دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱

دروازه‌بان تراکتور با 11 گل خورده در لیست تیم ملی

اعتراض به رنگ آبی: حسینی از اخباری ضعیف‌تر است؟

اعتراض به رنگ آبی: حسینی از اخباری ضعیف‌تر است؟
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران لیست جدید ملی‌پوشان را در حالی در اختیار رسانه‌ها قرار داد که در کنار 27 بازیکنی که قرار است به‌عنوان مردان اصلی در اردو حاضر شوند، افرادی را هم در لیست انتظار قرار داده است.

ایران ورزشی - دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران لیست جدید ملی‌پوشان را در حالی در اختیار رسانه‌ها قرار داد که در کنار 27 بازیکنی که قرار است به‌عنوان مردان اصلی در اردو حاضر شوند، افرادی را هم در لیست انتظار قرار داده است. استدلال سرمربی تیم ملی از اعلام چنین لیستی شرایط خاص کرونایی امروز است که به خودی خود تصمیم درستی محسوب می‌شود، کما اینکه دیدیم به‌دلیل مثبت شدن تست کرونای احمد نوراللهی بلافاصله نام کمال کامیابی‌نیا که عملکرد مطلوبی هم در لیگ دارد، از لیست انتظار خارج و در فهرست اصلی قرار گرفت تا تیم ملی دچار کمبود بازیکن نشود.
این یک اقدامی آینده‌نگرانه از سوی سرمربی تیم ملی محسوب می‌شود اما در همین لیست انتظار که به نوعی راه فرار اسکو از خلأ بازیکن در تمرینات محسوب می‌شود، دروازه‌بانی حضور دارد که از لحاظ آماری نمایش بسیار ضعیفی را در لیگ بیست‌ویکم به جا گذاشته است. محمد رضا اخباری که اکنون در فهرست انتظار تیم ملی قرار دارد و به نوعی نزدیک‌ترین دروازه‌بان به 3 دروازه‌بان همیشه ثابت تیم ملی(بیرانوند، عابدزاده و نیازمند) محسوب می‌شود در 11 بازی که برای تیم تراکتور انجام داده 11 بار دروازه خود را به روی حملات حریف باز شده دیده است. اخباری این میزان گل خورده را در 984 دقیقه به ثبت رسانده و میانگین هر بازی یک گل خورده را به جا گذاشته است.
در عین حال اما سید حسین حسینی که در نیم‌فصل نخست لیگ بیست‌ویکم عملکرد بسیار مطلوبی از خود به جا گذاشت و در 12 بازی (یکی بیشتر از اخباری) 4 بار دروازه خود را باز شده دید، حتی در لیست انتظار هم قرار نگرفته است. حسینی این آمار را در 998 دقیقه بازی به ثبت رسانده ضمن اینکه اگر او در بازی با ذوب آهن دچار مصدومیت نمی‌شد و دقیقه 8 از میدان بیرون نمی‌رفت احتمالاً این آمار را ارتقا می‌داد. حسینی به واسطه این آمار بهترین دروازه‌بان لیگ در نیم فصل محسوب می‌شود و روشن نیست که بر اساس چه معیارهایی در فهرست انتظار تیم ملی قرار نگرفته است.
اینکه دراگان اسکوچیچ پست دروازه‌بانی خود را روی سه دروازه‌بان لژیونر تیم ملی بسته و اعتقاد دارد که در هر شرایطی این بازیکنان باید در اردو حاضر شوند، قابل پذیرش است اما وقتی صحبت از دعوت یک دروازه‌بان جدید به تیم ملی می‌شود تا در لیست انتظار قرار بگیرد، توقع است که سرمربی تیم ملی با چشم باز دروازه‌بان‌های لیگ بیست‌ویکم را زیر نظر بگیرد.
حسینی پیش‌تر یک بار از سوی اسکوچیچ به اردوی تیم ملی فراخوانده شده بود و حتی از عملکرد این دروازه‌بان رضایت داشت. نزدیکان به سرمربی تیم ملی حتی معتقدند که مربی کروات از حسن رفتار دروازه‌بان استقلال در حین برگزاری اردوی تیم ملی نیز بسیار خوشحال بود، با وجود این اما او در لیست جدید جایی برای حسینی باز نکرد تا دروازه‌بان استقلال که نیم فصل طلایی را با استقلال سپری کرده و بازی‌های متعددی بدون گل خورده میدان را ترک کرده بود، مزد زحمات خود را بگیرد.
این نگاه بی‌شک موجب سرخوردگی بازیکنانی می‌شود که منتظرند از سوی سرمربی تیم ملی دیده شوند و بار دیگر در میان مدعوین قرار بگیرند. شگفتی آنجا بیشتر می‌شود که اخباری دچار مصدومیت هم هست و بر اساس اطلاعاتی که از این دروازه‌بان به دست آمده هنوز به بهبودی کامل نرسیده اما اینکه چرا او در این شرایط باز هم در فهرست تیم ملی جایی برای خود دارد، سؤالی است که اسکوچیچ باید به آن پاسخ دهد.
البته قرار گرفتن اخباری در لیست انتظار سبب شد چندان به ماجرای حضور او در لیست تیم ملی پرداخته نشود اما اسکوچیچ به قرار دادن این دروازه‌بان در این لیست به نوعی به افکار عمومی فهماند که از منظر او نزدیک‌ترین دروازه‌بان به سه دروازه‌بان اصلی است که این اعتقاد با توجه به آنچه در ماه‌های اخیر در لیگ برتر رقم خورده، مورد پذیرش نیست و دروازه‌بانی که در هر بازی یک گل خورده و 11 بار دروازه‌اش را باز شده دیده بدون شک نباید جلوتر از دروازه‌بانی که کلین‌شیت‌های متعددی را به‌ نام خود ثبت کرده، در دایره ملی‌پوشان قرار بگیرد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.