دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

شایعه‌های عجیب، 48 ساعت بعد از یک انتقال بزرگ

سِردار در دبی، آزمون در آلمان

سِردار در دبی، آزمون در آلمان
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

پایان تمام شایعه‌ها و گمانه‌زنی رسانه‌ها در طول ماه‌های اخیر و انتقال سردار آزمون به بایر لورکوزن؛ این مهم‌ترین خبری بود که شنبه‌شب منتشر شد و البته رسانه‌های ایرانی، آلمانی و روس نیز به انتقال بزرگ سردار پرداختند.

ایران ورزشی -  پایان تمام شایعه‌ها و گمانه‌زنی رسانه‌ها در طول ماه‌های اخیر و انتقال سردار آزمون به بایر لورکوزن؛ این مهم‌ترین خبری بود که شنبه‌شب منتشر شد و البته رسانه‌های ایرانی، آلمانی و روس نیز به انتقال بزرگ سردار پرداختند. سردار آزمون با امضای پیش‌قراردادی 5 ساله با بایر‌لورکوزن، مقصد بعدی‌اش را مشخص کرد. این مهاجم 27 ساله که تا پایان فصل در زنیت توپ خواهد زد، تابستان آینده به‌عنوان بازیکن آزاد به این تیم بوندس‌لیگایی ملحق خواهد شد و تا سال 2027 در جمع لورکوزنی‌ها خواهد بود. البته اگر پیشنهاد جدیدی به دست او نرسد و لورکوزن هم سردار را در سال‌های آینده به باشگاه بزرگتری نفروشد.

آزمون در آلمان؛ یک شایعه عجیب
برخی رسانه‌های روس که انگار انتظار انتشار قرارداد آزمون را نداشتند و به نوعی اخبار این انتقال بزرگ را از دست دادند، شایعه‌هایی ساخته و در آن از برخورد باشگاه زنیت با آزمون خبر داده‌اند. نکته جالب اینکه آنها اعلام کرده‌اند آزمون بدون هماهنگی با این باشگاه به آلمان رفته و قرارداد خود را با لورکوزن امضا کرده است. این در شرایطی است که آزمون اصلاً از دبی خارج نشده و سفر او فقط شایعه است. لورکوزن برای مدتی طولانی با آزمون در تماس بود و ماجرای انتقال او به این تیم آلمانی تقریباً در پایان فصل گذشته استارت خورد. نمایندگان باشگاه لورکوزن یعنی تیم اشتایتن (برنامه‌ریز تیم) و فیلیپه اِرشتاین (پزشک تیم برای انجام تست پزشکی) شنبه وارد دبی، جایی که تیم زنیت اردوی زمستانی خود را برپا کرده بود، شدند تا فرایند امضای پیش‌قرارداد با این مهاجم ایرانی را تکمیل کنند. بنابراین خبر مسافرت آزمون به آلمان نه واقعیت دارد و نه می‌تواند تمرکز مهاجم تیم ملی را بر هم بریزد.

لورکوزن برنده رقابت جذاب بین‌المللی
مسئولان بایر لورکوزن از جذب سردار آزمون خوشحالند و این موضوع را در رسانه‌های آلمانی نیز به زبان آورده‌اند. بعد از رودی فولر افسانه‌ای که جزو مسئولان بلندپایه باشگاه آلمانی است، سیمون رولفس مدیر ورزشی بایرلورکوزن در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «بیلد» آلمان، گفت: «در ماجرای آزمون ما در یک رقابت‌ بین‌المللی بزرگ بر سر جذب این بازیکن پیروز شدیم. چون ما در بایرلورکوزن وقتی پای چیزی می‌ایستیم، سعی خواهیم کرد آن را در سطح بین‌المللی و در آلمان بیشتر گسترش بدهیم. جذب آزمون هم یکی از اهداف ما بود که به آن دست یافتیم.»

تکذیب جریمه سردار
رسانه‌های روسی طی ماه‌های گذشته انواع و اقسام شایعه‌ها را درباره آزمون ساخته‌اند. این بار هم آنها مدعی شدند باشگاه زنیت سردار را به‌دلیل خروج بی‌اجازه از اردوی تیم و امضای قرارداد با لورکوزن جریمه کرده است. قانونی در فیفا وجود دارد که می‌گوید بازیکن در شش ماه پایانی قرارداد خود می‌تواند با باشگاهی دیگر مذاکره و در صورت توافق قرارداد امضا کند. بعضی از رسانه‌های روس خبر از جریمه نقدی آزمون دادند و بعضی‌ها هم مدعی شدند او به تیم دوم زنیت تبعید می‌شود و تا پایان فصل که قراردادش به اتمام می‌رسد، در این تیم می‌ماند. ولادیسلاو رادیموف، سرمربی تیم دوم زنیت به سایت spbdnevnik روسیه گفت که از انتقال آزمون به تیمش بی‌اطلاع است و چیزی در این مورد به او گفته نشده. این یعنی شایعه جدید هم چندان واقعیت نداشته است.

خوشامدگویی مهدوی‌کیا به سردار
وقتی بحث فوتبال آلمان در ایران مطرح شود، ذهن‌ها ناخودآگاه به سمت مهدی مهدوی‌کیا می‌رود. هافبک راست تمام عیاری که سال‌ها در فوتبال آلمان حضور داشت و در بوند‌س‌لیگا و پیراهن هامبورگ درخشید. مهدوی‌کیا که چهره‌ای شناخته شده در فوتبال آلمان محسوب می‌شود، با بازنشر کردن استوری سردار آزمون که مربوط به انتقالش به بایرلورکوزن است، حضور سردار در بوندس‌لیگا را خوشامد گفت.

درخواست آزمون:
SERDAR به جای SARDAR
سردار آزمون را در خانواده و اقوام سِدار صدا می‌زنند. نام سِریک هم برگرفته از سِردار است. حتی آزمون در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا هم با پیراهنی که نام SERDAR روی آن نقش بسته به میدان رفته است. او خودش از مسئولان بایر لورکوزن خواسته تا نام SERDAR را پشت پیراهنی که با خود به دبی می‌آورند، بنویسند. مسئولان باشگاه لورکوزن نیز به خواسته آزمون تن دادند و پیراهنی برای او آوردند که نام SERDAR پشت آن نقش بسته بود.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.