دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

کریمی برای بازگشت اکی داد

آسیا با شماره 6 استقلال

آسیا با شماره 6 استقلال

علی کریمی طبق بندی که در قراردادش وجود دارد باید به اردوی استقلال ملحق شود. کریمی موافقت کرده در بازی های گروهی آسیا شرکت کند.

جمله‌ای در قرارداد علی کریمی با باشگاه استقلال درج شده که این بازیکن را موظف می‌کند با وجود پایان قراردادش با استقلال همچنان در لیگ قهرمانان آسیا برای آبی‌ها بازی کند. 
در متن قراردادی که میان باشگاه استقلال و علی کریمی منعقد شده می‌خوانیم: «این قرارداد از تاریخ 6/5/1398 لغایت پایان فصل مسابقاتی 99-1398 به مدت یک فصل از تاریخ شروع تا تاریخ خاتمه قرارداد معتبر است و احترام طرفین لازم‌الاجرا است و تمدید مجدد طرفین منوط به توافق فی‌مابین و بلامانع است. بدیهی است اگر حضور باشگاه در مسابقاتی که در آن شرکت دارد به بعد از پایان این قرارداد گسترش یابد بازیکن موظف به حضور تا پایان مسابقات مذکور است.»
 این متن در ماده 3 قرارداد علی کریمی با باشگاه استقلال نوشته شده و زیر آن نیز از سوی بازیکن استقلال به امضا رسیده است. با توجه به اینکه باشگاه استقلال همچنان درگیر رقابت‌های آسیایی است و مشکلاتی هم به واسطه شیوع ویروس کرونا ایجاد شده و اجرای برنامه لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاده است، علی کریمی باید در اردوی استقلال حاضر شده و با این تیم در ادامه لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند اما پیش‌ از آنکه پرده از این بند قرارداد برداشته شود، کریمی صراحتاً به مدیران باشگاه استقلال اعلام کرده بود قصد دارد با تیم دیگری ادامه دهد و نمی‌خواهد برای استقلال بازی کند.
این صحبت خود به طور ملموس یک تخلف بزرگ محسوب می‌شد به این دلیل که بازیکن نمی‌تواند در زمانی که با تیمی قرارداد دارد، با تیم دیگری وارد مذاکره شود که کریمی به همراه مدیربرنامه‌هایش مذاکراتی با تیم قطری انجام داد که البته باشگاه استقلال به دلیل سوابق روشنی که کریمی در ترکیب این تیم دارد، از کنار این تخلف گذشت و برای این بازیکن دردسری ایجاد 
نکرد. 
در واقع باشگاه استقلال می‌توانست در همین ایام که کریمی مشغول مذاکره بود او را با محرومیت‌هایی مواجه سازد چرا که طبق‌بندی که در قراردادش وجود دارد باید استقلال را تا پایان لیگ قهرمانان آسیا همراهی می‌کرد اما مناسبات میان دو طرف باعث شد تا باشگاه استقلال از حق خود بگذرد و منتظر بماند تا کریمی پی به اشتباهش برده و راهی اردوی استقلال شود.
باشگاه استقلال نیز بعد از آنکه با کریمی در این باره صحبت و برایش شفاف‌سازی کرد که طبق توافقات قبلی باید تا پایان لیگ قهرمانان آسیا در اردوی تیمش باشد بیانیه‌ای به این شرح را صادر کرد: «طی مذاکراتی که در روزهای اخیر میان باشگاه استقلال و علی کریمی و مدیربرنامه‌های ایشان شده، مشخص گردید که موضوع ادامه همکاری با این بازیکن در فصل آتی به هیچ عنوان ارتباطی با مسائل مالی ندارد و این بازیکن صرفاً به دلایل شخصی و حرفه‌ای، نیاز به زمان جهت تصمیم‌گیری دارند. ضمناً با این بازیکن توافق شده تا به زودی به کاروان استقلال در دوحه اضافه شود.»
استقلال سی‌ام شهریور با تیم الشرطه بازی دارد و هنوز فرصت برای کریمی هست که خودش را به ترکیب اصلی استقلال برساند. دیاباته نیز در آخرین لحظات در اردوی استقلال حاضر شد و کریمی هم اگر امروز و فردا در اردوی استقلال حاضر شود، می‌تواند آبی‌پوشان را لااقل مقابل الاهلی عربستان همراهی کند. بازگشت کریمی به اردوی استقلال خبر بسیار مسرت‌بخشی برای مجید نامجومطلق و همکارانش است. 
بدون شک استقلال با وجود کریمی قوی‌تر خواهد شد و حتی بعید نیست که این بازیکن در مراحل بالا‌تر نیز استقلال را همراهی کند. قرار است مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا در همان قطر و بلافاصله بعد از پایان مرحله گروهی انجام شود.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.