چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

آزمون در لورکوزن می‌درخشد

فتح‌الله‌زاده: امیدوارم سردار آقای گل بوندس‌لیگا شود

فتح‌الله‌زاده: امیدوارم سردار آقای گل بوندس‌لیگا شود
رضا حمیدی
رضا حمیدی خبرنگار

قرارداد شبانه سردار آزمون با باشگاه بایر لورکوزن خیلی‌ها را به یاد 3 استقلالی انداخت که در دوران مدیریت علی فتح‌الله‌زاده با این باشگاه آلمانی قرارداد منعقد کردند. حالا امید بسیاری وجود دارد که آزمون بتواند طلسم درخشش ایرانی‌ها در این باشگاه ریشه‌دار آلمانی را بشکند. فتح‌الله‌زاده که خود بانی اولین ارتباطات فوتبال ایران با باشگاه لورکوزن بود، به آینده سردار بسیار امیدوار است.

ایران ورزشی - قرارداد شبانه سردار آزمون با باشگاه بایر لورکوزن خیلی‌ها را به یاد 3 استقلالی انداخت که در دوران مدیریت علی فتح‌الله‌زاده با این باشگاه آلمانی قرارداد منعقد کردند. حالا امید بسیاری وجود دارد که آزمون بتواند طلسم درخشش ایرانی‌ها در این باشگاه ریشه‌دار آلمانی را بشکند. فتح‌الله‌زاده که خود بانی اولین ارتباطات فوتبال ایران با باشگاه لورکوزن بود، به آینده سردار بسیار امیدوار است.

شما اولین مدیری بودی که با باشگاه لورکوزن آلمان ارتباط برقرار کردید.
باشگاه لورکوزن یکی از باشگاه‌های قدیمی و با ریشه فوتبال آلمان است. این باشگاه معمولاً برای جذب بازیکنان مورد نظرش تحقیقات زیادی انجام می‌دهد و یک تیم فنی پشت کار است و بازیکنان مد نظر را بعد از عبور از فیلتر به خدمت می‌گیرند.
در دوران مدیریت شما مهدی پاشازاده، داریوش یزدانی و علی موسوی به این باشگاه ملحق شدند.
در آن زمان برقراری ارتباط با باشگاه لورکوزن بسیار سخت بود اما من با روابط خوبی که ایجاد کردم موفق شدم 3 بازیکن استقلال را به این باشگاه انتقال دهم. در آن دوران کار بسیار سختی را انجام دادیم. شاید اگر بازیکنان ما دچار بدشانسی نمی‌شدند باز هم می‌توانستیم این انتقال‌ها را ادامه دهیم. به هر حال من خیلی خوشحالم که بعد از سال‌ها دوباره یک ایرانی به باشگاه لورکوزن آلمان ملحق شده است.
آزمون با قرارداد 5 ساله به لورکوزن پیوسته. فکر نمی‌کنید این قرارداد دست و پا گیر باشد و اجازه ندهد او به تیم‌های بزرگتر برود؟
شخصاً انتظار داشتم سردار به تیم بزرگتری ملحق شود اما به هر حال باید بپذیریم که بازی در این باشگاه هم ساده نیست. همین حالا لورکوزن در جایگاه سوم جدول بوندس‌لیگا قرار دارد. این باشگاه حتی سابقه رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا را هم دارد و تیم با ریشه‌ای محسوب می‌شود. درباره قرارداد 5 ساله سردار هم من شخصاً هیچ نگرانی ندارم چون اگر سردار بدرخشد که قطعاً همین اتفاق هم رخ خواهد داد، او به تیم‌های بزرگتر اروپا ملحق خواهد شد. سردار بازیکن با ظرفیتی است و فیزیک و شم گلزنی او در بوندس‌لیگا گره‌گشا خواهد بود.
فکر می‌کنید آزمون شانس آقای گلی در بوندس‌لیگا را هم داشته باشد، چون در لیگ روسیه درخشش محسوسی داشت.
بوندس‌لیگا با لیگ روسیه بسیار متفاوت است اما سردار بازیکنی است که شانس رسیدن به آقای گلی در لیگ این کشور را دارد. البته مهاجمان بسیار خوبی الان در آلمان حضور دارند اما سردار اگر جا بیفتد که خیلی زود این اتفاق خواهد افتاد، قطعاً گل‌های پرشماری برای این تیم به ثمر می‌رساند. من امیدوارم بازگشت یک ایرانی به باشگاه لورکوزن باعث شود ایرانی‌های بیشتری دوباره با این باشگاه خوب آلمانی قرارداد منعقد کنند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.