پنج شنبه ۷ مهر ۱۴۰۱

پایان ماموریت جذاب دختر تنیسور ایران در گرند اسلم

پایان ماموریت جذاب دختر تنیسور ایران در گرند اسلم

مشکات صفی تنیس‌باز ۱۷ ساله کشورمان در دیدار دوم خود در مسابقات گرند اسلم جوانان اوپن استرالیا با نتیجه دو بر صفر مغلوب سوفیا کاستولاس از بلژیک شد

ایران ورزشی - مشکات صفی تنیس‌باز ۱۷ ساله کشورمان در دیدار دوم خود در مسابقات گرند اسلم جوانان اوپن استرالیا با نتیجه دو بر صفر مغلوب سوفیا کاستولاس از بلژیک شد.

کاستولاس که رتبه ۱۶ جوانان جهان را در اختیار دارد مطابق انتظار پرقدرت ظاهر شد و این دیدار را در ۲ ست متوالی با نتایج ۶-۰ و ۶-۲ به سود خود خاتمه داد.

بعد از شروع پرقدرت بازیکن بلژیکی، مشکات در ست دوم نمایش بهتری داشت و شاید اگر کمی خوش شانس بود می‌توانست نتیجه نزدیک‌تری را رقم بزند. به ویژه در گیم ششم که مشکات با به رخ کشیدن مهارت‌های دفاعی خود دو فرصت برای بازگشت به بازی پیدا کرد اما با بدشانسی نتوانست از آن‌ها استفاده کند.

به هر ترتیب مأموریت مشکات در اولین گرند اسلم فصل به پایان رسید و او با توشه‌ای پربار ملبورن را ترک خواهد کرد. این شکست بدون شک هیچ چیز از ارزش‌ کار او و افتخار بزرگی که برای تنیس کشورمان کسب کرد کم نمی‌کند. مشکات با حضور در گرند اسلم اتفاقی بزرگ و تاریخی را برای تنیس ایران رقم زد و همانطور که خودش تأکید می‌کند دریچه جدیدی را به روی تنیس ایران و بازیکنان جوان کشورمان گشود. او سدی را شکست که برای دهه‌ها هیچ کس موفق به عبور از آن نشده بود. حالا اما راه باز شده است و مشکات با رتبه خوبی که در رده‌بندی جهانی دارد باید از همین حالا به فکر گرند اسلم‌های پیش رو باشد. ایستگاه بعدی اوپن فرانسه است که در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و مشکات حتماً در زمین خاک این مسابقات حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. بعد از آن هم ویمبلدون و اوپن آمریکا.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.