یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

دختر تنیس‌باز ایرانی در گرند اسلم استرالیا

دختر تنیس‌باز ایرانی در گرند اسلم استرالیا

دختر تنیس باز ایران گفت: هیچ کسی باور نداشت من بتوانم در گرند اسلم بازی کنم و الان به جوانان می گویم از رویاهایتان دست نکشید و به تلاش کردن ادامه دهید.

دختر تنیس باز ایران گفت: هیچ کسی باور نداشت من بتوانم در گرند اسلم بازی کنم و الان به جوانان می گویم از رویاهایتان دست نکشید و به تلاش کردن ادامه دهید.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایسنا، مسابقات گرند اسلم جوانان استرالیا در این دوره شاهد حضور متفاوت نماینده سه کشور است. مشکات الزهرا صفی از ایران، آنجلا اوکوتویی از کنیا  و کانر هانری از نامیبیا برای اولین بار در این رویداد شرکت کرده‌اند.  فدراسیون جهانی با این مقدمه نوشت: لحظه مهمی در ملبورن را شاهد بودیم و صفی توانست در این مسابقات بازیکن استرالیا را شکست دهد و اولین پیروزی برای ایران را در این مسابقات ثبت کند.

صفی دختر تنیس باز ایران در مورد حضور در این مسابقات گفت: این یک قدم  بزرگ برای من بود. برای رسیدن به این نقطه، واقعاً روزهای سختی را پشت سر گذاشتم. من برای حضور در مسابقات، زمان بسیار زیادی را صرف گرفتن ویزا کردم و بارها حامی مالی نداشتم. رسیدن به این موفقیت، واقعاً بزرگ است و امیدوارم بتوانم آن را ادامه دهم.   او ادامه داد: اگر پیامی برای جوانان دیگری مثل خودم داشته باشم، فقط می‌گویم، از رویاهایتان دست نکشید. وقتی شروع کردم، همه در ایران می گفتند این غیرممکن است و من نمی توانم در گرند اسلم بازی کنم، به خصوص مادرم. به همین دلیل است که من هرگز رویای خود را به کسی نگفتم، فقط به تلاش کردن ادامه دادم. من می‌خواهم به مردم بگویم، سرتان را بالا نگه دارید و به تلاش کردن و باور رویای خود ادامه دهید.   صفی در مورد نحوه حضورش در تنیس گفت: با مادرم مشغول تماشای تلویزیون بودم و برای اولین بار شاهد حضور رافائل نادال در زمین تنیس بودم و این باعث شد را جع تنیس کنجکاو شوم.

دختر تنیس باز ایران در مرکز آموزش تنیس جوانان در کرج (مرکز استان البرز ) ثبت نام کرد.  اولین عناوین ملی خود را در سن ۱۰ سالگی قبل از شرکت در مسابقات توسعه تنیس آسیا  کسب کرد. اولین عناوین نوجوانان او در سال ۲۰۱۹ به دست آمد. صفی در اوایل ژانویه،  رتبه ۸۷ را در رنکینگ نوجوانان جهان به دست آورد و اولین بازیکن ایرانی شد که در بین ۱۰۰ بازیکن برتر جهان قرار دارند.  صفی با اشاره به این موفقیت هایش تاکید کرد: احساس می‌کنم پنجره جدیدی در تنیس ایران باز کرده‌ام. روز ویژه ای برای تنیس ایران است و من واقعا خوشحالم که این احساسات را با ایرانی ها به اشتراک می گذارم. اکنون من یکی از دلایل خوبی هستم که مردم می توانند تنیس را در کشور من ببینند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.