دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

محکومیت 11 میلیاردی پدیده به خاطر شکایت میروسلاو اسلاووف

محکومیت 11 میلیاردی پدیده به خاطر شکایت میروسلاو اسلاووف

میروسلاو اسلاووف، پدیده را محکوم کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ورزش سه، در نقل و انتقالات زمستانی لیگ نوزدهم که باشگاه پدیده از یک خرید خارجی رونمایی کرد، میروسلاو اسلاووف. مهاجم اوکراینی که سابقه فوتبالی‌اش نشان می‌داد چندان رزومه موفقی ندارد و بیشتر از فوتبال، در حوزه مدلینگ فعالیت دارد و در واقع منبع اصلی درآمدی او هم در کنار فوتبال، این حوزه است.

با این‌حال مدیران پدیده به سراغ جذب میرو رفتند و قراردادی به ارزش 450 هزار دلار برای 3 سال به امضا رسید (سال اول 100 هزار دلار، سال دوم 150 هزار دلار، سال سوم 200 هزار دلار).

اما عمر حضور این مهاجم اوکراینی در جمع عنابی‌پوشان مشهدی به نیم‌فصل نرسید و او که تنها 50 هزار دلار از قرارداد سال اول خود را دریافت کرده بود، بعد از 3 ماه عدم دریافت حقوق خود، تصمیم به جدایی از پدیده گرفت و بلافاصله به فیفا علیه باشگاه ایرانی شکایت کرد.

فیفا حق را به این مهاجم اوکراینی 31 ساله داد و حکم 400 هزار دلاری علیه باشگاه پدیده صادر کرد اما مدیران این باشگاه تلاش کردند تا با ارائه ادله‌ای جدید در دادگاه CAS بتوانند بدهی خود به میروسلاو اسلاووف را کاهش دهند اما بعد از حدود یکسال پیگیری سرانجام تصمیم نهایی دادگاه بین‌المللی ورزش هم مشخص شد و CAS حکم صادره از سوی FIFA را تایید کرد.

با این وصف، پدیده موظف به پرداخت 400 هزار دلار که به نرخ روز دلار چیزی حدود 11 میلیارد تومان می‌شود شده است و در نامه فیفا مهلتی چند هفته‌ای برای توافق و پرداخت مطالبات اسلاووف تعیین شده و در صورت عدم پرداخت مطالبات او، با توجه به صدور حکم قطعی می‌تواند در مراحل جرایم بیشتری برای باشگاه مشهدی نظر گرفته شود.

جالب آن‌که بعد از خروج از پدیده، میرو حضور کوتاه‌مدت در لیگ دسته چهارم اتریش و در تیم کِرمسِر داشت و سپس تصمیم گرفت تا فعالیت خود را در حوزه مدلینگ ادامه بدهد و در حال حاضر در حوزه فوتبال فعالیتی ندارد.

او در زمان حضورش در پدیده حدود 90 دقیقه برای تیمش به میدان رفت و حالا این‌چنین توانسته تیم سابقش را محکوم کند و باید دید موضع باشگاه مشهدی در قبال این پرونده سنگین که آخرین پرونده شکایت یک بازیکن/مربی خارجی از پدیده به‌شمار می‌رود، چه خواهد بود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.