضور داشتند.
این مراسم برای تجلیل از نام‌آوران «قوی‌ترین مردان» برگزار شد و البته تقدیر از چهره سینما و تلویزیون که با حرف‌های جنجالی اکبر عبدی همراه شد.
در این مراسم قرار بود که شمایل پهلوانی به روی دوش اکبر عبدی بسته شود که همین بهانه‌ای شد برای اظهارات تند او درباره تفاوت‌های قهرمان و پهلوان که مورد توجه حاضران قرار گرفت‌.
اکبرعبدی ابتدا به ماجرای کشتی و سفر این تیم به امریکا و حواشی پیش آمده، اشاره کرد:«شنیدم علیرضا دبیر گفته از امریکا خوشش نمی‌آید و نمی‌خواهد به این کشور سفر کند. امیدوارم که او کوتاه بیاید و این تیم به امریکا سفر کند.»
ا‌کبرعبدی که از علاقه‌مندان به ورزش است، پیروزی در این مسابقه را مهم ارزیابی کرد:«بچه‌های کشتی باید در این مسابقه حضور داشته باشند و حتماً هم برنده باشند تا مردم کلی کیف کنند.»
این بازیگر سرشناس طنز که گاهی سعی می‌کرد در گفتارش هم از طعنه استفاده کند، یکبار دیگر به دبیر و کنفرانس خبری اخیرش اشاره کرد:«امیدوارم علیرضا دبیر این یکبار را هم که شده به خودش سخت بگیرد و به امریکا برود. البته این مسابقه دوستانه است اما همه می‌دانند که چقدر برتری کشتی‌گیران ایرانی مقابل امریکا لذت دارد.»
او در ادامه به حمایت از قهرمانان قوی‌ترین مردان هم پرداخت و از تلویزیون به خاطر پخش نشدن مسابقه مردان آهنین گلایه کرد:«چند سالی است که تلویزیون مسابقات قوی‌ترین مردان را پخش نمی‌‌کند که امیدوارم مدیر شبکه ۳ صدای ما را بشنود و این مسابقات را در نوبت پخش قرار بدهد. این همه برنامه ساخته و پخش می‌شود که خیلی از آنها هیچ طرفداری ندارد. اما این برنامه که هم ورزشی است و هم علاقه‌مندان زیادی دارد مدت زمان زیادی است که پخش نمی‌شود.»
اکبر عبدی در ادامه به ماجرای شمایل پهلوانی اشاره کرد و این بار به انتقاد از پهلوان نامیدن عده‌ای از قهرمانان پرداخت:«دوست عزیزم آقای فشارکی آمد که شمایل پهلوانی را به دوش من بیندازد اما واقعیت این است که این شمایل اندازه هر کسی نیست. دیدید که اندازه من هم نشد. متأسفانه در این روزها واژه پهلوانی و قهرمانی با هم قاطی شده اما این کجا و آن کجا.»
عبدی ادامه داد:«پهلوانی به زور و بازو نیست؛ پهلوان زنی است که برای در آوردن خرج زندگی خودش و فرزندانش در خانه مردم کارگری می‌کند. پهلوان پیرمرد هشتاد ساله‌ای است که برای خرید یک کیلو میوه که جلوی داماد یا عروسش بگذارد چند کیسه بزرگ را به دوش می‌کشد. پهلوان پسر بچه ۱۲ ساله‌ای ‌است که تا کمر در سطل زباله است تا بتواند کمک خرجی خانواده‌اش باشد. مقابل اینها ما پهلوان پنبه هستیم.»
او با تمجید از کارهای بزرگی که در حوزه پزشکی انجام شده، کادر درمان را هم ردیف پهلوان ایران قرار داد:«در این روزهای کرونایی دیدیم که پرستاران با حداقل دریافتی از جان خود گذشتند. اگر امثال من پهلوان باشند یا کسی که یک مدال کسب کرده، پهلوان باشد نام اینها را چه باید بگذاریم. پهلوان پزشکی است که روزانه چند عمل چشم انجام می‌دهد تا بینایی به مردم ببخشد. پهلوان مؤسس بیمارستان فارابی است. دروغ نگوییم و بیهوده به همدیگر عنوان پهلوان نسبت ندهیم. اگر ما همه پهلوان بودیم الان وضع مملکت این نبود.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.